banner6

HEKİMLER MUTSUZ

14 Mart Tıp Bayramı etkinliğinde konuşan Adana Tabip Odası Başkanı Dr. Ökten, artan şiddet olaylarının sağlıkta dönüşümün yansıması olduğuna dikkat çekti

HEKİMLER MUTSUZ

ADANA (İLKHABER) - 14 Mart Tıp Haftası Etkinlikleri kapsamında düzenlenen futbol, tenis, satranç , tavla turnuvası ve meze yarışması ödülleri Adana Tabip Odası bahçesinde verilen kahvaltıda, sahiplerini buldu.

 

ÜLKEMİZ ADINA UMUT DOLU OLMAK İSTİYORUZ

Yoğun katılımın gözlendiği kahvaltıda konuşan Adana Tabip Odası Başkanı Dr. Ali İhsan Ökten, “Bu kahvaltı ve ödül töreni ile 14 Mart Tıp Haftasını etkinliklerini bitirmiş olacağız. Geleneksel olarak düzenlediğimiz bu kahvaltı aslında hep birlikte bir arada olma gerekçemiz. Gönlümüzden geçen 14 Mart’ları daha coşkulu daha güzel kutlamaktır. Ama maalesef bu süreçte çocuğumuz Berkin Elvan öldü. Onun için üzüntü duyduk. Maalesef 14 Mart Tıp Bayramı Günü Adana Numune Hastanesinde bir uzman arkadaşımız hasta ve yakınları tarafından şiddete uğradı. Bu nedenlerden dolayı 14 Mart bir noktada bizim için kutlama programı olmaktan çıkıyor. Bütün bunlar 12 yıldır uygulanan sağlıkta dönüşüm programının bir yansımasıdır. Hekimler mutsuz, çalıştığımız işyerlerinde güvencemiz yok. Umutsuzluğumuz giderek artıyor. Bütün bunlara rağmen ülkemiz adına umut dolu olmak istiyoruz.” dedi.

 

14 Mart Tıp Haftası etkinliklerini on günlük program yaydıklarını ifade eden Dr. Ökten, “İlk gün çok güzel bir açılış yaptık. Mesleğimizde 40 yılını dolduran büyüklerimize ve Adana Tabip Odası Başkanlığı yapmış hekim arkadaşlarımıza plaket verdik. Ünlü sanatçı Suavi şarkıları ve sözleriyle bizleri coşturdu. Spordan kültürel geziye, panellerden tenis turnuvasına, futbol turnuvasından tavla turnuvasına birçok etkinlik gerçekleştirdik. Bu gün sportif etkinliklerde dereceye girenlere kupalarını vereceğiz. Etkinliklerimize katılan, destek veren tüm arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyor, tüm sağlık camiasına şiddetin yaşanmayacağı günler diliyorum.” diye konuştu.

 

Konuşmanın ardından turnuvalara ve yarışmalara katılan ve şampiyon olan hekimlere kupaları, plaketleri, destek olanlara da teşekkür belgeleri verildi

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2014, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER