banner6

Prenses hastalığı yendi, taburcu oldu

7 yaşında olan Elif Ayça, yakalandığı lösemi hastalığını yendi. Hastaneden taburcu olan Elif Ayça çok sevdiği prenses kıyafeti ile hastaneden taburcu oldu.

Prenses hastalığı yendi, taburcu oldu

Bayram Bulut

ADANA (İLKHABER)-7 yaşında olan Elif Ayça, yakalandığı lösemi hastalığını yendi. Hastaneden taburcu olan Elif Ayça çok sevdiği prenses kıyafeti ile hastaneden taburcu oldu.

Yaklaşık 8 ay önce karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede 7 yaşındaki Elif Ayça’ya lösemi teşhisi konuldu. Kızlarının lösemi olduğunu öğrenen Besiner Arık ve Betül Arık çifti kızlarının tedavi sürecini hemen başlattı. Acı dolu bir süreç geçiren Elif Ayça ve ailesi sık sık hastaneye gidip gelmeye başladı. Bu süreçte aynı zamanda uygun iliğin bulunması için beklemeye başladı. Yaklaşık bir ay önce ilik nakli için hastaneye yatırıldı.

Tedavi sürecinde ailesinden prenses kıyafeti isteyen Elif Ayça’ya ailesi prenses kıyafeti aldı. Uygun ilik bulunmasının ardından Elif Ayça ilik nakli oldu. Sağlığına kavuşarak lösemi hastalığından kurtulan Elif Ayça’nın hastaneden taburcu vakti geldi. Besiner Arık ve Betül Arık çifti kızlarına aldıkları prenses kıyafetini getirdi. Elif Ayça sonunda çok sevdiği prenses kıyafetini üzerine giydi. Hastalığı yenen ve prenses kıyafeti giyen minik Elif Ayça’nın mutluluğu  ikiye katlandı.

 Baba Besiner Arık kızını hastane kapısında dakikalarca elinde kalpli balonlarla beklediği görüldü.   Elif Ayça Arık hastaneden çıkınca, “Kardeşimi özledim hemen ona gitmek istiyorum. Prenses kıyafetiyle çıkmayı çok istiyordum o yüzden bu şekilde giyindim. Prenses olmayı çok istiyorum. Prensesleri de çok seviyorum. Ben prenses oldum” diyerek kendisini karşılamaya gelenlere gülücükler saçtı.

 Minik prenses Elif Ayça’nın annesi Betül Arık, kök hücre bulunmasından ve hemen nakil yapılmasından ötürü çok şanslı olduklarını söyledi. Nakillerinin 6 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda gerçekleştiğini belirten Arık, “11 Nisan 2020’den beri tedavi görüyorduk. Biz şanslıydık kök hücre bulundu ve hemen nakil oldu. 6 Kasım Lösemili Çocuklar Haftasında naklimiz gerçekleşti. Her şey yolunda gitti ve 31’inci günün sonunda bizi taburcu ettiler.” dedi.

Elif Ayça’nın, 2 yıl sonra iyileştim partisi yapacağını anlatan Anne Arık, “Elif Ayça, 2 yıl sonra iyileştim partisi yapacak tamamen her şeyden kurtulduğu için. O zamandan beri hayaliydi, onun için düğün gibi, gelinlik giyip parti yapmak istediğini ve hastaneden de bu elbiseyle çıkmak istediğini söyledi. Hastaneye yattığında prenses gibi çıkacağım dedi. Sağ olsun babası da kırmadı hazırlığını yapıp getirdi, Elif’in isteği hayaliydi.” ifadelerini kullandı.  

“Umarım herkes kök hücre bağışında bulunur ve bizim yaşadığımız sevinci herkes yaşar.” temennisinde bulunan Anne Arık, herkese çağrıda bulunarak, Kızılay’a gidip kök hücre bağışında bulunmasını istedi.                                        

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER