banner6

Tiyatrocular göz kamaştırdı

Adana Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği 28. Liselerarası Tiyatro Şenliği tüm hızıyla sürüyor

Tiyatrocular göz kamaştırdı

ADANA (İHA) - Adana Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri 28. Liselerarası Tiyatro Şenliği tüm hızıyla devam ediyor. 

  21 Mayıs salı günü Akkapı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin Yılmaz Erdoğan’ın skeçleriyle başlayan şenlik, Atatürk Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Abbas Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi, TOKİ Şehit Ozan Onur İlgen Anadolu Lisesi, Turgut Özal Anadolu Lisesi ve Adana Ticaret Odası Anadolu Lisesi’nin oyunlarıyla devam etti.

  Adana Ticaret Odası Anadolu Lisesi’nin ‘Ah Şu Gençler'adlı oyunu 24 Mayıs Cuma günü sahnelendi. Turgut Özakman’ın yazdığı okul öğretmenlerinden Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Erdal Arbaç’ın yönettiği ‘ Ah Şu Gençler‘ adlı oyun, gençleri güldürerek eğitmek amacını taşıyor.

  Müzikal bir oyun olan ‘Ah Şu Gençler'günlük hayatın hemen her aşamasında gençlerle yetişkinlerin değer çatışmalarını ele alıyor. Çocuklarla ebeveynler arasındaki ilişkiler, evlilik,sosyal hayat içindeki davranış kalıpları mizahi bir dille anlatılıyor.

  Büyük beğeni toplayan ve tamamen dolu salonda oyunların oynandığı Liselerarası Tiyatro Şenliği, 23 Haziran Pazar gününe kadar 26 okulun birbirinden güzel oyunlarıyla devam edecek.

 
 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER