banner6

'ŞANLIURFA VALİSİ ABDULLAH ERİN'HALKIN SEVGİLİSİ

 

  Bilmem ki bu insanı nasıl anlatayım. Yıllar öncesi Habur  Sınır Kapısı Vali Yardımcılığını yaparken  tanıdım bu insanı. Adı Abdullah Erin. Daha sonra Ak Parti Hükümeti’nin yeni kurduğu Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği görevini yaparken tanıdım Abdullah Erin’i. Dicle Kalkınma Ajansı görevinde iken Mardin, Siirt, Şırnak ve Batman illerine bakardı. Adıyaman Valiliği’ne atanan Abdullah Erin’in yaptığı çalışmaları bir gazeteci olarak sık sık takip ederdik ve gerçekten kısa bir zaman içinde Devlet’in ve halkın valisi olduğunu yaptığı hizmet ve  çalışmalarla artık kendisini kabul ettirmişti. Adıyaman’da valilik görevini yaparken orada benim meslektaşlarıma hep sorardım, “Abdullah Erin Valiniz nasıl bir vali” derdim. Bana söylenen tek kelime, “Abdullah Valimiz Adıyaman için bir şanstır. Gelir gelmez hayatlarında bir valinin yüzü görmeyen vatandaşlar valimizi görmeye başladılar.  Abdullah Bey, her köye gider hiç ayarım yapmaksızın burada yaşayan insanların yanlarında oturur, sorunlarını  kendi öğrenir ve  meydana gelen bir köyün sorunlarını yüzde yüz çözüm yollarını arar ve çözmeye çalışır” dediler.

Üç ay önce Güneydoğu Anadolu Gazeteciler  Federasyonu’nun toplantısını Adıyaman da yaptık ve Sayın Vali Abdullah Erin gazeteci arkadaşlarımıza gösterdiği büyük  ilgiyi takdirle karşıladım. Adıyamanlı  gazeteci meslektaşlarımıza sorduğumuzda, “İyi ki Adıyaman da Abdullah Erin valimiz var “ifadelerini kullandılar. Gerçekten çok mutlu oldum.

Hükümetin son valiler kararnamesi ile Adıyaman’dan, Şanlıurfa’ya atanan  Vali Abdullah Erin ilk günden itibaren ilçe ve köyleri gezmeye başlayarak, çalışmalar yürüttü. Şanlıurfa insanları yanlarında gördükleri Vali Abdullah Erin hakkında, “Bu  valiyi Allah gönderdi. Baksanıza daha ilk günde köyleri gezmeye başladı.” Dediler.  Kısa bir zaman içinde hem Şanlıurfa halkı ve hem de Şanlıurfa iş adamları, sanayiciler, STK’lar, kadim şehrin insanları ve özellikle kanaat önderlerinin gönüllerine taht kurdu Vali Erin.

 Doğu ve Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyon Başkanı Mehmet Çelik ve ilin temsilcileri Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah Erin’i makamında  ziyaret ettik. Bölgeden değerli gazeteci arkadaşlarla  bir saate yakın sohbet ettiğimiz Sayın Erin’den   biz gazeteciler olarak bu kadar kısa bir zaman içinde Şanlıurfa’nın sorunlarını nasıl öğrendiğini şaşkınlıkla ona bakarak dinledik. Tek amacı ülkeye hizmet Vali Erin’in.  Özellikle gazeteciler, gördükleri olumlu veya olumsuz her haberleri bizim için bir ihbardır ve bir girişim anlamına geldiğini belirtti Sayın Erin. Sayın Erin bir ülkede gazeteci yoksa o ülkede demokrasinin de olma dağını kanaatindeyim” ifadelerini kullandı.

 

 

YORUM EKLE