Şimdi fuar zamanı

Ahşap, orman ürünleri ve teknolojileri sektörlerinde yenilik ve trendlerin yanı sıra, ağaç işleme makineleri firmalarının en son teknolojideki ürün ve hizmetlerini sergiledikleri, yerli ve yabancı ziyaretçi açısından etkin ve verimli bir pazarlama alt yapısı oluşturarak sektörün hareketlenmesine katkı sağlayacak olan 2. Çukurova Ahşap İşleme Makineleri ve Çukurova Mobilya Yan Sanayi Fuarları TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı.

Bölgemizde ilk olarak 2016 yılında düzenlenen Çukurova Ahşap İşleme Makineleri ve Çukurova Mobilya Yan Sanayi Fuarları, bu yıl Türkiye’nin tüm illerinden ve Ortadoğu, Balkanlar ve Türki Cumhuriyetler’den alım heyetlerini de misafir ediyor.

Bu tür fuarlar Adana için çok önem taşıyor. Çukurova bölgemiz dinamik ekonomisi ulaşım olarak rahat bir konumu ile önemli küresel ticaret merkezleri haline aday desek yeridir.

Fuarcılık bakımından zengin bir içeriğe sahip olan Adana’da neredeyse her ay bir fuar görebilirsiniz. Bu ekonomik bakımından zamanla çok katkı sağlayacaktır.

Günümüzde fuarlar, ilgili sektörler için büyük bir fırsat yaratırken, katılımcı firmalar da, yerli ve yabancı rakipleri ile bir araya gelip, bilgi paylaşımı, marka, hizmet ve yeniliklerini tanıtma, ürünleri karşılaştırma, AR-GE faaliyetlerine yön verme, yeni işbirlikleri kurma gibi fırsatlar yaratıyor.

Yani fuarlar hem ekonomik bağlamda, hem de yeni iş sahaları ve beraberinde istihdam bakımından çok önem taşır. Onun için Adana’da yaşayanlar olarak bu avantajı iyi kullanmalı ve yeniliklere ayak uydurmalıyız.

Ahşap, orman ürünleri ve teknolojileri sektörleri ile ilgilenenlerin Pazar gününe kadar Çukurova Ahşap İşleme Makineleri ve Çukurova Mobilya Yan Sanayi Fuarları’nı ziyaret etmeleri yararına olacaktır.

Şimdiden bereketli bir fuar diliyoruz….

YORUM EKLE