banner6

ADANA SANDIK BAŞINA GİTTİ

Yerel yöneticilerin belirleneceği seçimde oy kullanacak vatandaşlar sandık başına giderek vatandaşlık görevlerini yerine getirdi.

ADANA SANDIK BAŞINA GİTTİ

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) Seçmen sayası 1 milyon 456 bin 222 kişi olan Adana’da dün sabah saatlerinden itibaren oy kullanma işlemi başladı. Soğuk havaya rağmen okullara gelen vatandaşlar oylarını kullanarak vatandaşlık görevini yerine getirdi.

Türkiye genelinde olduğu gibi Adana’da sabah kalkan vatandaşlar sandık başlarına giderek oy kullanmaya başladı. Dün sabah 08:00 başlayan oy kullanma işlemi için okullara giden özellikle yaşlılara aile fertleri destek verdi. Okuma yazması olmayanlara ise yine aile fertleri yardımcı olarak oy kullandırtıldı.

SEÇİMLER DEMOKRASİNİN OLMAZSA OLMAZIDIR

Belediye Başkan adayları da sandık başına geçerek oy kullandı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, oy verme işlemini gerçekleştirdiği okula eşi Nuray Karalar, çocukları Volkan, Özge Kamer ve Mert Karalar ile birlikte geldi.  İsmet İnönü İlk Öğretim Okulunda, 1129 nolu sandıkta oyunu kullanan Karalar, yapılan seçimin ülkeye hayırlar getirmesini diledi.  Karalar, “Oy kullanmak bir yurttaşlık görevidir. Eşim ve çocuklarımla birlikte vatandaşlık görevimizi yerine getirdik ve oylarımızı kullandık. Seçimler demokrasinin olmazsa olmazıdır. Umarım, seçimler adaylık döneminde olduğu herhangi bir tatsızlık yaşanmadan geçecek ve Seyhanlıların, Adanalıların istediği isim sandıktan çıkacak”  dedi. Karalar, oy kullanma işleminden sonra sandıkları dolaşarak seçmenle sohbet etti.

SÜKUNET İÇİNDE BİR SEÇİM OLUR

AK Parti Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Abdullah Torun’da oyunu Abdulkadir Paksoy Anadolu Lisesi’nde kullandı. Eşi ve çocukları ile birlikte 1067 nolu sandıkta oy kullanan Torun, çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu. Torun, 30 Mart seçimlerinin başta Adana olmak üzere, ülkeye ve vatana hayırlı olmasını dileyerek, “İnşallah sükunet içinde bu seçimler bu gece itibariyle tamamlanmış olur. Milletimiz için, Adanalı hemşerilerimiz için hayırlısı ne ise Allah onu nasip etsin diyorum” dedi.

ARIKAN PAKSOY LİSESİ’NE GELİP BİLGİ ALDI

Bu arada, AK Parti görevlilerinin sayım sonuçlarına itiraz dilekçesi hazırlaması CHP'lileri hareket geçirdi. Avukatlar gelip tutanak hazırlarken, CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan da okula gelerek yaşanan gelişmeyle ilgili bilgi aldı.

ÖZTÜRK: ÖNEMLİ OLAN MİLLİ İRADEDİR

Başkan Prof. Dr. Azim Öztürk, oy kullanmaya eşi Betül Öztürk ile oğlu Ahmet Semih ve Elif Nur ile birlikte geldi. Oylarını ailesiyle birlikte Güzelyalı İlkokulunda kullanan Başkan Prof. Dr. Öztürk, “Seçimler demokrasi şöleni demektir. Önemli olan milli iradedir. Halk tercihleridir. Bir kez daha halkımızın iradesi ortaya çıkacaktır. Bütün milletimize hayırlı olsun.” diye konuştu.

SÖZLÜ: VATANA MİLLETE HAYIRLI OLSUN

Ceyhan Belediye Başkanı ve MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, oyunu Ceyhan’da kullandı. Cumhuriyet Mahallesinde bulunan Mehmetçik İlköğretim Okulu'na gelen Sözlü ve Eşi Zeynep Sözlü oy kullanacak olan seçmenlerle selamlaşarak tokalaştı. Okulun ikinci katında 1086 nolu sandıkta oy kullanan Sözlü seçimin vatana ve millete hayırlı olmasını diledi.

ÇALIŞKAN SEÇİMLERİN ÖNEMİNİ VURGULADI

MHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullaah Çalışkan Eşi Nurten Çalışkan ile birlikte İsmetpaşa Mahallesi, Orhangazi ilköğretim okulundaki 3198 nolu sandıkta oyunu kullandı. Çalışkan, seçimlerin önemine vurgu yaparak, hayırlara vesile olmasını diledi.

BAYRAM: YÜREĞİR’E HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Milliyetçi Hareket Partisi Yüreğir İlçe Belediye Başkan Adayı Yücel Bayram ve eşi Ünsel Bayram oylarını Yavuzlar Mahallesinde Albay İbrahim Karaoğlan İlköğretim Okulu’nda 1354 nolu sandıkta kulandı. MHP Yüreğir İlçe Belediye Başkan Adayı Yücel Bayram, oyunu kullandıktan sonra “Yüreğirlime hayırlı uğurlu olsun, Yüreğir’in kaderini Yüreğirli sandıkta belirleyecektir. Ben Yüreğirlinin iradesine güveniyorum.” dedi.

AKBAŞ OYUNU KULLANDI

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş ve eşi Yeliz Yeşilmen oylarını Kabasakal İlkokulu’nda kullandı. Kabasakal Mahallesi’nde bulunan Kabasakal İlkokulu’na eşi Yeliz Yeşilmen ile gelen MHP Adayı Ali Uğur Akbaş, burada seçmenlerin büyük ilgisi ile karşılaştı. Bir süre onlarla sohbet edip tokalaşan Akbaş, daha sonra oyunu kullanmak için 2248 nolu sandığın bulunduğu sınıfa geçti. Sandık Başkanı ve görevlilerle konuşan Ali Uğur Akbaş, oyunu kullanarak  "Yerel seçimler, Çukurova'ya, Adana'ya, vatana, millete ve MHP'ye hayırlı olsun."dileğinde bulundu. 

 

 

 

ÜNÜVAR: KAZANAN ADANA OLSUN

AK Parti Adana Milletvekili ve Sağlık Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar  oyunu Yüreğir Lokman Hekim Lisesi'nde kullandı. Eşi  Sare, çocukları Alaaddin ve Beyza ile ile birlikte Kışla Mahallesi Lokman Hekim  Lisesi 2159 nolu sandıkta kullanan Ünüvar vatandaşlarla birlikte sıraya girip onlarla sohbet etti, görevlilere başarılar diledi. Seçimlerin kavgasız, gürültüsüz ve dostluk ortamında geçmesini temenni edenMilletvekili Ünüvar sonuçlara herkesin  saygılı olması gerektiğini belirtti. Yapılacak olan seçimlerin ülkemize, Adana'mıza ve Yüreğir'e hayırlı olmasını temenni eden Ünüvar  ,”Yapılan seçimler sonucunda kazananın Adana olmasını temenni ediyorum. Vatandaşlarımız 5 yıl boyunca kendilerine hizmet edecek yerel yöneticileri seçeceklerdir.  Kazanana şimdiden hayırlı olsun.”dedi.

İZGİOĞLU: SEÇİMLER HAYIRA VESİLE OLSUN

Milliyetçi hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, merkez Seyhan ilçesinde bulunan Hayriye Kemal Kusun İlköğretim Okulu’nda eşi Özlem Hanım, kızı Asena ve oğlu Teoman’la birlikte oy kullandı. Eşi ve çocuklarıyla aynı okulda, aynı salonda 1031. nolu sandıkta tercihini yapan İzgioğlu; çıkışta basın mensuplarına seçimle ilgili değerlendirmede bulundu.

İŞTE BUGÜN O SEÇİM YAPILIYOR

İzgioğlu, “Seçim kampanyamız süresince bu seçimin Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli seçimi olduğunu ifade ettik. Türkiye Cumhuriyeti’nin bir bütün olarak devam edip etmeyeceğinin sandıktan çıkacak sonuca bağlı olduğunu hep söyledik. İşte bugün o seçim yapılıyor. İnşallah Türk milleti bu seçimden kârlı çıkacaktır. Bu seçimin vatanımız, milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Tabii ki; Milliyetçi Hareket’in birinci çıkacağını da söyledik. Bugün de gördük ki; halkımızın yoğun teveccühü var ve Milliyetçi Hareket Adana’da bu hedefi yakaladı.” dedi.

COŞ ÇİFTİ OY KULLANDI

Adana Valisi Hüseyin Avin Coş, oy kullanmak için Çobanoğlu Ticaret Meslek Lisesi'ne eşi Aylin ve 3 yaşındaki kızı Hatice Beyza Coş ile birlikte gelerek oyunu kullandı.  İlk olarak oyunu kullanan Aylin Coş, zarfı kızı Hatice Beyza Coş'u vererek sandığa attırdı. Daha sonrada Vali Coş oyunu 1017 numaralı sandıkta kullandı.

ORHAN BAYRAM: HER ŞEYİN HAYIRLISINI DİLİYORUM

CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram, oyunu Yüreğir’deki Seyhan Rotary Anadolu Lisesi’nde kullandı. Okula gelişinde vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılanan Orhan Bayram, seçmenlerle bir süre sohbet etti. Bayram oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada; “Her şeyin hayırlısını diliyoruz. Bu seçimimizin de ülkemiz ve Yüreğir için hayırlı olmasını diliyoruz. “dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2014, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER