banner6

Adana seçimlerine itiraz YSK’da

30 Mart yerel seçimlerinin ardından itirazlar devam ediyor.

Adana seçimlerine itiraz YSK’da

Adana Ak parti İl Başkanlığı ve İlçe teşkilatları Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimiyle ilgili itirazlarını YSK’ya gönderdi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanlığı’nda toplanan İl ve İlçe başkanları Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi ile ilgili itiraz dilekçelerini doldurdu. Karaisalı İlçesi’ndeki sayım nedeni ile bu ilçe hariç geri kalan 14 ilçede sayımların tekrar yapılmasını isteyen AK Partili Başkanlar, itiraz dilekçelerini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK)’ya gönderilmek üzere Adana İl Seçim Kurulu’na teslim etti.

AK Parti, İl Başkanı Fikret Yeni, İl Seçim Kurulu kararı üzerine, Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için yapılan itirazlar sonucu 482 sandığın yeniden sayımında AK Parti'ye 190, MHP'ye 50 oy çıkması üzerine yaklaşık 55 bin oyun yeniden değerlendirilmesini talep ettiklerini anlattı. İtiraz Dilekçesini Seyhan İlçe Başkanı Kasım Pamuk, Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çırak, Yüreğir İlçe Başkanı Bahadır Balcılar başta olmak üzere 14 ilçe başkanı YSK’ya göndermek üzere Adana İl Seçim Kurulu’na teslim etti.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) Adalet ve Kalkınma Partisi İl ve İlçe Başkanları Büyükşehir Belediyesi seçimlerine yönelik itiraz dilekçelerini doldurarak YSK’ya gönderdi.

Adana’da yerel seçimlere olan itirazlar devam ediyor. Son alarak dün sabah saatlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanlığı’nda toplanan İl ve İlçe başkanları Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi ile ilgili itiraz dilekçelerini doldurdu. Karaisalı İlçesi’ndeki sayım nedeni ile bu ilçe hariç geri kalan 14 ilçede sayımların tekrar yapılmasını isteyen AK Partili Başkanlar, itiraz dilekçelerini Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK)’ya gönderilmek üzere Adana İl Seçim Kurulu’na teslim etti. Seçimlerde şaibe olduğu iddiası üzerine yapılan itirazlarda, Seyhan 3. Bölgede görevlilerin yerini bırakarak okuldan ayrılması konusu da yer aldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan AK Parti, İl Başkanı Fikret Yeni, İl Seçim Kurulu kararı üzerine, Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için yapılan itirazlar sonucu 482 sandığın yeniden sayımında AK Parti'ye 190, MHP'ye 50 oy çıkması üzerine yaklaşık 55 bin oyun yeniden değerlendirilmesini talep ettiklerini anlattı. Yasal haklarını kullanacaklarını belirten Başkan Yeni, "Yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde seçimin iptalini gerektirir hukuki durumlar ortaya çıktığında tabii ki o yasal hakkımızı kullanacağız. Ama bugün vereceğimiz dilekçelerde daha önce defalarca ifade ettiğimiz gibi geçersiz sayılan Adana genelinde 55 bin adet oyun seçim kurullarınca değerlendirilmesini talep ediyoruz" ifadelerini kullandı.


İtiraz Dilekçesini Seyhan İlçe Başkanı Kasım Pamuk, Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çırak, Yüreğir İlçe Başkanı Bahadır Balcılar başta olmak üzere 14 ilçe başkanı YSK’ya göndermek üzere Adana İl Seçim Kurulu’na teslim etti.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2014, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42