banner6

Adanalı istedi, aday oldum

İçişleri Bakanlığı tarafından 28 Mart 2010'da Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan ve o tarihten buyana göreve iade edilmeyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, kendisi için halkın takdirinin önemli olduğunu, Adanalılara danıştığını ve Adanalıların, “dilediğin yerden aday ol yanındayız” dediğini söyledi.

Adanalı istedi, aday oldum


Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) Konuyla ilgili kendi özel ofisinde bir basın toplantısı düzenleyen Durak, Adanalıların kendisinin aday olması yönünde yoğun bir baskı uyguladığını savundu. Bu nedenle yeniden aday olma süreci ile ilgili, bağımsız adaylığa karar verdiğini açıklayan Durak, taşın altına elini koymasa vebal altında kalacağını dile getirdi. Görevden uzaklaştırılma sürecine değinen Durak, aklanmış olmasına rağmen, uzaklaştırmaların ikişer aylık süreler halinde devam ettiğini anlattı. Adaylık teklifinde bulunan çok sayıda parti yetkilisiyle görüştüğünü de ifade eden Durak, 8 ay önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan adaylık teklifi aldığını ve bunu kabul ettiğini ancak, bir CHP milletvekilinin istifa tehdidi nedeniyle adaylığının gerçekleşemediğini ileri sürdü. Durak, kamuoyu araştırmalarında kendisinin diğer adaylardan farklı ara önde olduğunu kaydetti.

MHP Lideri Devlet Bahçeli ile hiçbir sorunu yokken, ihbar ettiği rüşvet kasetinden sonra MHP liderinin bir açıklamada bulunduğunu hatırlatan Durak, “Bana ‘İstifa et, aklan da gel. Savcılar, İçişleri göreve’ dedi. Oysa suç yoktu. Nasılsa aklanacaktım. Ama Hükümet de beni görevden almakla sanki Bahçeli'yle işbirliği yapıyordu. Sayın Başbakan “5 yıl önce aday olma” dedi. haklıydı. Çünkü kendi partisiydi. Benim için halkın takdiri önemliydi. Adanalıya danıştım” dilediğin yerden aday ol” dediler. Bana yapılan haksızlığı Adana halkı 4 yıldır hazmedemedi. Hemşehrilerim ‘Zulme karşı dik dur illa aday ol. Yoksa vebal altında kalırsın. Sandıkta birlikte hesap soralım.’ diyorlardı. Bu arada Adana’da seçime giren DSP, DP, BBP, İP, SP, DYP gibi diğer partilerin tamamından adaylık teklifi almıştım. Bende Hemşehrileme teveccühlerinden ötürü teşekkür ederek aday oldum.” diye konuştu.Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2014, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER