banner6

Ağaçlar ve çimler susuzluktan kuruyor

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkan Vekili Cemal Demirdağ, kentte yol kenarlarında bulunan ağaçların sulanmadığını belirtti.

Ağaçlar ve çimler susuzluktan kuruyor

Bayram BULUT

 ADANA (İLKHABER)- Adana Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkan Vekili Cemal Demirdağ, kentte yol kenarlarında bulunan ağaçların sulanmadığını belirtti.

Eylül ayı meclis oturumlarında konuşan MHP Grup Başkan Vekili Cemal Demirdağ, kentte gördüğü eksiklikleri tek tek dile getirdi. Ağaçların  ve çimlerin susuzluktan sararmasından, kentin giriş çıkışlarında oluşan kötü görüntülerine kadar bir çok konuya değinen Demirdağ, yapılan güzel çalışmalar içinde teşekkürlerini sundu.

BAKIMSIZ VE SUSUZ

Demirdağ,  sulanmadığı için kentte bulunan ağaçların ve çimlerin susuzluktan kurudukların söyledi. Susuzluktan kuruyan ağaç ve çimlerin acilen sulanması ve bakımının yapılması gerektiğini anlatan Demirtağ, “Geçmiş dönem belediye başkanları Aytaç Durak Bey, Zihni Aldırmaz Bey ve Hüseyin Sözlü Başkan döneminden zamanımıza kadar ekilen ve dikilen tüm çimler ve ağaçlar susuzluktan  ve bakımsızlıktan kurudu.” dedi.

YILLARIN EMEĞİ

Yılların emeğinin ve parasının boşa gittiğini savunan Cemal Demirdağ, bahsi geçen konu ile ilgili yeni yeni sulama çalışmalarının yapıldığını anımsatarak, “Ağaçları rehabilite ederiz veya yenisini toprakla buluştururuz. Ama o güzelim çimler sarardı veya kurudu. Yılların emeği ve parası boşa gitti. Yeni yeni sulanmaya başlandı, inşallah düzelir.. Temennimiz budur.” ifadelerini kullandı.

ŞEHRİN İMAJI

Bir şehrin imajının, şehre girişler ve çıkışlar olduğunu vurgulayan Demirdağ, “Özellikle Ceyhan’dan ve Mersin istikametlerinden girişler, insana bu şehre gelme imajı veriyor. En kısa zamanda buralarla ilgili çalışma yapılmasını öneriyorum. Şehir içinden geçen uluslararası E 5 karayolundan mahalle dönüşlerinin de aynı şekilde bakım ve onarıma ihtiyacı var. Çok bakımsız.. Buralarla da ilgilenilmesi gerekiyor.” diye konuştu.

GÜZEL ÇALIŞMA

Şehir içerisindeki logar kapaklarını yolla aynı seviyeye getirilmesinin sürücüler açısından olumlu olduğuna değinen Demirdağ, “Yol bakım onarım müdürlüğü şehir merkezinde çok güzel bir çalışma yapıyor, kendilerini kutluyorum.. Şehir içindeki logar kapaklarını ve diğer kurumlara ait kapaklar yol seviyesine getiriyorlar. Buda araç sürücülerini rahatlattı. Sağ olsunlar.” şeklinde konuştu.  

LAĞIM KOKUSU VAR

Adana’da çok fazla lağım kokusu olduğunu dile getiren Demirdağ sözlerini şöyle sürdürdü;

“Şehirde çok fazla lağım kokusu var. Vatandaştan bu konuda çok fazla şikayet alıyoruz. Bununla ilgili bir çalışma yapılması gerekiyor. Ayrıca, yaylalarda ve köylerde su sayaçları ya okunmuyor yada geç okunuyor, buda ayrı bir şikayet. Susuz köylerin çok acil içme su ihtiyaçlarının giderilmesini gerekmektedir. Son zamanlar da adana merkezde de, su kesintisi ile ilgili de çok şikayet alıyoruz.

SU SORUNU

Gelecek 100 yıl su sorunu bulunmayacağını bildiğimiz şehrimizle ilgili sıkıntı nedir.  Adanalıyı bilgilendirelim.  ASKİ ve Büyükşehir de kısa çalışma ödeneğinden faydalanmaya devam ediyor muyuz? Eğer ediyorsak, hizmette aksamalara devam ederiz. Vatandaşın şikayeti bitmez, bir an önce bu arkadaşların iş başı yapmasını talep ediyoruz.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER