AK Parti gençlerin partisidir

AK Parti gençlerin partisidir

Bayram BULUT

 

ADANA (İLKHABER)-Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Gençlik Kolları Genel Merkez Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Selam Özboyacı, Türkiye’de 996 bin gencin ilk kez bu seçimde oy kullanacağını söyledi.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Gençlik Kolları Genel Merkez Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Selam Özboyacı, Adana’da genç meclis üyesi adaylarıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi. AK Parti Adana İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen program bir restorantta gerçekleşti.  Selam Özboyacı’nın katıldığı program genç meclis üyesi adaylarının kendilerini tanıtmasıyla başladı. Ardından ise bir konuşma yapan Selam Özboyacı, Ak Parti Adana İl Gençlik Kolları’nda meclis üyesi adayı olan 25 arkadaşlarını davet ettiklerini belirtti.

 

GENÇ MECLİS ÜYESİ ADAYLARI NEDEN ÖNEMLİ

Genç meclis üyesi adaylarının kendileri için neden önemli olduğunu anlatan Selam Özboyacı, 24 Haziran seçimlerinde yurt içinde 56 milyon kişinin olduğunu söyledi. Oy kullanan bu kişilerin 17 Milyona yakının 30 yaşana geldiğini belirten Selam Özboyacı, neredeyse her 3 oy kullanan kişiden 1’inin genç olduğunu kaydetti.  Nüfusun çok hızlı gençleştiğini vurgulayan Özboyacı, “ Genç ve dinamik bir nüfusa sahibiz.” dedi.

TÜRKİYE’DE 996 BİN GENÇ İLK KEZ OY KULLANACAK

Türkiye’de 996 bin gencin ilk kez bu seçimde oy kullanacağını anımsatan Özboyacı, “ 24 Haziran seçimlerinde oy kullanamamış, reşit olmamış ama 31 Mart itibariyle oy kullanmaya hak kazanacak şekilde 18 yaşını tamamlamış 996 Bin yani yaklaşık 1 Milyon nüfus var. Bu bir çok ülkede olmayan bir rakam. Buda her yıl Türkiye’nin nüfusu artıyor demek. Biz bu genç nüfusu, bu genç potansiyeli doğru kullanabilirsek, Türkiye’nin yarını çok daha aydınlık, çok daha  parlak olacak diye inanıyoruz. Bu sebeple biz şunun kanaatindeyiz.” diye konuştu.  

GENÇLİĞE YAPILAN HİÇBİR YATIRIMIN BOŞA GİTMEZ

Gençliğe yapılan hiçbir yatırımın boşa gitmeyeceğini işaret eden Özboyacı, “Bunu bilen ve gençlere en çok sahip çıkan lider şüphesiz ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Türkiye Dünya’nın en genç ikinci ülkesidir. 24 Haziran seçimlerinde Ak Parti 35 yaşın altında tam 15 tane milletvekili çıkarttı. Buda Ak Parti’nin genç nüfusu ne kadar iyi tahlil ettiğinin göstergesidir.  Onun için şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.” şeklinde konuştu.  

GENÇLERİN PARTİSİ AK PARTİ

Özboyacı, Ak Parti’nin gençlerin partisi olduğunu dile getirerek, “Gençlerin partisi Ak Parti. 31 Mart yerel seçimlerine gittiğimiz şu günlerde  yüzde 4’lerde olan genç sayımızı Sayın Cumhur Başkanımız meclis üyeleriyle ilgili bir yazı yolladı il başkanlıklarına. “Her 4 meclis üyesinden bir tanesi genç, bir tanesi kadın olacak” dedi. Bu gün baktığımızda listelerde 2 Bin 696 tane gence yer vermişiz. Sadece asil listelerde.  Bu saydığım listelerin arasında il genel meclisleri yok. Sadece belediye meclis üyeleri var. Yedek listeler bile yok bu saydıklarımın arasında, beldeler yok.  Cumhur ittifakının toplam genç aday sayısı bu.” İfadelerini kullandı.

CUMHUR İTTİFAKI’NIN ADAYLARI

Listelerde olan 2 Bin 696 tane gencin Cumhur İttifakı’nın adayları olduğunu savunan Özboyacı, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bunların 280 tanesi Cumhur İttifakımızın diğer ortağı Milliyetçi Hareket Partisi’nden arkadaşlarımız. 2 Bin 376 tanesi de Ak Partili genç meclis üyesi adaylarımız. 2014 yılı seçim sonuçlarını baz aldığımızda bunlardan 1173 tanesinin seçilebilir olduğunu görüyoruz. Gençliğe en fazla önem veren parti Ak Parti’dir. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’da siyasete Beyoğlu Gençlik Kolları’nda başlamıştır. Bu sebeple o gençliğin dinamizmini bildiği için gençlere en fazla sahip çıkan odur.

CHP’Lİ GENÇLERE ÇAĞRI

CHP’li gençlere çağrıda bulunan Selam Özboyacı, “Bundan birkaç hafta önce CHP  İstanbul Gençlik Örgütü Genel Merkezlerine karşı bir bildiri yayınladı.  Sizler tüzüğümüze  uygun hareket etmiyorsunuz. Gençlere listelerinizde yeterince yer vermiyorsunuz. Sizleri uyarıyoruz gibi genel merkezlerine kafa tutan, sitem eden bir açıklama yaptılar. Galiba Adana’da da benzer bir konu oldu.  Biz tabi üzülüyoruz.  Genç kardeşlerimizin bu çırpınışlarını görünce çok üzülüyoruz. Keşke onlarda  Ak Parti’ye gelerek siyaset yapsalar da gençlerin ne kadar aktif bir şekilde ne kadar ön planda oldukları görseler. Beni gören en genç milletvekili zan ediyor ama ben en genç 7. Milletvekiliyim.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2019, 13:40

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2