banner6

AK Parti zaferinin mimarları

30 Mart yerel seçimlerinde, Şanlıurfa’da Büyükşehir ve birçok ilçede, sandıktan zaferle ayrılan AK Parti oldu

AK Parti zaferinin mimarları

SEDAT ATİLLA

ŞANLIURFA

AK Parti zaferinin mimarları şu isimlerden oluştu.

 

Kasım Gülpınar.

 

AK Parti, Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar ile birlikte, kazanılması en zor ilçe de seçimi kazandı. Aradan geçen 20 yılın ardından, Siverek’te Belediye ilk kez el değiştirdi. AK Parti’ye merkez ilçelerin dışında, en büyük destek Siverek’ten geldi. 2011 yılında AK Parti’den Şanlıurfa Milletvekili seçilen Kasım Gülpınar ile birlikte Siverek’te değişim rüzgarı esmeye başladı. Siverek’te partili partisiz ayrımı yapmadan, her vatandaşa eşit hizmet götüren Gülpınar, kısa sürede dürüst, mütevazi ve adaletli kişiliği ile Siverek’lilerin gönlünde taht kurdu. Kasım Gülpınar ile birlikte Siverek’teki siyasete gelen adalet, kısa sürede hizmet deryasına dönüştü. İlçe de Gülpınar’ın girişimleriyle açılan tekstil atölyesinde yüzlerce aile istihdam etmeye başladı. Eğitim ve ekonomik anlamda da gelişim gösteren Siverek’in köy yolları ilk kez beton yol ile tanıştı, köylerin yaşam kalitesi arttı. Eğitim ve ekonomik gelişimin yanı sıra hemen hemen diğer her alanda Kasım Gülpınar ile gelişen ve değişen Siverek’te, hizmetin karşılığı ve halkın iradesi 30 Mart’ta sandığa yansıdı, sandıktan AK Parti zaferle çıktı. Siverek’teki birçok aile ve aşiret bu süreçte Gülpınar’a destek verdi. AK Parti’nin Şanlıurfa zaferindeki en önemli payı Kasım Gülpınar oluşturdu. Gülpınar’ın Siverek’in yanı sıra Ceylanpınar’da AK Parti’nin kazanmasına da katkı sağladı. Gülpınar Siverek ve Ceylanpınar’ın yanı sıra Şanlıurfa’nın üç merkez ilçe adaylarına da destek verdi.

 

Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu.

 

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu, Şanlıurfa’nın her semtini, köyünü, mezrasını adım adım dolaştı. Ayrım yapmadan tüm ilçeleri ziyaret eden Milletvekili Karahan Uslu, erkek seçmenlerin yanı sıra, kadın seçmenlerinde yoğun desteğini aldı. Şanlıurfa Merkezde ilçe de ve köylerinde partisi için büyük mücadele veren Karahan Uslu, projeleri anlattı, partilerine Türkiye genelinde oynanan oyunları anlattı. 20 gün Şanlıurfa’da yoğun bir seçim çalışması sürdüren Karahan Uslu’nun Başbakan Erdoğan gibi seçimlere son iki kala gün sesi kısılınca hastanede tedavi altına alındı.

 

Seyit Eyyüpoğlu.

 

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu ise çalışmalarına kırsalda ağırlık verdi. Doğal kişiliği ve tavırlarıyla ile her ilçe de vatandaşların ‘Seydi amca’ diye bağrına bastığı Eyyüpoğlu, partisine 30 Mart yerel seçimlerinde önemli destek verdi. Geçmişten gelen siyasi tecrübesini 30 Mart yerel seçimlerine yansıtan Eyyüpoğlu kırsalda adım atmadığı yer kalmadı.

 

Celalettin Güvenç.

 

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, il teşkilatının ve SKM’nin zayıf desteğine rağmen kişisel çabalarıyla yoğun bir seçim çalışmasını sürdürdü. Sıcak tavırlarıyla vatandaşlarla yakın diyalog içerisine giren Güvenç, sabahın erken saatlerinde çıktığı seçim çalışmalarına gecenin geç saatlerinde son verdi. Güvenç partisine en çok katkı sağlayan isimler arasında yer aldı.

 

En çok onlar çalıştı.

 

AK Parti’nin zaferinde çok önemli katkıları olan ve en çok çalışan ilçe adayları ise Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi oldu. AK Parti’nin 3 Belediye Başkan adayı da partilerine kişisel anlamda büyük katkı sağladı. Şanlıurfa’nın üç merkez ilçesinin AK Parti adayları Demirkol, Çiftçi ve Ekinci seçim süreci boyunca gece gündüz demeden çalıştılar. Kişisel seçim çalışmalarıyla partilerinin oy oranlarını önemli derecede arttıran, sandıktan zaferle çıkan üç başkan adayının her seçim bürosu açılışı ve mahalle toplantıları miting havasında geçti. Üç Belediye Başkanının da seçimi kazanmalarında ilçe teşkilatları da önemli rol oynadı.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2014, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER