banner6

Ak Parti’de deprem

Mardin’de özellikle eğitim dünyasına bir çok okulu kendi cebinden para harcayıp kazandıran Kabala Belde Belediye Başkanı Şakiroğlu, Saadet Partisi’ne geçti

Ak Parti’de deprem

 

Adnan AVUKA

MARDİN(İLKHABER) – Mardin’e büyük hizmetler veren ve tarihi kentin çehresinin değişmesi için büyük çaba sarf eden, özellikle kendi cebinden harcadığı parayla yaptırdığı okullarla gönüllerde taht kuran, hayırsever vatandaş, Kabala Belde Belediye Başkanı Hacı Şakir Nuhoğlu, partisi Ak Parti’den istifa ederek Saadet Partisi’ne geçti.

Yenişehir Saadet Partisi hizmet binasında düzenlenen basın toplantısında istifa gerekçesini anlatan ve vatandaşların yoğun isteği karşısında Saadet Partisi’ne geçtiğini kaydeden Başkan Şakir Nuhoğlu, şunları söyledi:

”Ben Sayın Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan’ı çok seven bir insanım. Ama bizim Kalaba beldemizi mahalle yaptılar. Çok üzüldüğümüzü burada söylüyorum. Benim Mardin’e ve kendi beldeme nasıl hizmet ettiğimi sizler de takdir edersiniz ve biliyorsunuz. Ben önce Allah, sonra halkımız için var gücümle çalışan bir insanım. İki yıl önce Başbakanımız beni Ak Parti’ye aldı. Ancak halkımızın isteği doğrultusunda bu partidan ayrılarak Saadet Partisi’ne geçmiş oldum. Bundan sonra benim hizmetlerim Saadet Partisi’nde devam edecektir. Tabiki halkımızın tercihi önemlidir. Oy arkadaşlık veya “ben seni seviyorum” için verilmez. Yaşadığı kentin kaderini değiştirecek doğru, dürüst ve iddiali bir insana oy verilmesi gerekir diye düşünüyorum. Böylesi insanları seçmek gerekir.”

Saadet Partisi Mardin İl Başkanı Mehmet İmamoğlu ise yaptığı kısa konuşmasında,”Şakir beyi sizlere anlatmaya gerek görmüyorum. Mardin’e ve Mardin insanlarına ne gibi hizmetler yaptığı bellidir. Şehirdeki hizmetler neyse Artuklu İlçesi’ndeki 71 mahallede de aynı hizmetler olacaktır. Beni destekleyenleri Allah mahçup etmesin.”dedi.

Alakuş Köyü’nden ve Yıldız ailesinin ileri gelenlerinden eski DYP’li Nevzat Yıldız ise “Şakir beyin çok güzel hizmetleri vardır. Hem Mardin’e ve hem de Mardin insanlarına gerçekten de çok yararlı hizmetler vermiştir. Biz ilçe köyleri ve mahalleleri olarak 10 bine yakın insanız. Hepimiz Şakir Bey’in etrafında toplandık. İnşallah yine çok güzel, halk için hizmetler üretecektir.”şeklinde konuştu.

Hacı Şakir Nuhoğlu’na önce üyelik kartını veren ardından da Saadet Partisi rozetini takan İl Başkanı Mehmet İmamoğlu,”Hayırlı olsun.” dileğiyle toplantıyı sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2014, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER