banner6

AK Parti'de tek ses

AK Parti'de kongre hazırlıkları sürüyor. 27 Ağustos tarihinde yapılacak 1. Olağanüstü kongreye hazırlanan AK Parti'de Adana'dan da tek ses çıktı.

AK Parti'de tek ses

 

 

Süreyya URİ

 

ADANA-AK Parti Adana İl Binasında bir açıklama yapan İl Başkanı Fikret Yeni, “Kongremizde Genel Başkan adayımız Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu'dur” dedi.

 Başbakanlık görevini sürdürürken Cumhurbaşkanlığı'na aday olan ve halkın yarısından çoğunun oyunu alarak Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'dan boşalan AK Parti Genel Başkanlığı koltuğuna oturacak kişiyi belirleyecek AK Parti'de kongre heyecanı yaşanıyor.

 Cumhurbaşkanlığına yeni seçilen Erdoğan'ın işaretiyle, Ak Parti Adana il teşkilatı  yeni genel başkanlık için Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ismi etrafında birleşti ve “Adayımız Davutoğlu'dur” dedi.

 Erdoğan'ın başlattığı bayrak yarışında emanetin yeni ellere teslim edileceğini belirten İl Başkanı Fikret Yeni, “27 Ağustos’ta liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın koyduğu ilkeler, açtığı yol ve inşa ettiği hizmet yolunda yeni bir sayfa açılacaktır dedi.

Miletin umudu olarak doğan AK Parti'nin ekonomik ve siyasi alanda bir çok ilke imza attığını, yapılamaz denilen bir çok icraatı gerçekleştirerek hayalleri gerçekleştirdiğini, dünyada ülkemizi saygın ve etkili bir konuma getirdiğini  belirten Yeni, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Başbakanımız ve Genel Başkanımızın 10 Ağustos’ta Cumhurbaşkanı seçilmesi ile Yeni Türkiye’nin kapıları ardına kadar açılmıştır.

27 Ağustos’ta yapacağımız 1. Olağanüstü Büyük Kongremiz ile Yeni Türkiye yolunda yeni bir aşama başlayacaktır.

Türkiye, bu yeni dönemde daha yüksek irtifalara daha büyük bir hızla yükselecektir.

Türkiye güçlü, demokratik, müreffeh ve saygın bir ülke olma hedefine daha büyük bir azimle yürüyecektir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın rehberliğinde ve genel başkan adayımız, mevcut Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun yönetiminde bu kutlu ve büyük yürüyüş yeni aşamalara, yeni ufuklara ulaşmaya devam edecektir.

AK Parti, bu yeni aşamada milletin sesi olmaya devam edecektir. Daima milletimizin yanında olmaya, milletimizin dilini konuşmaya, onunla olan gönül bağını korumaya devam edecektir.

AK Parti; birliğiyle, beraberliğiyle, davasıyla, sevdasıyla ve aziz milletiyle bu yolda yürümeye devam edecektir. “

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2014, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER