banner6

Ak Partili Gençlerden Mısır eylemi

AK Parti Adana İl Gençlik Kolları, Mısır’da 529 kişiye verilen idam kararını düzenledikleri eylemle protesto etti.

Ak Partili Gençlerden Mısır eylemi


  ADANA (İHA) -
  AK Parti Adana İl Başkanlığı önünde toplanan grup, burada bir süre slogan attı. Burada konuşan Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Ay, Mısır’da seçimle işbaşına gelen tek cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’nin görevden alınmasıyla birlikte yaşanan çatışmalarda binlerce insanın hayatını kaybettiğini ve bunun dünya demokrasi tarihine kara bir leke olarak yazıldığını söyledi.
  Bu hafta ise 529 İhvan-ı Müslimin (Müslüman Kardeşler) Hareketi taraftarının yargılandıkları ikinci duruşmada idama mahkum edildiğini hatırlatan Mehmet Ay, şunları kaydetti:
  “Darbe hükümetinin hukuksuz yargısı tarafından tamamen siyasi mülahazalarla verilmiş olan idam kararları Mısır’daki antidemokratik sürecin yeni bir yansıması olarak karşımızda durmaktadır. Bizler, AK Parti Gençlik Kolları olarak 22 Mart’tan beri Türkiye’de bulunan ve farklı şehirlerde AK Parti’nin yerel seçim çalışmalarını yakından izleme fırsatı bulan siyasi parti temsilcileri olarak uluslararası kamuoyunu, bu hukuksuz idam kararlarını durdurmaya davet ediyoruz. Mısır’da siyasi hayatında tamir edilmesi güç tahribatlara neden olacak idam kararlarının bir an önce kaldırılmasını ve başta Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi olmak üzere tüm siyasilerin serbest bırakılmasını istiyoruz.î
  Ay, son olarak başta Suriye, Irak, Doğu Türkistan, Filistin ve Arakan olmak üzere yeryüzündeki tüm vahşetlerin son bulması için uluslararası kamuoyunu göreve davet etti.
  Sembolik darağacının da bulunduğu eylemde gençler, kararın kaldırılması için imza topladı. İmzanın genel merkeze gönderileceği ve buradan da gerekli işlemlerin yapılması için çalışma başlatılacağı öğrenildi.
 

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2014, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER