banner6

Akkapı halkından Karalar’a tam deste

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar Akkapı Mahallesi’nde miting düzenledi. Mitinge birlerce kişi katılarak Karalar’a tam destek verdi.

Akkapı halkından Karalar’a tam deste

 

k

 

Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar’ın düzenlediği mitinge mahalleliler sel oldu atı. Cemil Nardalı Konağı önünde gerçekleşen mitingde Akkapı Halkı Zeydan Karalar’a hazırladıkları pankartlar ve sloganları ile tam destek verdi. Karalar ve Arıkan’da mahalleliye kırmızı karanfil dağıttı.

 

 

Bayram BULUT

ADANA(İLKHABER) – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar’ın düzenlediği Akkapı Mahallesi mitingine CHP’li Milletvekilleri, il, ilçe başkanları, belediye başkan adayları ve meclis üyesi adayları katılarak adeta gövde gösterisi yaptı. Binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen mitingde vatandaşlar Zeydan Karalar’a sevgi gösterisinde bulundu.

 

Binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen Akkapı Mahallesi mitinginde ilk olarak söz alan CHP Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş, yerel seçimlerin önemine vurgu yaptı. Ardından ise konuşmasını gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan, kendisinin Seyhan Belediye Başkanı iken Seyhan’a hizmet ettiğini ve Akkapı mahallesinin o dönem gerçek hizmet aldığını söyledi. Kendisinin belediye başkanlığından sonra bir daha gerçek anlamda hizmet sunulmadığını kaydeden Arıkan, bu ilçenin 2004 yılından buyana hizmet alamadığını anlattı. Arıkan, “Bu ilçede 1999-2004 yılları arasında Belediye Başkanlığı yaptım. Ancak 2004 yılından sonra bu ilçemiz hizmet alamaz duruma geldi. Bizler Seyhan’ın kaybettiği yılları geri getireceğiz. Önemli projelerimiz var. Bu projeleri gerçekleştirecek ve Adanalılara daha iyi bir yaşam sağlayacağız. Zeydan Karalar’da yanımda, inşallah beraber seçileceğiz. Burada şunun sözünü vermek istiyorum. Zeydan Karalar’ın verdiği her sözün arkasındayım. Onun söz verip yapamadığı eksik kaldığı hizmetler olur ise, olacağını düşünmüyorum ama biz tamamlayacağız. Adana’yı bir bütünüyle yaşanabilir bir konuma getireceğiz” dedi.

 

AKKAYA: HERKES CHP’YE OY VERMELİ

Yerel iktidara CHP’nin gelmesinin ardından gerçek hizmeti Adanalıların göreceğini işaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, bunun için 30 Mart’ta herkesi CHP’ye oy vermeye davet etti.

Akkaya, yapılan manipüle anketleri eleştirdi. Akkaya geçmişte de bu şekilde anketler yapıldığını ancak sosyal demokratların bu anketleri yapanları bozguna uğrattığını belirtti. Akkaya, bugün gelinen süreçte yine aynı şekilde siyaset yapıldığını ancak 30 Mart’ta herkesin gerçekleri göreceğini ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerelde iktidara geleceğini dile getirdi.

 

KARALAR: DAYATMALAR YAPILIYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, Akkapı’nın tarihte destan yazan bir mahalle olduğunu söyledi. Arkadaşlarının, yakınlarının, dostlarının bu mahallede olduğunu dile getiren Karalar, kendisini yalnız bırakmayarak miting alanını dolduran binlere teşekkür etti.

Akkapı destan yazdığını savunan Karalar, “Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi. Arkadaşlar şu konağın önemi büyük. Biliyorsunuz Mustafa kemal Atatürk, Yıldırım Ordu Komutanlığı’ndan alındı. Suriye’den İstanbul’a giderken, 15 Mart-18 Haziran tarihleri arasında burada kaldı. Adana’da görüşmeler yaptı. Sizlerle görüşerek Kurtuluş Savaşı mücadelesini vermeye başladı. Kaç kaç döneminde,Ermeni zulmünden kaçanlara ekmek verildi, aş verildi. Kurtuluş savaşında da destan yazdı. Önemli bir rol oynadı. Gelinen süreçte görüyoruz ki Akkapı halkı destan yazmaya devam ediyor. AKP hükümeti şimdi bize dayatma yapıyor. Bize bir hayat tarzsı dayatıldı. ‘3 çocuk yap’, ‘kürtaj yasak’‘kadın evde otursun’,‘dindar bir gençlik yaratacağım’. Bu hayat tarzına karşı gelen bir Akkapı gençliği var. Çok sorumlu bir şekilde bu hayat tarzına direndi Akkapı. Akkapı bu dayatmalara boyun eğemedi ve dünyaya meşhur oldu. Canlarda kaybettik. En son olarak Berkin Elvan’ımızı kaybettik. Evine sadece ekmek götürmek istiyordu. Çok direndi ama Türkiye’deki yönetime direnemedi. Geçtiğimiz günlerde kardeşlerimiz burada Berkin Elvan’ı andı. İşte O kardeşlerimize de teşekkür ederiz” dedi.

 

HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIK

Yıllardır güney mahallerinin ihmal edildiğini ve hizmetten yoksun kaldığını anlatan Karalar, buraları unutanı halkın da unutacağını belirtti. Çok ciddi projelerinin olduğunu vurgulayan Karalar,kendilerinin hizmet için yola çıktıklarını kaydetti.Karalar sözlerini şöyle sürdürdü, “Daha önce size hizmet etmediler, sizi yok saydılar. Bizler sizlerden biriyiz. İçinizden çıkmayacağız Yıldıray Başkan’da, Bende. Arkadaşlar eksikler ile ilgili notlar verdi. Dolmuş güzergâhının uzatılması, semt pazarı, yolun yenilenmesi gibi. Biz yolu yapacağız ama şu yolu denize kadar uzatacağız. Siz güneye hizmet etmeyin, buraları unutun, bu insanlarda sizi unutur” diye konuştu.

 

MAHALLEMİZE PAZAR YERİ YAPIN

Bu arada mitingden sonra bir kadın mahalleli gelerek mahallelerine Pazar yapılmasını istedi. Mahallelerindeki en yakın Pazar alanının kilometrelerce ötede olduğunu dile getiren mahalleli kadın, “yağmur’da, sıcak güneşin altında Pazara gitmek zorunda kalıyoruz. Yol uzak olduğundan perişan oluyoruz. Artık birileri sesimizi duysun mahallemize Pazar yeri yapılmasını istiyoruz” dedi.

Mitinge CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, Milletvekilleri Ümit Özgümüş, Ali Demirçalı, Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan, İl Başkanı Orhan Sümer İlçe Başkanı Reşit Karakuş, ile birlikte meclis üyesi adayları da katıldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2014, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER