banner6

AMBULANSLA OY KULLANMAYA GELDİLER

Adana'da oy kullanamayacak kadar hasta olan kişiler İl Sağlık Müdürlüğü'ne ait hasta nakil ambulansıyla doktor ve hemşireler refakatında oy kullanmaya geldi.

AMBULANSLA OY KULLANMAYA GELDİLER

ADANA (İHA) -   Türkiye genelinde olduğu gibi 30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri için oy verme işlemi sabah saat 08.00'de Adana'da da başladı. Vatandaşlar oy vermek için 08:00'dan itibaren okullara akın etmeye başladı. Sağlık Bakanlığı ise bu yıl oy vermeye tek başına gelemeyecek kadar hasta olan vatandaşlar için bir uygulama başlatttı. Tüm Türkiye'de hastalar tek tek belirlenerek onlara bir hasta nakil ambulansı, doktor ve hemşire tahsis edilerek oy kullanmalara sağlandı.

  Adana'da da 82 yaşındaki Aziz Baybar sabah saatlerinde hasta nakil ambulansıyla evinden alınarak oy kullanacağı okula getirildi. Görme ve astım problemi olan yaşlı adam hasta nakil ambulansıyla okula getirildikten sonra sedye ile oy kullanacağı salona kadar iki görevli tarafından götürüldü. Oyunu kullanan Baybar daha sonra tekrar hasta nakil ambulansına getirilerek evine doğru götürüldü. Baybar, gözünün görmediğini, astım ve nefes darlığı olduğunu belirterek, "Bu uygulama olmasa ben oy kullanmaya gelemezdim, Allah devletimizden razı olsun. Herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2014, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER