banner6

Anamur Belediyesi’nin yeni hedefi teleferik

Anamur Belediyesi tarafından Azı Tepesi ile Bozdoğan arasında yapımı planlanan Teleferik hattı ile ilgili proje çalışmalarına başlanılıyor.

Anamur Belediyesi’nin  yeni hedefi teleferik


 

MERSİN(İLKHABER) - Projeyi hazırlayacak olan firma yetkilisi Anamur’a gelerek Belediye Başkanı Mehmet Türe ve Anamur Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Fuat Uğur ile görüş alışverişinde bulundu. Daha sonra Belediye’nin yetkili personeli ile Azı tepesinde incelemelerde bulundu. Azı Tepesi’nde arazi üzerinde teleferik hattının başlangıç ve bitiş noktalarını belirlemeye yönelik çalışmalar yapıldı. Önümüzdeki günlerde teknik çalışmaların tamamlanması ile birlikte Anamur teleferik projesinin detayları belirlenmiş olacak.

Teleferik hattının ulaşacağı zirvede oluşturulacak seyir terasında Kıbrıs, Bozyazı, Anamur ve yayla manzarası konuklarına keyifli zaman geçirme imkânı sunacak olması, proje kapsamında yapılacak restaurantlar, cafeler, çocuk parkları, yürüyüş yolları, piknik alanları ve benzeri tesisler ile Anamur Akdeniz bölgesinde ayrıcalıklı bir yatırıma kavuşmuş olacak.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2014, 18:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER