banner6

Arıkan dolmuşçu esnafıyla buluştu

Çukurova Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan, "Adana’nın çok acil olarak ulaşım master planına ihtiyacı var.

Arıkan dolmuşçu esnafıyla buluştu

Arıkan dolmuşçu esnafıyla buluştu

 

 

 

  ADANA (İHA) - Çukurova Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan, "Adana’nın çok acil olarak ulaşım master planına ihtiyacı var. Ulaşımla ilgili gerekli alt ve üstyapı yatırımlarını gerçekleştirerek, çoklu model entegre toplu taşıma sistemi ile dünya kenti Adana’da hem trafik hem de toplu taşıma sorununu çözeceğiz" dedi. 

  Arıkan, Adana Minibüsçüler Esnaf Odası Başkan Nihat Sözütek ile birlikte Özbirlik Dolmuşları Kooperatifindeki şoförleri ziyaret etti. Dolmuş şoförlerinin sorunlarını çok iyi bildiğini belirten Arıkan, Adana’nın çok acil olarak bir ulaşım master planına ihtiyacı olduğunu söyledi.

  Ulaşım master planı ile birlikte akıllı trafik yönetim sisteminin hayata geçirileceğini ifade eden Arıkan, "Dolmuşçu esnafımız özellikle şehrin artık trafik yükünü kaldıramayan yollardan çok şikayetçi. Adana’da trafik sorununu çözmek için ilk olarak gerekli alt ve üstyapı yatırımlarını gerçekleştireceğiz. Daha sonra çoklu model entegre toplu taşıma sistemleri ile trafik yönetim sistemlerini kuracağız. Şehir planlarına işlenen Güney Kuşak Bulvarı tamamlanarak, Kuzey-Güney, Doğu-Batı ekseninde bir ring oluşturacağız. Süleyman Demirel - Havalanı ve Güney Kuşagı bağlayan bulvar çalışması da hızla tamamlanacak. Bunlarla birlikte bir yıl gibi kısa bir sürede Kışla Mahallesi-Beyazevler Mahallesi bağlantısıyla Yüreğir’i Çukurova ile birleştireceğiz" dedi.

  Özbirlik Dolmuşları Kooperatifi’nin ardından Akkapı Kültür Yardımlaşma ve Eğitim Derneği’ne giden Arıkan buradaki çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Dernekteki kursiyerlerle de bir araya gelen Arıkan, özellikle kadınların istihdamı konusunda hazırlanan projelerden söz etti.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2014, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER