banner6

Bahçeli: 3 Hilal’in gözüne vuralım

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Adana’da halka seslenerek geçici olarak görevden alınan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’a yeşil ışık yaktı

Bahçeli: 3 Hilal’in gözüne vuralım

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Adana’ya gelerek 6 ilçeye gidip buralarda düzenlenen açık hava toplantılarında halka seslendi.

İlk olarak Sarıçam ilçesine giderek burada halka hitap eden Bahçeli, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü ve İlçe Belediye Başkan Adaylarına destek verilerek, kente gerçek belediyeciliğin kazandırılmasını istedi. Bahçeli’nin mitinglerinin ardından partililerce çok sayıda barışı simgeleyen güvercinler uçuruldu. Açıkhava toplantılarına gelenlere miting kapısı girişinde piskevit dağıtıldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Aytaç Durak’ın adaletsizliğin kurbanı edildiğini söyledi. Adana’yı MHP’nin kazanmasını bir çok kesimi rahatsız ettiğini dile getiren Sizinle beraber uzun süre çalışan Aytaç Durak beraata doğru gidiyor. Birçok zorlamalar yapılmasına rağmen iftiralar atılmasına rağmen yasal olarak bir suçu ispat edilememiştir. Aytaç Durak adaletsizliğin kurbanı edilmiştir.” dedi.

::::::::::::::::::::::::::::

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli Adana’ya gelerek bir dizi programa katıldı. İlk olarak Çukurova Hukukçular Derneği’nin açılışını yapan Bahçeli, ardından ise partisince Sarıçam İlçesi’nde düzenlenen mitinge katıldı. Burada Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Bahçeli daha sonra seçim otobüsünün üzerinden halka hitap etti.

Yerel seçimler öncesi il il, ilçe ilçe ziyaretler düzenlediklerini belirterek sözlerine başlayan Bahçeli, “5 gün sonra yapılacak olan yerel seçimler münasebetiyle MHP başkanlık divanı üyeleri milletvekilleri ve merkez yönetim kurulu üyeleriyle birlikte il il ilçe ilçe gezmekteyiz. Bugün Adana ilimizde bulunuyoruz. İlk toplantımızı Adana’nın gelecekte yıldızı olan Sarıçamdan başlatıyoruz. İç ve dış tehdit ve tehlikelerin arttığı bir devrede 30 Mart seçimleri yapılmaktadır. 30 mart seçimleri bu yönüyle sadece ve sadece belediye başkanı belediye meclis üyesi seçmenin ötesinde farklı bir anlam yüklenmektedir. Bu seçimler milletimizin tarihi bir dönüm noktası olacaktır. Bu seçimler en geç 2015 yılına kadar siyasetin yeniden şekilleneceği bir dönemin başlangıcı olacaktır. 8-9 Şubat 1969 yılında MHP adını aldığı süreden tam 45 yıl sonra Adana’da yeniden bir seçime, yeniden bir mücadeleye, yeniden bir yarışa katılıyoruz. O bakımdan 45. yıl, 8-9 Şubat 1969 Adana ise, 30 Mart 2014, tam 45. yılında Adana’nın alayını istiyoruz” dedi.

BİLAL’LER KARIŞTIRILMASIN

Hüseyin Sözlü’nün Adana’yı en iyi şeklide yönetecek bir durumda olduğunu dile getiren Bahçeli, “Hüseyin Sözlü Bey’e başarılar diliyorum. Ancak Sarıçam önemli ve gelişmekte olan bir ilçemizdir. Sarıçamda her insana, insanlığın yaşadığı her güzellik hakkıdır diye düşünüyoruz. Öyleyse büyükşehir ile beraber güzel birliktelik, fikir temelli proje üretme kabiliyeti, genç dinamik ve yorulma bilmez Sarıçam’da bir defa değişim, nihai hedefine varıncaya kadar bir kişinin görevine talip olacak bir şahsiyete ihtiyaç vardır. Bu şahsiyet kimdir dediğimizde bu zat Bilal Uludağ Beyefendidir. Bakın, hemen altını kalın çizgilerle çiziyorum. Bu Bilal Recep’in Bilal’i değildir. Bu Bilal, Yörükoğlu Yörük Bilal’dir.” diye konuştu.

3 HİLALİN GÖZÜNE VURALIM

Üç hilali Adana’ya dikeceklerini söyleyen Bahçeli, “Oy pusulasında seçime giren partiler, yerini belirlemek için kura çekiyorlar. Bizim partili görevlilerimiz de gitti kurada MHP’nin yerini seçti. Baktı ki oy pusulasının en sonunda 3 hilal duruyor. Şöyle bir bakınca gözün 3 hilale takılıyor buradaki bayrak gibi. Sandığa vardığınızda 3 hilali bulmak zor değil. Eline mührü alacaksın, evet yazılı mührü önce 3 hilalin bir gözüne basacaksın, diyeceksin ki bu Hüseyin Sözlü için. Öbür mührü alacaksın 3 hilalin diğer gözüne vuracaksın bu Bilal Uludağ için diyeceksin. Yine eline mührü alıp 3. hilale vuracaksın bu da MHP için diyeceksin. Onun için Adana’da son 5 gün söyleyeceğiniz bir şey var, ne AKP, ne CHP herkes için MHP diyeceksiniz. Tabi bu olayı irdelerken ben oy pusulasının sonunda 3 defa, 3 hilale vurdum Sözlü dedim, Bilal Uludağ dedim ve MHP dedim. Acaba gönül yüzü gözüyle okursam bunda ne anlam var dediğinizde aziz milletim diyor ki 3 hilale bakıyor arkasından diyor en son ümidim sensin Bilal diyor. Allah sizden razı olsun, başarılar diliyorum hepinize.” şeklide konuştu.

44 MİLYON YOKSUL VAR

Burada ki konuşmasını tamamlayan Devlet Bahçeli daha sonra ise Yüreğir İlçesi Yavuzlar Mahallesi’nde bulunan açık hava toplantısına katıldı. Burada yine binlerce kişiye seslenen Bahçeli, bura Türkiye’deki yoksulluk konusuna vurgu yaptı. 76 milyonluk Türkiye nüfusunun 44 milyonunun yoksul olduğunu dile getiren Bahçeli, “Bu yoksulların içerisinden 13 milyonu vardır ki bu açlık sınırının altındadır. Açlık sınırının altında demek gece gündüz çocukların rızkını kazanabilmek için imkanı olamayan gündelik çalışmalarla bir gün bakıp bir gün yatan insanlardan oluşuyor. Bir baba düşünün ki 4 çocuğuyla açlık sınırının altında. Eşi diyor ki akşam ne yapayım 'bir şey düşün' diyor. 'Evde yok ki' diyor 'ne getirebileceksin akşam' diyor, bir bulgur dahi pirinç dahi hele hele et tavuk hayal olmuş eve getiremiyor. Evde çoluk çocuk bir şeyler umuyor. Hele hele son zamanlarda bunlara dikkat etmek lazım. Mesela çikolata reklamı, dondurma reklamı, baklava reklamı, bilmem ney ney bunu alan var alamayan var. Yoksul da olsa televizyon seyreden de var. Yani, tamam reklamını yap tanıtıcılığını yap ama birilerini buna imkan kılarken öbürünün ağzını sulandırmaya ne hakkınız var sizin? Onun için bu açlık önemli bir konudur. Açlık akşam eve gelirken bir şey getirememenin ezikliğidir. Açlık çocukların isteklerini karşılayamamak. Bir gün çalışıp 3 gün yemek demektir. Türkiye'de böyle bir durum var. Bunun etnik unsuru olmaz mezhep farkı olmaz. Aç, kim olursa olsun Allah'ın yarattığı bir kul olarak yaşayamayan geçinemeyen bir insan demektir." dedi.

MİLLETİ BİRBİRİNE DÜŞÜRMEYE HEVESLENMESİNLER

Bahçeli’nin buradaki konuşmasının ardından partililerce çok sayıda barışı simgeleyen güvercinler uçuruldu. Devlet Bahçeli daha sonra Merkez Seyhan İlçesi Pınar Mahallesi’nde gerçekleşen açık hava toplantısına katıldı. Burada Seyhanlılara hitap eden Bahçeli, MHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan’a destek verilmesini istedi. Son dönemde önemli olaylar yaşandığını dile getiren Bahçeli, "Hiç kimse ülkemizde bin yıllık kardeşliğimizi bozmasın, hiç kimse ülkemizde yoksulluğun artışını seyretmesin. 'Benim karnım doyuyor öbürü ne yapıyorsa yapsın' demesin. Hiç kimse ülkemizde toplumsal hareketleri kışkırtarak, milleti birbirine düşürmeye heves etmesin, Türkiye'de bir takım tuzaklara düşerek kardeş kavgasını başlatmak istemesin. Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz, doğulusu, batılısı, kuzeylisi, güneylisi, mezhebi, etniği ne olursa olsun alayımız Cenab-ı Allah'ın kutsal emanetiyiz. En yakın seçim 30 Mart'tır. 30 Mart iktidar değiştirir mi? Hayır, 30 Mart belediye başkanını seçmiş olur. Ama 30 Mart bir şey daha yapar, 'benim, ben tek adamım, ben diktatörüm' heveslilerine karşı da 'dur emmioğlu ileri gidiyor, yanlış yapıyorsun, biraz ayağın yere bassın' demektir. Dolayısıyla bu bir ikazdır. Onun için seçimlere kargaşa yaratarak değil, toplumsal hareketleri kışkırtarak değil, millet iradesini sandığa götürüp vicdan muhasebesiyle oy verdirmeyi sağlamak gerekir. Biz Seyhan’da Abdullah Çalışkan diyeceğiz ve Seyhan’da oyumuzu bu yönde kullanacağız." ifadelerini kullandı.

AYTAÇ DURAK’A YEŞİL IŞIK YAKTI

Devlet Bahçeli Seyhan Programının ardından ise partisince organize edilen Çukurova İlçesi Ahmet Sapmaz Bulvarı üzendeki açık hava toplantısına katıldı. Geçici olarak görevden uzaklaştırılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, hakkındaki görüşlerini de açıklayan Bahçeli, "Değerleri vatandaşlarım, bir konu üzerinde durmak istiyorum. Bir şahsiyet vardı 25 yıldan bu yana Adana’da. Geçen dönem yapılan seçimde Milliyetçi Hareket Partisi'ni tercih etmiştir. MHP, bu şahsiyet ile hizmetlerinden dolayı beraber seçime girmiş ve Adana'da ilk defa Büyükşehir Belediyesi'ni kazanmıştır. Ancak, bu kazanım birçok kişileri rahatsız etmiştir. MHP‘nin bu dirilişi, bu ayağa kalkışı birçok çevre tarafından kabullenilmek istenmemiştir ve kısa dönem içerisinde bazı dedikodular çıkarılmıştır. Bu dedikodular karşısında MHP ile AKP arasındaki fark hissedilecektir. O şahıs, Aytaç Durak beyefendiydi. Adana’da önemli bir başarı sağlandı ama şimdi bazı dedikodular dolaşıyor bunlar ne derece doğrudur ne kadar yanlış bilmiyoruz. Onun için istifa edeceksin aklanıp paklanıp geldiğinizde başımızın üstünde yeriniz olacak. Aradan geçen süre içerisinde birçok zorlamalar yapılmasına rağmen iftiralar atılmasına rağmen yasal olarak ispat edilememiştir. Aytaç Durak adaletsizliğin kurbanı edilmiştir. Bugünkü siyasi iktidarın ortaya koymuş olduğu hizmetlerde iyi değerlendirildiği vakit acıma yoktur adalet yoktur. Fırsat fırsattır diye talan vardır. Fırsat fırsattır diye çalan vardır. Fırsat fırsattır diye yalan vardır. Ve şimdi Recep Tayyip Erdoğan sıkışmıştır. Haydi gel Recep ağa, Adana’ya. Sizinle beraber uzun süre çalışan Aytaç Durak beraata doğru gidiyor. Adana başlattığı fakat adaletten yolu kesilmek istendiği yere artık adaletle koşarak yürüyecek." dedi.Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2014, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42