Barut: 24 Haziran'dan sonra çifte bayram yapacağız

CHP Adana Milletvekili Adayı Ayhan Barut, sabah erken saatlerden gece yarısına dek Ceyhan ve Yumurtalık'ta sürdürdüğü seçim çalışmalarında büyük ilgi gördü

Barut: 24 Haziran'dan sonra çifte bayram yapacağız

ADANA (İLKHABER) – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Adayı Ayhan Barut, 24 Haziran için çalışmalarını arife günü Ceyhan ve Yumurtalık'ta sürdürdü. 

Sabah erken saatlerden gece yarısına kadar Yumurtalık ve Ceyhan'ın adeta altını üstüne getiren Ayhan Barut gittiği her yerde büyük ilgi ve destek gördü. Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanı seçilmesi, CHP'nin de parlamentoda güçlü temsil edilmesini isteyen Ayhan Barut herkesin bayramını kutlayarak, "Çiftçinin, esnafın, emeklinin kısaca yaşama değer katan herkesin destekçisi olacağız. Türkiye'nin her yanında olduğu gibi Yumurtalık ve Ceyhan'da da üretenleri destekleyeceğiz ve kazanıp evlerine bolluk ve bereket gelecek. 24 Haziran'dan sonra çifte bayram yapacağız" dedi.

 

ÇİFTÇİLERLE BULUŞTULAR 

Seçim çalışmalarını yüksek tempoyla arife günü de sürdüren CHP Adana Milletvekili Adayı Ayhan Barut, Milletvekili Adayı Osman Berke Duvan ve ekibiyle birlikte sabah erken saatlerde Ceyhan'a geçerek CHP Ceyhan İlçe Başkanı Kadir Aydar ve her kademeden partililerle buluştu. Hep birlikte ilk olarak Ceyhan Ziraat Odası'na geçen Ayhan Barut ve beraberindekiler, Oda Başkanı Muhammet Bulut, yönetim kurulu üyeleri ve çiftçilere seslenip tarımsal alandaki projeleri paylaşıp çiftçilerin sorularını yanıtladı. Mazot ve gübre gibi tarımsal üretim maliyetlerinin düşürüleceğini anlatan CHP kadroları, ulusal tarım politikaları çerçevesinde üretim ve çiftçinin sürekli destekleneceğini vurguladı. 

 

ÖNCE CEYHAN SONRA YUMURTALIK

Ceyhan Ziraat Odası'nın ardından Kurtkulağı ve Narlık köylerine geçen Ayhan Barut ve beraberindekiler, burada esnaf ve köylülelerle bir araya gelerek destek istedi. Ceyhan'daki çalışmaları sürerken Yumurtalık'a geçen CHP kadroları, Ayas'ta bir taziyeye katıldıktan sonra Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik ile makamında görüşüp sahil bandında esnaf ve vatandaşlarla buluşarak Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanı seçilmesi ve CHP'nin de parlamento çoğunluğu elde etmesi için destek istedi. Hamzalı köyüne de geçen Ayhan Barut ve beraberindekiler, bir araya geldikleri köylülerin yoğun ilgi ve desteğiyle karşılaştı. Yumurtalık çalışması için ara verdikleri Ceyhan programına tekrar devam eden CHP kadroları, Sarımazı Beldesi, Hamdilli Kasabası ve Dokuztekne köyünde de esnaf ile köylülere seslendi. 

 

'ÇİFTE BAYRAM YAPACAĞIZ' 

CHP Ceyhan İlçe Örgütü ve Başkan Kadir Aydar tarafından verilen, Çukurova Belediyesi'nin de katkı sunduğu iftar programına katılan Ayhan Barut ile yanındakiler, iftar sonrası da Veysiye (Günyazı) köyünde kalabalık bir topluluk tarafından karşılandı. Alkış, slogan ve sunulan sevgi gösterisi karşısında duygulanan Ayhan Barut, "Tarım bir ülkenin ve ekonomisinin bel kemiğidir.  16 yıllık AKP iktidarında üreticilerimiz yüksek girdi maliyetleri altında ezilmiş, mazota, gübreye para yetiştiremediği için iflasa sürüklenmiş ve üretimden uzaklaşmıştır. Çünkü yeterli desteği göremeyen çiftçiler, kazanamadığı için topraklarından kopmuş ve hayata küsmüştür. İnşallah 24 Haziran'dan sonra iş başına gelip tarımsal üretimi ve çiftçileri destekleyeceğiz. Herkes kazanacak ve refaha kavuşacak. Bayramınızı kutluyorum ama 24 Haziran'dan sonra çifte bayram yapacağımızı da belirtiyorum" dedi. 

 

'ÜRETMEDEN TÜKETTİREN İKTİDAR ARTIK DEĞİŞMELİ' 

Memleketi Ceyhan'da büyük ilgi gören Milletvekili Adayı Osman Berke Duvan ise, "Üretmeden tükettiren, kazanmadan harcatan, aradaki farkı da vatandaşı borçlandırarak kapatan bir ekonomik model yürüten AKP iktidarı artık değişmelidir. Her varlığımızı satan, tüm kazanımları elden çıkartan bu iktidara artık tamam denmesi gerekiyor. Sizin desteğinizle bu iktidarı değiştireceğiz 24 Haziran'da. Herkesin mutlu olduğu bir Türkiye yaratacağız" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2018, 14:34

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER