banner6

Başkan Çetin: Tatile değil, sandığa gidelim

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, hükümetin aldığı 4,5 günlük 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatiline dikkati çekerek " 1 Kasım öncesinin tatil yapılmasının nedenini iyi düşünün. Tatile değil, sandığa gidelim" diye seslendi.

Başkan Çetin: Tatile değil,  sandığa gidelim

 ADANA (İHA) -Adana'nın merkez ilçelerinde düzenlenen sohbet toplantılarında halkla buluşan Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, öğrenciler için 3 Kasım'a dek 5,5 gün, memurlar için ise 4.5 gün için alınan tatil kararlarına tepki gösterdi. Çetin, "Öğrenciler için 5,5 gün, memurlar için 4,5 gün tatil kararı aldılar. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının kutlandığı günlerde nedense hasta olup kutlamamaya çalışanlar bu defa da 29 Ekim'i tatil yapıyorlar. Neden? Hiç düşündünüz mü neden tatil yapıyorlar? 1 Kasım'da sandığa gidilmemesi için yapılan sinsi bir plan olması kuvvetle muhtemeldir" diye konuştu.
"TATİL REHAVETİNE DÜŞMEYİN"
Kamu çalışanı memur ve işçiler ile öğrenciler için alınan "4,5 ve 5,5 günlük tatil kararlarının seçime katılımı düşürmeye yönelik bir hesap olduğuna dikkat çeken Başkan Soner Çetin, "Sinsi ve art niyetli bir plan hayata geçirilmek isteniyor" dedi ve ekledi: Cazip gözüken bu tatil bir aldatmaca ve kandırmacadır. Herkes ne olursa olsun 1 Kasım Pazar günü sandığa gitmelidir. Son 20 ayda 4 seçimi yaşamanın yol açtığı yılgınlık atılmalıdır. İnadına sandığa gidilmeli ve ' ne kadar az oy kullanılırsa o kadar iyi olur' diyen AKP''nin tatil rehaveti hesabı bozulmalıdır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2015, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER