banner6

Ben yok, biz var!

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Arıkan, vatandaşlarda oluşan ön yargıyı yıkmak amacıyla “STK Katılımcı Beyannamesi’ni” imzaladı

Ben yok, biz var!

Ben yok, biz var!

 

ADANA(İLKHABER) - Çukurova Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan, Adana’nın yıllardır ‘Ben’ anlayışıyla yönetildiğini savunarak, ‘Ben değil biz anlayışıyla Adana’yı yöneteceğiz. Adana ve Adanalı için hazırladığımız projelerimizi tüm sivil toplum örgütleriyle birlikte hareket ederek hayata geçireceğiz.” dedi.

Adana faaliyet gösteren 141 sivil toplum örgütü ortak bir kararla 30 Mart yerel seçimler öncesinde belediye başkan adayları için ‘Katılımcılık beyannamesi’ hazırladı. CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan’ı da ziyaret eden sivil toplum örgütleri temsilcileri beyanname hakkında bilgiler verdi. Adana’nın uzun yıllardır ‘Ben’ anlayışıyla yönetildiğini ifade eden Başkan Yıldıray Arıkan, yerel yönetimlerin hem şehir, hem de orda yaşayanlar için hazırlayacağı projeleri mutlaka sivil toplum örgütleriyle ortak hareket ederek hayata geçirmesi gerektiğini belirtti. Avrupa’da bir çok ülkede sivil toplum örgütlerinin bütçelerinin dahi olduğunu söyleyen Başkan Yıldıray Arıkan, “Ama maalesef bizim ülkemizde bu örgütler gönüllüler tarafından işlerini sürdürebilmekte. Hazırladığımız ve hayata geçireceğimiz projelere mutlaka sivil toplum örgütlerini de katacağız. Onların da fikirlerine ve önerilerine ihtiyacımız var. Adana’yı biz anlayışıyla yöneteceğiz. Ayrıca, Sulucu Bölgesi için hazırlanan cazibe merkezinde sivil toplum örgütleri için çok büyük alanlar oluşturduk. Bu örgütlerin tamamını  burada toplayacağız.” dedi.

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Adana Yerel Destek Merkezi Koordinatörü Leyla Sağlamtimur da yaptığı konuşmada, “Bizler, Adana’nın köyleri, ilçeleri ve merkeziyle bir bütün olarak hak etiği yerde olmadığı gerçeği ile hareket eden, Adana’nın sosyal ve ekonomik yönden kalkınmış, çağdaş, barış içinde yaşanabilir bir kent olmasını arzu eden, yaşadığı kente değer katmak isteyen Sivil Toplum Örgütleriyiz. “Sivil Toplum Örgütleri Katılımcılık Beyannamesi”ni büyükşehir belediye başkan adaylarına imzalatmak üzere hazırladık. Bizler bu beyanname ile yerel yönetim karar alma süreçlerine katılmayı kabul ve taahhüt ediyor, başkan adaylarının da kabul ve taahhüt etmesini bekliyoruz” dedi.

Başkan Yıldıray Arıkan daha sonra okunan beyannameleri imzaladı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2014, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER