Beştaş ve Turan’dan ESOB’a destek ziyareti

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana Milletvekili Adayları, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Av.Meral Danış Beştaş ile Rıdvan Turan, Adana ESOB'u ziyaret ederek, Birlik Başkanı Nihat Sözütek ile yönetim kurulu üyeleri ve esnaf odası başkanlarına projelerini anlatıp, 1 Kasım 2015 Seçimleri'nde esnaf desteği istediler.

Beştaş ve Turan’dan  ESOB’a destek ziyareti

ADANA (İLKHABER) -  Milletvekili Adayları Beştaş ve Turan ile bir grup HDP'li yöneticiyi makamında karşılayan Birlik Başkanı Nihat Sözütek'i, Birlik Başkan Vekili Mustafa Göktaş, Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri,İlhami Uygunsözlü ile esnaf odası başkanları da yalnız bırakmadı.

 

HDP Adayları Bestaş ve Turan, Türkiye'de yaşanan sıkıntıların herkesin farkında olduğunu, 7 Haziran Seçimleri sonrası yaptıkları çalışma ve çabalarının Ak Parti Hükümeti tarafından karşılık görmediğini, Doğu'da yapılan operasyonların da normal polis ve asker tarafından değil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın özel yetiştirttiği güçler tarafından yapıldığını öne sürerek, "Kendi memleketinde beyaz bayrakla hastaneye gitmek kabul edilir bir tablo değildir. Kazanan savaşı başlatmaz. Bunların cevabını halkımız seçimde verecektir"dediler.

 

Ak Parti'nin 1 Kasım Seçimleri'nde en çok da esnaf ve sanatkar kesiminde oy kaybedeceğini iddia eden Beştaş ve Turan, "Yalanınız ne kadar büyük olursa, inanan da o kadar çok olur diye düşünüyorlar. 6 ay önce HDP'nin 13.1 oy oranını yakalayacağını kim söyleyebilirdi. Bugün de iddialıyız. Barajın altında kalma korkumuz yok, yüzde 15 oy bekliyoruz. Çünkü, ülkede çok hızlı bir değişim ve dönüşüm var. Biz yerel yönetimden yanayız. AKP'nin sayısal gücü yok, ama hayal gücü üzerinden siyaset yapıyor. Onların Ortadoğu Politikası da iflas etti. Bunlar gidecek"diye konuştular.

 

Birlik Başkanı Nihat Sözütek de, Adana ESOB olarak tüm partilere eşit mesafede olduklarını, herkese de kapılarını açık tuttuklarını ifade ederken, "Herkesin gönlünde yatan bir parti vardır. Herkesin de kendisine göre potansiyeli vardır. Herkese saygı duyuyoruz. Sizlere de demokratik seçim yarışında başarılar diliyoruz. Yolunuz açık olsun. Ülkemizde yaşanan her türlü terörün karşısındayız ve lanetliyoruz. Allah ülkemizin yar ve yardımcısı olsun." diyerek uğurladı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2015, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2