banner6

Bir gecelik oturma eylemi sona erdi

Adana’da çeşitli sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile İncirlik Hava Üssü önünde gece boyunca oturma eylemi gerçekleşti. Eylem öğlen saatlerinde duaların okunması ile sona erdi.

Bir gecelik oturma eylemi sona erdi

Bayram BULUT


ADANA (İLKHABER) Adana’da İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları Adana İncirlik Hava Üssü önünde protesto edildi. Sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen oturma eylemi öğle vakti yapılan dualar eşliğinde son buldu.


Önceki gün Cuma namazının ardından İncirlik Hava Üssü önüne giden STK üyesi yaklaşık Bin kişilik grup daha sonra ise konvoy yaparak İncirliğe gitmişti. Burada İncirliği el ele tutuşarak kuşatan eylem yapan grup üyeleri daha sonra ise bir günlük oturma eylemine başladı. Yüreğir Belediyesi’nin vermiş olduğu çadırı kaldırıma kuran grup gecede burada kalarak eylemlerine devam etti. Gece geç saatlerde basın açıklaması yapan grup adına konuşan Hacı Ali Doğan, dünyanın farklı noktalarında zulüm gören Müslümanların yanında olduklarını belirtti. Ortadoğu coğrafyasına zulümden kaçarak gelen Yahudilerin bir kısmının Gazze'yi bombaladığını anlatan Doğan, "Yetkili makamları göreve çağırıyorum. Bu insanların terörist ilan edilmesini istiyoruz. Bu insanlar, buralara Hitler'in zulmünden kaçarak gelmişlerdir. Bu coğrafyanın diplomatları, onların zulümden kurtulması için canlarını ortaya koymuştur. Yine bu coğrafyanın insanı, o zaman mazlum şimdi zalim olanın karşısında durmaya devam edecektir çünkü biz sadece Allah'tan korkmaya, adaleti ayakta tutmaya ant içmiş, gerçek anlamda özgürlüğü sahiplenen ve bu uğurda mücadele eden coğrafyanın evlatlarıyız" dedi.

Ardından ise Mahmut Eraslan ve diğer STK temsilcileri birer konuşma yaptı. Yapılan konuşmaların ardından oturma eylemi başladı. Dün öğlen saatlerine kadar devam eden eylem daha sonra ise duaların okunması ile sona erdi. Malzemelerini toplayan grup olaysız bir şekilde İncirlik önünden ayrıldı.Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2014, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42