banner6

“BÖYLESİ YAŞANMADI”

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Başbakan Erdoğan’ın Cumartesi günü Adana’da düzenlediği mitingi değerlendirdi. Adana’da tarihinde Cumartesi günü görülmemiş bir miting yaşandığını belirten Başkan Yeni, mitinge katılımın az olduğuna yönelik yapılan eleştirilere yanıt verdi. Başkan Yeni, “Adana’da Cumartesi günü sessiz çoğunluk Uğur Mumcu alanındaydı. Ve Adana böyle bir coşkulu miting şimdiye kadar yaşanmadı.” dedi.

“BÖYLESİ YAŞANMADI”

Halil İbrahim UĞUR

ADANA  (İLKHABER) AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni düzenlediği basın toplantısında Başbakan Erdoğan’ın Cumartesi günü Adana’da düzenlediği basın toplantısını değerlendirdi.

 

Cumartesi günü Adana’da tarihi bir miting yaşandığını ifade eden Başkan Yeni, “Adana’da daha önce böyle bir miting yaşanmadı. Şimdiye kadar sessiz çoğunluk olarak kalan Adanalı, Başbakanımızı hak ettiği şekilde misafirperverliğini göstererek karşıladı. Adana’nın tarihinde en coşkulu en kalabalık miting Cumartesi günü yaşandı.” dedi.

 

KENDİLERİNİ KÜÇÜK DÜŞÜRDÜLER

Miting sonrasında yapılan eleştirilere de yanıt veren Başkan Yeni, “100 binlerce kişinin katıldığı miting alanındaki kalabalığı 5-10 bin ile ölçemeye çalıştılar. Ancak bunların algısı galiba bu kadar. Fotoğraflara “montaj” dediler. Ancak mitingimiz canlı olarak verildi. Canlı yayınların montaj olması mümkün değil. Canlı yayını izlesinler. Bu canlı yayındaki kalabalığı inkar etmek insafsızlıktır.” diye konuştu.

 

MİTİNGE KATILIM 100 BİNLERİ AŞTI

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın değerini çok iyi bildiğini belirten Başkan Yeni, milletin bu durumu alanlarda en iyi şekilde yansıttığını söyledi. Cumartesi günü Uğur Mumcu Meydanı’nın tarihinde görülmemiş bir kalabalığa ev sahipliğini yaptığını söyleyen Başkan Yeni, “100 bini aşan kalabalık Cumartesi günü Uğur Mumcu Meydanı’nı doldurdu. Adanalı kendisine yakışır şekilde Başbakanını karşıladı ve adeta bağrına bastı.” dedi.

 

MİTİNGE ADAM TAŞIMADIK

Miting sonrasında “Miting alanına adam taşıdılar” söylentilerine de yanıt veren Başkan Yeni, bu söylentilerin gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Yapılan mitingin sadece Adana merkezde yaşayan kişilere özel yapılmadığının altını çizen Başkan Yeni, “Örneğin Adana’nın Feke ilçesinde yaşayan ve Sayın Başbakanımızı görmek isteyen bir vatandaşı Adana’da yapılan mitinge getirmeyecek miyiz? Bu benim ve teşkilatım için bir insanlık görevidir. Ben teşkilatıma yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

ELEŞTİRİLERE EN GÜZEL CEVAP MİTİN ALANINDAN GELDİ

Hafta sonu Adana’da yapılan miting sonrasında bir anket şirketi tarafından yapılan araştırma sonucunda partisinin 3. sırada gösterilmesine büyük tepki gösteren Başkanı Yeni, “Miting alanındaki kalabalık tüm eleştirilere ve iddialara en güzel cevabı verdi. 15 Mart akşamı Adana’da bir anket sonucu açıklandı. Bu şirket Başbakan Erdoğan’ın miting yaptığı illerde hemen bir anket sonucu açıklıyor. İşte bunun aynısını Cumartesi günü de Adana’da yaptı ve bu şirket AK Parti’yi Adana’da 3. Parti olarak açıkladı. Bu sonuçlar galiba belli kesimlerin yaşamış olduğu korkunun anket sonucuna etkisi ya da bu şirket sonuçları tersten sıralamış. Çünkü AK Parti Adana’da 1. Parti.” dedi.

 

ADANA’DA YÜZDE 40 İLE İPİ GÖĞÜSLEYECEĞİZ

Partisinin 30 Mart’ta yapılacak seçimlerde galip çıkacağını belirten Başkan Yeni, “15 Mart’ta açıklanan anket sonucunun saha ile uyuşmadığını 30 Mart akşamı hep birlikte göreceğiz. Çünkü bu sonuçlar saha ile uyuşmuyor. AK Parti Adana’da 30 Mart yerel seçimlerinde yüzde 40 ile ipi göğüsleyen tek parti olacak.” diye konuştu.

 

BUNLARIN ZEKASINDAN TEREDDÜT DUYMAK LAZIM

Mitinge başka illerden gelenlerin olduğuna yönelik iddiaların ortaya atıldığını belirten Başkan Yeni, böyle bir şeyin asla yaşanmadığını kaydetti. Cumartesi günü Adana’da yapılan mitinge başka illerden gelenlerin olduğuna yönelik söylemlerde bulunanların zekasından tereddüt edilmesi gerektiğini belirten Başkan Yeni, “Komşu illerde bulunan başkanlar ile telefon konuşmalarım oldu. Onlara mitinglerde neler yaptıklarını ve ne yapmam gerektiğini sordum. Ancak konuştuğum il başkanlarından, “Senin bir şey yapman gerekmiyor. Sen sadece taşı, insanlar akın akın geliyor.” yanıtını aldım.” dedi.

 

YENİ’DEN SÖZLÜ’YE: “BU İNSANLIK DEĞİL”

İsim vermeden Ceyhanspor’un dayanışma gecesinde MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün, Başbakan Erdoğan ve Ailesi’ne yönelik sözlerine büyük tepki gösteren Başkan Yeni, bunun insanlık dışı davranış olduğunu ifade etti. Başkan Fikret Yeni, “Sadece yeme-içme insan olmaya yetmiyor. İnsan olabilmek için nezaketli olmak gerekiyor. Bu sözleri ben sadece ve sadece kendine yakıştırıyorum.” dedi.

 

HERKES HADDİNİ BİLSİN

Muhalefet partisinin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın çok daha ağır ifadeler hak ettiğini ancak daha ağır ifadelerin kendisine ve mensubu olduğu partiye yakışmadığı için söylemediğini belirten Başkan Fikret Yeni, “Bir siyasi partinin büyükşehir belediye başkan adayının, Sayın Başbakanımız ve ailesiyle ilgili çok galiz ifadeleri var. Ben bu aday arkadaşımızın söylediği sözleri sadece kendine yakıştırıyorum. Daha ağır ifadeleri terbiyem ve bağlı olduğum partinin ahlaki temayülü elvermediği için ifade etmek istemiyorum. Ama kendisi çok daha ağırlarını hak ediyor. Adanalıların gönlünde o ağır ifadeler mutlaka karşılık bulacaktır.” dedi.

 

ADANALI 30 MART’TA HADDİNİ BİLDİRECEK

Konuşmasını oldukça sert bir üslupla devam ettiren Başkan Yeni konuşmasında, “Bir seçim arifesindeyiz, demokratik bir yarış içindeyiz. Öncelikli olarak bir devlet büyüğüne saygı göstermeyi bilmesi lazım. Eğer demokratik yolla bir yere adayım diye vatandaşın önüne çıkıp oy istiyorsan, öncelikli olarak o vatandaşın oy vererek bir yerlere getirdiği devlet büyüğüne karşı davranmayı öğrenmen lazım. Haddini bilmen lazım. Elindeki 150 bin nüfuslu bir şehri yönetmeyi beceremeyen birisinin 2 milyon 200 bin nüfuslu bir şehri yönetmeye talip olurken, biz ona 'kardeşim haddini bil nereye talip oluyorsun' demedik. 'Bu senin demokratik hakkın' dedik. Ama kendisi haddini aşmaya başladı. O arkadaşımız inşallah bundan sonra haddini bilir. Çünkü biz huzur içinde bir seçim atlatmak istiyoruz. Birilerine cevap vererek terbiye sınırlarını aşmak istemiyoruz. İnşallah kendisi bundan sonra böyle bir şeye meydan vermez. AK Parti'nin bir bireyi olmaktan öte bir Adanalı olarak, hemşehrimizin devlet büyüğümüze, Başbakanımıza böyle ifadede bulunmasını yakıştıramıyorum. Kendisini bundan dolayı ayıplıyorum. İnanıyorum ki kendi partisi de bu ifadeleri kabul etmiyordur. Umarım, bu ifadeleri kullanan aday arkadaşımızın haddini bilmesini temin ederler. Zaten Adanalılar, ona 30 Mart'ta haddini bildirecektir. Bundan en ufak bir tereddüdümüz yok. Acaba 30 Mart yaklaştıkça, kaybedeceğini anladığı için mi, onun telaşıyla mı böyle yapıyor? Bu arkadaşımıza da demokratik çerçevede, ahlaki çerçevede, centilmence bir seçim olması için en azından çaba göstermesini rica ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2014, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER