Büyükgümüş, gençlerle biraraya geldi

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Özkan ve gençlik kolları üyeleri ile bir araya geldi. Büyükgümüş, AK Parti olarak gençlere verdikleri öneme değinerek AK partinin neferleri olarak ilk günkü aşkla çalıştıklarını, gençlerin AK Parti ile birlikte siyasette rol aldığını söyledi.

Büyükgümüş, gençlerle biraraya geldi

Adnan AVUKA                                                                      

MARDİN (İLKHABER) – AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Özkan ve gençlik kolları üyeleri ile bir araya geldi. Büyükgümüş, AK Parti olarak gençlere verdikleri öneme değinerek AK partinin neferleri olarak ilk günkü aşkla çalıştıklarını, gençlerin AK Parti ile birlikte siyasette rol aldığını söyledi. 

 

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş bazı ziyaret ve temaslarda bulunmak amacıyla Mardin’e geldi ve gençlerle bir toplantı yaptı. Büyükgümüş, Mardin’de AK Parti İl Başkanı Nihat Eri, Mardin Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Özkan ve gençler tarafından bakan gibi karşılandı.

İl başkanlık makamında görüşmelerde bulunan AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Mardin İl Başkanı Nihat Eri ile yarım saate yakın görüşmelerde bulunduktan sonra Mardin İl Müftülüğü konferans salonuna geçti. Konferans salonunda geç saatlerde olmasına rağmen bine yakın gencin konferansa katıldığı gözlendi. Bu katılam Büyükgümüş’ü sevendirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ndan sonra AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Özkan kısa bir konuşma yaptı. Özhan, Ahmet Büyükgümüş’ün gelmesinden dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Gençlik kolları başkanımız Ahmet Büyükgümüş’ün Mardin’e gelmesi bizleri onurlandırdı. Malumunuz bizler bu buluşmaları elimizden geldiğince çok sık tekrarlıyoruz. Amacımız partimizin temel yapı taşı olan genç kardeşlerimiz  ile hem değerlendirmeler yapmak, hem de önümüzde ki hedeflere daha  sağlam ilerleyebilmek adına istişarelerde bulunuyoruz. Bizler zor bir çoğrafyada hayatımızı sürdürmekteyiz ve parti olarak bu topraklara iyiyi, güzeli, doğruyu, hak ile adaleti savunmak için and içtik.

İbn-i Haldun’un dediği gibi “Çoğrafya kaderdir” maalesef  bunun yanında da birçok acının da ev  sahibi olduk. Felaketlerin karşısında vicdan sahibi olmak, yardım elini uzatmak, yaşanan acıyı kendimizde yaşamış gibi hissederiz. Hayatta  kalmak için yaptıklarımız bizim kimliğimizi belirlemez. Biz kimliğimizi vicdan, adalet, hak temelleri üzerine kazandık. Biz  geleceğe emanetler bırakmak için yola çıktık. Yatırımlarımızı insanlık üzerine yaptık.

“dedi.

AK Parti İl Başkanı Nihat Eri ise gençliğe büyük önem verdiklerini belirterek, “Ak Parti Gençlik Kolları ve Kadın Kolları ile diğer ekiplerimiz uyum içinde olup gece-gündüz mahalle, sokak, iş yerleri gezerek partimizin ve reisimizin çalışmaları hakkında geniş bilgiler vermektedir. Biz onlardan memnunuz. Allah’ta onlardan memnun olsun. Gençlerimize sahip çıkması zamanı geldi. Özellikle ülke genelinde yaygınlaşmış olan madde bağımlılığından onları kurtarmamız gerekir. Ülke genelinde yaygınlaşmış bu lanetli tutku birçok ailenin ocağını yok etti. Bu gençlerimize ulaşmamız gerekir. Onların sorunlarına eğilmemiz gerekir zaten partimizin hedefi de budur. Ayrıca Mardin Ak Parti olarak partimizin gençleri sadece seçim zamanlarında değil her zaman çalışmalarını sürdürmektedir. Onları taktirle karşılıyorum” diye konuştu.

Gençlik Kolları Genel Başkanı Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, AK Parti’nin çalışmalarını kamuoyuna anlatan gençlere büyük önem verdiklerini ifade ederek, “Sizlerde iyi bilirsiniz ki bugün Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan gençlik kollarında gelmedir. Hiç bir memuriyeti yoktur. Yani memurluk yapmayan tek liderdir. Ülkemiz aleyhindeki sinsi oyunlarına sürüklemek isteyen batı ülkeler ve bunların taşeronluklarını yapan kötü niyetliler var ama bunlara izin verilmeyecektir. 15 Temmuz’da hain FETÖ’nün yaptığı darbeye gençler ve halkımız izin vermemiştir vermeyecektir. Gençler bu kalkışmaya izin vermedikleri gibi buna bizlerde asla izin vermeyeceğiz. Bunu herkes bilsin ve kulaklarına küpe olsun. Biraz önce sayın il başkanımız Nihat Eri bey söyledi. Bizler sadece seçim zamanlarında değil her zaman  çalışmalarımızı yapmalıyız. Bizler birbirimize kenetlenmiş bir ekibiz. Bu birliktelik ruhumuz hiç bir zaman birbirinden ayrılmayacaktır. Bunu herkes böyle bilsin” dedi.

BASINA KAPALI  TOPLANTI YAPILDI

Öte yandan konuşmaların son bölümünde ise AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Mardin Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Özhan’dan, konferansa katılan gençlerden soru ve cevaplı bölüme geçilmesini bu konuşma bölümünün ise basına kapalı olarak yapılmasını istedi. Gençlerin Soru ve cevaplı bölümü ise basın mensuplarına kapalı olarak gerçekleştirilirken, alanına bu karara bazı basın mensupları tepki gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 14:35

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER