banner6

“ÇAĞDAŞ BİR KENT İÇİN VARIM”

Ak Parti Artuklu İlçe Belediye Başkan Adayı Serdal Yay, seçim bürosunun açılışında, çağdaş bir kent için hazır olduğunu belirterek, şöyle dedi:

“ÇAĞDAŞ BİR KENT İÇİN VARIM”

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) - Ak Parti Artuklu İlçe Belediye Başkan Adayı Serdal Yay, daha çağdaş ve yaşanabilir bir kente hizmet etmeye var olduğunu ve seçildiği takdirde bunu başarıyla uygulayacağını sözünü verdi ve korku duvarlarını yıkacaklarını söyledi.

30 Mart yerel seçimine sayılı günler kala seçim çalışmalarını büyük bir ciddiyet ve hızla sürdüren Yal, belediye meclis üyeleriyle birlikte Yenişehir Ravza Caddesi’nde seçim bürosunun açılış törenine katıldı. Partili vatandaşların büyük ilgi gösterdiği açılışta Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey, Ak Parti İkinci Başkanı Bedrettin Ağılday, Seçim Koordinasyon Başkanı Selahattin Çağlar, Merkez ilçe Başkanı Medeni Çelik, Ak Parti teşkilatı yöneticileri  ile kadın ve gençlik kolları da hazır bulundu.

Seçim Koordinasyon Başkanı Selahattin Çağlar, açılış konuşmasında bugüne kadar yapılan çalışmaları tek tek dile getirirken Merkez ilçe Başkanı Medeni Çelik de yapılan çalışmaların çok iyi sonuç verdiğini, bazı mahallelere bir defa değil, bellki de 4-5 defa gittiklerini belirterek, şunları dedi:

“BAŞBAKANA HEDİYEMİZ OLSUN”

”17 Aralık olayları nedeniyle bazı medyada Ak Parti’den istifaların hızla yayıldığını okuyoruz. Oysa son iki ay içinde bizim partimize kayıt yapan 1050  kişi oldu ve şu anda toplam  üye sayımız tam 12.386’ya çıkmıştır, Bizim hedefimiz Büyükşehir ve Artuklu ilçe belediye başkanlığını kazanmak ve Başbakanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’a hediye etmektir. Çünkü her iki belediye başkan adayımız da dinamik, bilgi sahibi ve başarılı bir iş adamı ve mühendistir.”

Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey ise  30 Mart akşam saatlerinde Mardin’in büyük bir sevinç yaşayacağını, Mardin ve Mardin insanlarının kaderinin değişeceğini, yapılacak hizmetlerle tanışmış olacaklarını belirterek, ”Mardin’in sorunlarını Mardin’de kalan ve yaşayan insanlar  çözebilir. İnsanların sorunlarını ve Mardin’i tanımayan kişiler Mardin’e hizmet edemez.” dedi.

“BİZİM İÇİN BİR TUTKUDUR MARDİN!”

Ak Parti Artuklu İlçe Belediye Başkan Adayı Serdal Yay ise törende yaptığı konuşmada, Mardin’in kendileri için bir tutku olduğunu belirterek, görüşlerini şöyle dile getirdi:

“Mezopotamya coğrafyasının 7 bin yıllık bütün kültürler, mimari ve tarihi zenginliklerini  bunyesinde barındıran Mardin gelişen  teknoloji ve değişen kültürel yapısı ile birlikte hızla bir şehirleşme sürecine girmiştir.

    Bu nedenle bizler şehir yönetimini  yalnızca iyi bir yaşam sürecinin aracı olarak değil  aynı zamanda  bütün bir ülkenin geleceği üzerinde etkili bir kurum olarak görüyoruz.

   Demokratik yerel yönetim anlayışımızda  insan merkezli  kentsel ve toplumsal  kalkınmayı odak alıyoruz.

  Farklı medeniyetlerin  ve farklı kültürlerin harmanlandığı “Barış Şehri”nde hep birlikte huzur içinde yaşamayı  sağlamak ve sosyal yaşamı iyileştirmek  yerel yönetim  anlayışımızın temel görevidir.

  “Önce İnsan” düşüncesinden hareket ederek  siz sevgili Mardinli hemşehrilerime sunacağımız  hizmet anlayışı ile hukukun  üstünlüğünden asla  ödün vermeden şeffaf ve çağdaş  bir yönetim hayata  geçireceğimden  şüpheniz olmasın. Uzun yıllardır  turizm, inşaat ve sanayi alanlarında emek vermiş bir inşaat  mühendisi ve yerel yönetimler alanında yüksek lisansını  tamamlamış  Mardinli bir kardeşiniz olarak rahatlıkla şunu söyleyebilirim. Bilgi ve eğitimli insanları dışlayıp el yorganı ile yapılacak belediye hizmetleri; kişisel menfaatleri hedefleyen uygulamalar, halkın geleceğini ipotek altına alan eğitimsiz ve zorba bir yönetimi doğuracaktır.

Başbakanımızın her zaman dediği gibi “Diklenmeyeceğiz, dik duracağız.” Güçlünün yanında değil her zaman halkın yanında olacağız. Çünkü Mardin’in kaybedecek zamanı kalmadı.

Toplumun her kesiminden alanında  uzman ve STK’dan aldığımız önerileri de dikkate alarak projelerimizi  geliştirirken, kentsel kalkınma ve “Toplumsal Refahı” artırmayı temel hedefimiz olarak belirledik.

 Bütün kültürel ve maddi zenginliğiyle  Mardin’in, herkesin kolayca yaşadığı bir şehir olması için içinde yaşayan insanların mutluluğunu hedef alan ve insan onuruna yaraşır bir şehir yönetimi için kamu kaynaklarının  etkin kullanıldığı, korku duvarının yıkıldığı, demokratik, çağdaş ve planlı bir yerel yönetim için, sağlıklı bir kent dokusu haline  getirilmesini hedefleyen kentsel dönüşüm ve kentsel yenileme projeleri için yüksek derecede eğitim görmüş, uzman yetkin ve teknik kadrolarımızla Mardin’i birlikte yönetmeye ve çağdaş modern ve yaşana bilir bir kent yapmaya sizleri davet ediyorum. Yeni bir umut, yeni bir ufuk ve katılımcı bilimsel birikimlerin ortaya konulduğu bir yönetim anlayışıyla Artuklu için biz hazırız.”

Artuklu Belediye Başkan Adayı Serdal Yay, seçim bürosunun açılışından önce Kadınlar Kolu Başkanlığı tarafından düzenlenen müzik etkinliğine de katıldı.  Mardin Yeniyol Şimal Yıldızı Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte Mardin Mahalli Sanatçı Veysi Güner  ve arkadaşları seslendirdikleri şarkı ve türkülerle partilileri coşturdu. “En büyük başkan bizim başkan” sloganıyla ağırlanan Yay’ı kadınlar zılgıtlarla karşıladı ve sevgi gösterisinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2014, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER