banner6

Çalışkan, “Küçük esnaf ekonominin bel kemiğidir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan küçük esnafın kent ekonomisinin lokomotifi olduğunu söyledi.

Çalışkan, “Küçük esnaf ekonominin bel kemiğidir

p { margin-bottom: 0.08in; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); widows: 2; orphans: 2; }

ADANA (İLKHABER) Gündüz esnaf ziyareti, akşamları ise mahalle toplantıları ve ev toplantılarına katılan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan gittiği her yerde büyük ilgi görüyor.

Çalışkan Yeşilyut Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi, İbo Osman ve Karafatma Caddelerinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. İlk olarak gittiği İbo Osman Caddesi’nde esnafı ziyaret ederek “Hayırlı işler” dileğinde bulunan Çalışkan’a esnafın ilgisi büyük oldu. Gittiği her işyerinde esnaf tarafından samimi bir şekilde karşılanan Çalışkan burada esnafın sorunlarını dinledi. Çalışkanesnaftan, ekonominin iyi gitmediği şikâyetiyle karşılaştı.

İbo Osman Caddesinde tek tek esnafı dolaşan Çalışkan Yeşilyurt Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi ve Karafatma Caddesi üzerindeki esnafı da ziyaret ederek dertleşti. Küçük esnafın kent ve ülke ekonomisinin bel kemiği olduğunu vurgulayan Çalışkan “Ekonominin can damarı olan esnaf maalesef zor günler geçiriyor. Özellikle yol boyu ticaret anlayışının olduğu Adana’da küçük esnaf ekonominin istikrarlı olamamasından dolayı sıkıntı yaşıyor” dedi

Belediye Başkanı olduklarında büyümek isteyen esnafa destek vereceklerini anlatan Çalışkan şöyle konuştu;“Biz Belediyeye geldiğimizde büyümek isteyen ancak yol kenarına sıkışmış esnafımıza kolaylık sağlamak adına, sektörel organize sanayi bölgeleri kuracağız. Ticaretini yol kenarında bulunan yerinde sürdürmek isteyen esnafımıza da altyapı desteği vereceğiz. Biz esnafımızı nerede büyümek istiyorsa orada destekleyeceğiz”

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2014, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42