“ÇATLASINLAR, PATLASINLAR UÇAĞIMIZI DA YAPACAĞIZ”

Ak parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Soylu, Türkiye’nin tam bağımsızlığa çok yakın olduğunu belirterek, 6-7 Ekim olaylarına dokundu:

“ÇATLASINLAR, PATLASINLAR UÇAĞIMIZI DA YAPACAĞIZ”

ADANA (İHA) - AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Türkiye'nin tam bağımsızlığa en yakın noktada olduğunu vurgulayarak "Onlar 'Gezi' olaylarını yapacak, bizler Altay tankını, Atak helikopterini imal edeceğiz. Onlar 17-25 Aralık darbesini gerçekleştirmeye çalışacak, bizler şehir hastanelerini, Marmaray'ı, hızlı treni yapacağız. Onlar 6-7 Ekim olaylarını yapacaklar, biz dünyanın en büyük havalimanını yapacağız. Onlar çatlasınlar patlasınlar; kendi arabamızı da, kendi uçağımızı da, kendi istihbarat uydumuzu da imal edeceğiz" diye konuştu. 

Adnan Menderes Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Seyhan İlçesi 5. Olağan Genel Kurulu'na katılan Süleyman Soylu, teşkilat üyeleriyle buluştu. 
AK Parti Hükümeti'nin 2002 yılından bu yana, hayal edilemeyen şeyleri bugün gerçekleştirdiğini söyleyen Soylu, Cirit Füzesi, Göktürk Uydusu, Alpay Tankı ve İnsansız Hava Aracı patentlerinin bunlardan birkaç tanesi olduğunu belirtti. Türkiye'nin Karlofça Antlaşması'nın imzalandığı 300 yıldan bu yana gerileme döneminde olduğunu anlatan Soylu, bu gerileme döneminin 2002 yılında AK Parti sayesinde sona erdirildiğini savundu.

"AK PARTİ TÜRKİYE'DE ANAYASAYI YAPMA YETKİSİNİ ALACAK"
"Maalesef biz kendi anayasamızı, bu milletin kendi değerleriyle bugüne kadar buluşturamadık" diyen Süleyman Soylu, şöyle devam etti: 
"Darbe anayasaları bizi birbirimizden ayırdı. Parça pençik etti bizi. Bizi, toplumsal hayatımızı, değerlerimizi, anlayışlarımızı neredeyse bir pranga altına aldı. İlk kez bir siyasi partinin ayağına böyle bir fırsat geliyor. İşte bu kongreyle alacağımız güç ve meşruiyetle 2015 seçimlerine hep beraber adım atacağız ve 2015 seçimlerine AK Parti Türkiye'de 10. seçiminde yeniden birinci parti olacak ve yeniden Türkiye'de anayasayı yapma yetkisini alacak. Tabi bunu Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'ye anlatmamız zor. Çünkü 1. partilik yaşamamışlar. Sabahtan akşama kadar 9 seçimde mağlup olanlar, akşama kadar acaba hangi hileyle hakaretle ve hangi vesvese beraber AK Parti'yi ve değerlerini millet nezdinde itibarsız hale getiririz diye düşünürler. Ama söylüyorum Türkiye'nin seçilmiş cumhurbaşkanına, devlet başkanına hakaret edenleri uyarıyorum. Buradaki sevgi sizi yorar farkında değilsiniz."

"CUMHURİYET'İN GÜLDÜĞÜ TARİH AK PARTİ İKTİDARI YILLARIDIR"
Cumhuriyet kurulurken bağımsızlık ve egemenlik unsurları üzerine kurulduğunun altını çizen Soylu, "Cumhuriyet'in güldüğü tarih AK Parti'nin iktidar yıllarıdır. 91 yıldır ilk kez tam bağımsızlığımıza ulaştığımız, ulaşmaya en yakın olduğumuz; 91 yıldır ilk kez 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' lafının hemen hemen üst noktada olduğu bir anlayış içerisindeyiz" diye konuştu. 
2002 yılından bu yana Türkiye'nin zenginleşmesi, özgürleşmesi ve demokratikleşmesi için adımların bilerek atıldığını ne yaptıklarını bildiklerini ifade eden Soylu, "12 yıldır hangi adımlar attığını biliyor Türkiye, havaalanı temeli attığımızı biliyoruz. Biz yeniden modern ipek yolunun Türkiye'yi bölgesel lider yapabilmesi için yeniden canlanması gerektiğini biliyoruz" şeklinde konuştu.

"ONLAR ÇATLASINLAR PATLASINLAR, UYDUMUZU DA İMAL EDECEĞİZ"
"Başımıza niye Gezi, niye 17-25 Aralık darbesi geldiğini biliyoruz" ifadesini kullanan Süleyman Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü: 
"Çözüm sürecini inatla ve ısrarla devam ettirmek isterken, oradaki kardeşlerimizden bizi ayırabilmek için, bu ülkenin insanını, kardeşini birbirine düşürebilmek için hangi hadiseleri getirdiklerini biliyoruz. Haykırmak istiyorum, keşke sesim müsaade etse de Çukurova'dan tüm Türkiye'ye duyulsa da herkes duysa istiyorum. Onlar 'Gezi' olaylarını yapacaklar, bizler Altay tankını yağacağız, Atak helikopterini imal edeceğiz. Onlar 17-25 Aralık darbesini gerçekleştirmeye çalışacaklar, bizler şehir hastanelerini, Marmaray'ı, hızlı treni yapacağız. Onlar 6-7 Ekim olaylarını yapacaklar, biz dünyanın en büyük havalimanını yapacağız. Onlar çatlasınlar patlasınlar, biz kendi arabamızı da imal edeceğiz, kendi uçağımızı da imal edeceğiz, kendi istihbarat uydumuzu da imal edeceğiz."

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2014, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2