banner6

ÇELEBİ, KARALAR İÇİN DESTEK İSTEDİ

Adana’ya gelen CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, seçilerin önemine vurgu yaptı.

ÇELEBİ, KARALAR İÇİN DESTEK İSTEDİ

Bayram BULUT

 

ADANA (İLKHABER) Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, 30 mart yerel seçimleri öncesi Adana’ya gelerek Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a destek verilmesini istedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, dün Adana’ya gelerek Mavi Sürmeli Otel’de sendika başkanları ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Çelebi burada yaptığı konuşmada 30 Mart yerel seçimlerine vurgu yaptı. Seçimlerin önemine değinen Çelebi, 30 Mart’ta eski arkadaşı olan Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan karalara destek verilmesini istedi. Çelebi, "Oylar kullanılırken bilinsin ki cumhuriyetin yeniden onarımı için kullanılacak.. Türkiye'nin en önemli sorununun işsizlik. İşsizliğin en iliğinde yaşayan illerin başında da Adana geliyor. Burada belirli yaş grubundaki arkadaşlarımız işsiz. Özellikle gençlikte işsizlik oranı yüksek. İkinci önemli konu da tabii ki yoksulluk. Büyüyen bir ekonomiden bahsediliyor, Türkiye'nin 16. büyük ekonomiye sahip olduğu ifade ediliyor. Ama insani gelişmişlikte 92. sırada olan bir ülkeyiz" dedi.

 Yapılacak seçimin farklı olduğunu vurgulayan Çelebi, “Oylar kullanılırken bilinsin ki cumhuriyetin yeniden onarımı için kullanılacak. Bu oylar kullanılırken bilinecek ki Atatürk devrimlerinin yeniden onarımı için kullanılacak. Sağlıktan eğitime çevre sorunu ve benzeri bütün sorunları bir başlıkta burada ifade edelim, ama birinci sorun nedir diye soranız. Hukuksuzluk ve adaletsizliktir derim. Hukukun kaybolduğu adaletin bir sistem içerisindeyiz.  Burada emekçi arkadaşlarım sendika başkanı arkadaşlarım var..  Sendikacı arkadaşım biliyor. Şu oldu bu oldu yu konuşmamızın bir anlamı yok. Şuan bütün mesele Türkiye. Türkiye’nin geleceğini konuşmalıyız. Türkiye’ye sahip çıkma konusunda da hepimize bir sorumluluk düşüyor. Bu oylar kullanılırken bilinsin ki Atatürk devrimlerinin yeniden canlandırılması için kullanılacak. Bilinsin ki bu oylar, Türkiye’nin geleceği için kullanılacak. Yerel seçimde tabiî ki bir seçim yapılıyor. Tercihi tamda bu noktayı baz alarak yapmak gerekiyor. Sandığa bütün vatandaşların gitmesi lazım. Zeydan Karalar çok eski bir arkadaşım. Bütün emekçilerden işçilerden rica ediyorum. Bugün yapılacak olan ortak hedeflerde bulunmak ve Zeydan Karalara destek vermenizi içtenlikle istiyorum.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2014, 18:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER