banner6

Çelikcan: Yüreğir artık borçsuz bir belediye

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Levent, Şehit Erkut Akbay, Özgür, Dadaloğlu ve Anadolu Mahallelerinde vatandaşlar bir araya geldi.

Çelikcan: Yüreğir artık  borçsuz bir belediye

ADANA(İLKHABER) -  Geride kalan 5 yılda vatandaşların taleplerini dikkate alarak hizmet yaptıklarını belirten Başkan Çelikcan,”Biz Yüreğir halkının parasını Yüreğir'e en verimli olacak şekilde harcadık. Hamdolsun Yüreğir İlçesi kurulduğundan bu yana en fazla hizmeti yapmak bize nasip oldu. Bir taraftan da Yüreğir Belediyesi'ni borç batağından kurtarıp maliyeye borcu olmayan bir belediye olmasını sağladık. Diğer taraftan yaptığımız projelerle sizin emanetinize en iyi şekilde sahip çıktık. Sizin hakkınız olan hizmetlerin en iyi şekilde sizlere gelmesini sağladık.” dedi.

 

5 yıl önce uçan kuşa borcu olan bir belediye devir aldıklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan,”Sizlere yatırım yapılmak amacıyla gelen paralar bol keseden dağıtılmış. Son ay ki işçi maaşı bile kredi çekilerek ödenmişti. Bugün geldiğimiz nokta ise hiç kimseye borcu olmayan 110 milyon borcun 88 milyonunu ödemiş ve 5 yılda 20 yıldan daha fazla yatırım yapmış bir belediyemiz var. Maliyeye olan borcumuzu tamamen ödedik ve borcu yoktur yazısını almış durumdayız. Şuan var olan sadece SGK' na yapılandırdığımız borcumuzdur. Hem geçmiş dönemin borcunu ödüyoruz hem de bu döneme ait borçlar ödeniyor. İnşaallah önümüzdeki 3 yıl içerisinde borcu hiç olmayan bir belediyemiz olacaktır.” şeklinde konuştu.

 

Önümüzdeki dönemde Yüreğir'in daha fazla hizmet alacağını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan,”Geçmiş 5 yılda öncelikli ihtiyaç olan yol çalışmasını büyük ölçüde bitirmiş durumdayız. Önümüzdeki dönem ise sosyal ve kültürel projelerin yanı sıra ilçemizin kaderini değiştirecek önemli projeleri hayata geçireceğiz. Bunun için bizimle beraber uyum içerisinde çalışacak Büyükşehir Belediye Başkanı çok önemlidir. O yüzden Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Abdullah Torun'u göreve getirmemiz şarttır.” diyerek Büyükşehir ile ilçe belediyesinin uyumlu olmasının çok önemli olduğunu belirtti.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2014, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42