banner6

Çelikcan’dan emeklilere ev desteği

Yüreğir Belediye Başkanı ve Ak Parti Yüreğir Belediye Başkan Adayı Mahmut Çelikcan, ihtiyacı olan emekliler için uzun vadeli çözüm önerisinin bulunduğunu belirterek,” 2+1 ev için destek olurum.” dedi.

Çelikcan’dan emeklilere ev desteği

Çelikcan’dan emeklilere ev desteği

 

 

ADANA(İLKHABER) – Yüreğir Belediye Başkanı ve Ak Parti Yüreğir Belediye Başkan Adayı Mahmut Çelikcan, ihtiyacı olan emekliler için uzun vadeli çözüm önerisinin bulunduğunu belirterek,” 2+1 ev için destek olurum.” dedi.

30 Mart Yerel seçime sayılı saatler kala siyasiler çalışmalarını yoğunlaştırdı. Siyasi partilere eşit mesafede olmaya özen gösteren Türkiye Emekliler Derneği Adana Şubesi ilgi çekmeye devam ediyor. Ak Parti Yüreğir İlçe Belediye Başkan Adayı Çelikcan, 40 bin üyesiyle en büyük sivil toplum kuruluşu olarak dikkat çeken Türkiye Emekliler Derneği Adana Şubesi Başkanı Seyfi H. İyiyürek ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti ve emeklilere projelerini anlattı.

Emeklilere lokum ikramının da yapıldığı buluşmada bir konuşma yapan Çelikcan’a Başkan İyiyürek, emeklilerin taleplerini iletti.

Mahmut Çelikcan da, her belediye başkan adayının emekliler derneğini ziyaret ederek kendisini anlattığını, kendisinin de bu çerçevede geldiğini ifade ederek, bunun demokrasinin bir gereği olduğunu belirtti.

Emeklilerin sıkıntılarını bildiğini ifade eden Çelikcan, görevde bulunduğu süre içerisinde Yüreğir’in her tarafına eşit hizmet götürmeye çalıştığını söyledi. Emeklilerin taleplerinin bazılarının devlet tarafından iyileştirileceğini, bazı isteklerinin de Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılabileceğini kaydeden Çelikcan şunları söyledi:

“Belediye olarak sosyal projelere ağırlık veriyoruz. Bu nedenle de Yüreğir’e 11 kültür evi, bir de kültür merkezi yaptık. Buradan talep edildiği takdirde yararlanma imkanı olacaktır.

Kentsel dönüşüm için çalışmalarımız sürmektedir. Belediye olarak emeklilere yönelik 2 + 1 ev projemiz var. Ancak, biz burada arsa üretip, kamulaştırarak devletimiz de konut yaparak ihtiyacı olana verecektir. 200-300 TL taksit ve uzun vadeli bir ödeme planıyla, kira öder gibi ev sahibi olabilmeniz için gerekli desteği vereceğim.

Büyükşehir belediyesini de Ak Parti adayımız kazandığı takdirde diğer isteklerinizi de daha iyi şekilde karşılama imkanı olabilecektir.”

 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2014, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER