banner6

‘ÇETİN PROJELERİ’Nİ AÇIKLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Belediye Başkan Adayı Soner Çetin, göreve seçilmeleri durumunda haftanın bir gününü halkla kucaklaşmak bir araya gelmek için ‘Halk Günü’ ilan edeceklerini belirterek, “Biz efsane olmak için geliyoruz.” dedi.

‘ÇETİN PROJELERİ’Nİ AÇIKLADI

‘ÇETİN PROJELERİ’Nİ AÇIKLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Belediye Başkan Adayı Soner Çetin, göreve seçilmeleri durumunda haftanın bir gününü halkla kucaklaşmak bir araya gelmek için ‘Halk Günü’ ilan edeceklerini belirterek, “Biz efsane olmak için geliyoruz.” dedi.

 

Halil İbrahim UĞUR

 

ADANA –(İLKHABER) Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Belediye Başkan Adayı Soner Çetin dün sabah kahvaltıda bir araya geldiği basın mensuplarına projelerini açıkladı.

 

Hiltonsa Oteli’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Soner Çetin 19 ay önce Çukurova’yı her yönüyle çağdaş ve yaşanabilir bir ilçe yapmak için yola çıktıklarını belirterek “Biz, ‘Doğumdan ölüme kadar insanının yanında olan bir belediyecilik’ anlayışı ile hareket etmek istiyoruz. İyi günde de kötü günde de Çukurovalıların yanında olmaya kararlıyız.” dedi.

 

ÖĞRENCİ YURT SORUNLARI ÖNCELİĞİMİZ

Öğrencilerin yaşamış olduğu yurt sorunlarını çok yakından takip ettiklerini belirten Soner Çetin, bu konuyla ilgili çalıştıklarını ve seçilmeleri durumunda projelerinin hazır olduğunu söyledi. Bir kurum ile görüştüklerini ve seçilmeleri durumunda ilk olarak yeni öğrenci yurtları için harekete geçeceklerini ifade eden Soner Çetin öğrenci yurtlarının anlaşmış oldukları kurum tarafından inşa edilip anahtar teslimi yapılacağını açıkladı.

 

KADIN YAŞAM MERKEZİ İNŞA EDECEĞİZ

Şiddet gören kadınları da unutmadıklarını belirten Soner Çetin, göreve seçilmeleri durumunda Türkiye’de bir ilke imza atacaklarını söyledi. Soner Çetin, “Biz ‘sığınma evi’ demiyoruz. Sığınma evleri yerine yaşam merkezleri kuracağız ve buralarda şiddet gören kadınlarımızı her türlü tehlikelerden koruyup, rehabilete edeceğiz.” diye konuştu.

Kadınlara yönelik projelerinin de kaynağının hazır olduğunu belirten Soner Çetin, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’ndan destek sözü aldıklarını söyledi. Soner Çetin, “Barolar Birliği’nin ‘Gelincik’ diye bir projesi var. Bu proje kapsamında Kadın Yaşam Merkezi’ni inşa edeceğiz. Kadın Yaşam Merkezi için yer göstereceğiz ve anahtar teslim alacağız.” dedi.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ YERİNDE YAPACAĞIZ

Basın toplantısında yaptığı konuşmada Kentsel Dönüşüm Projesi’ne de yer veren Soner Çetin, “Kentsel dönüşümün yerinde yapılması gerekiyor. İnsanların evinden ya da iş yerinden çıkarılması doğru değil. Belediye Evleri’nde yapacağımız kentsel dönümüşüm, Çukurova’da bir ilk olacak. Proje kapsamında evi yıkılacak kişilere kira ve taşınma bedeli ödeceğiz. Eğer aksi bir durum olursa biz bu projeyi iptal ederiz.” diye konuştu.

 

HAFTADA 1 GÜN HALK GÜNÜ OLACAK

Seçim gezileri sırasında bazı gözlemlerde de bulunduğunu söyleyen Soner Çetin, “Halk Belediye Başkanı aramızda dolaşsın, aramızda bulunsun.” istiyor. Bu nedenle hafta da en az bir gün halk günü yapacaklarını söyleyen Soner Çetin, “Halk seçilen belediye başkanının kendi aralarında dolaşmasını istiyor. Çok rahatlıkla belediye başkanına ulaşmak istiyor. Dürüst, namuslu, kendi sorunları ile ilgilenmesini bekliyor. Bu nedenle biz halkın arasında olacağız ve insanların sorunları ile yakından ilgileneceğiz. Ve halk bizim değil, biz halkın ayağına gideceğiz. Biz göreve efsane başkan olmak için geliyoruz.” dedi.

 

Soner Çetin’in proje tanıtım toplantısına CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer’de katıldı.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2014, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42