banner6

Çetin’den 2. halk günü

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin eski Yunan’daki gibi doğrudan demokrasiye yönelik halk günü düzenledi. Dert dinlerken halkla şakalaşan, espriler yapan ve övgüler alan Çetin, “En büyük sorun işsizlik” dedi, “Sorunlar çözülmezse hesabını sorarım” diye söz verdi.

Çetin’den 2. halk günü

TÜM TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK

 

Çukurova Belediyesi önündeki bahçede dün ikinci kez vatandaşlarla bir araya gelerek Halk Günü düzenleyen Başkan Soner Çetin, konuşmasına “10 dakika geciktiğim için özür diliyorum” diyerek başlayınca alkış aldı. Halk günü için ‘Cuma Meclisleri’ ifadesini kullanan Çetin, ilk kez eski Yunan’da ortaya çıkan ve doğrudan demokrasi örneği olarak bilinen uygulama için “Eski çağlarda da böyle forumlar yapılır, halk görüşünü ifade eder, bazen de mini halk oylamaları yapılırdı. Geçen hafta ilkini yaptığımız halk günü tüm Türkiye’de ses getirdi, tüm belediye başkanlarına örnek olmasını diliyorum” dedi.

 

ŞAKALAŞTI, ESPRİ YAPTI, GÜLDÜRDÜ!

 

Belediye Evleri’nden Nihal Yücel adlı yurttaşın, “Arkanızdakiler gölgede, biz önünüzdekiler ise güneşteyiz” diye yakınması üzerine Başkan Çetin, “Arkadakilere söz hakkı vermiyorum” diyerek şaka yapınca alkışlandı. Sami Atilla adlı yurttaşın, birçok sorunu dile getirmesi üzerine “Maşallah senin de bilmediğin konu yok” derken Huzurevleri’nden Özgür Öztürk’ün, Akın Özdemir Parkı’nın yanındaki park için “Şehitler bilmem ne parkı” demesi üzerine espriyi patlattı: Şehitler bilmem ne parkı diye park olmaz. Sen gel parkın tam adını söyle…

 

ŞİMDİ ÇUKUROVA’NIN SAHİBİ OLDUK

 

Parklardan kaldırıma, başıboş köpeklerden atık yağların değerlendirilmesine, yol ortasında kalmış elektrik direklerinden kentsel dönüşüme dek onlarca sorunun dile getirildiği toplantıda söz alan Fevzi Ağuş adlı yurttaş ise Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e önce “Halkla doğrudan ve aracısız temas edip iletişim kurarak çözüm aradığı için” teşekkür etti, ardından da “Eskiden Çukurova’nın sakiniydim ama anlıyorum ki şimdi Çukurova’nın sahibiyim” dedi. Bu sözler de alkışlarla karşılanırken başıboş hayvanlardan yakınan Necmettin Erginkaya’yı da “Demek ki siz ısırmayan hayvanları daha çok seviyorsunuz” diyerek güldürmeyi başardı.

 

“İŞÇİ AÇIĞIMIZ YOK, FAZLAMIZ VAR”

 

Fatma Akpınar adlı bir kadının, “Ben anneyim” dedikten sonra gençleri kastederek “Parklar, başıboş hayvanlar filan tamam da işsizlik ne olacak, gençler de oğlum da bunalımda” diye yakınması üzerine Başkan Soner Çetin şöyle dedi:

“İş deyince yüreğim yanıyor. Haklısınız, çok büyük bir sorun bu. Belediyemizde bir işçi açığımız yok, tam tersine fazlamız olduğunu üzülerek belirtmek isterim. Belediyeler istihdam sorununu çözebilecek yerler değil. Belediyemize işçi alımı şu anda söz konusu değil. Emekli olanlar ya da ayrılanlar olursa belki.”

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2014, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER