banner6

Çetin’den Marina Port’a tam destek

Adana Genç İş Adamları Derneği’nin Başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i ziyaret etti.

Çetin’den Marina Port’a tam destek

AYDIN GÖKÇEOĞLU

 

 

ADANA(İLKHABER) -Dernek yöneticilerinden ‘Bir AGİAD projesi’ olan Marina Port hakkında bilgiler alan Soner Çetin, Marina Port’un Çukurova ve Adana için heyecan uyandıran önemli bir proje olduğunu belirtti ve “Bu konuda üzerimize düşen her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

 

Adana Genç İş Adamları Derneği’nin, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i ziyareti, Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Noyaner, Başkan Yardımcıları Ali Can Boğa, Ege Baş, Genel Sekreter Cenk Yakın, yönetim kurulu üyeleri Bülent Kunt, Erkan Özkan,  Fatma Uğurlar ve Osman Ülke’nin katılımıyla gerçekleşti. AGİAD üyeleri , Başkan Soner Çetin tarafından sıcak bir ilgiyle karşılandı. Ziyaret sırasında gerçekleşen sohbete Soner Çetin’e başarılar dileyerek başlayan AGİAD Başkanı Sefa Noyaner, “Bizler Adana’nın geleceğine faydalı yapı taşları koymak isteyen ve bunun için çalışan bir kurumuz. Dernek yönetim kurulu olarak tüm çabalarımızı Adanalılık ruhu ile özveri ile gerçekleştiriyoruz.”dedi.

 

Adana’ya zenginlik katacak

 

AGİAD Başkanı Sefa Noyaner, daha sonra Seyhan Baraj Gölü kıyısında yapılması planlanan Marina Port Projesi hakkında Çetin’e bilgi verdi. Sefa Noyaner; içeriğinde ‘marina, gezinti yolları, eğlence, dinlenme, kültür ve spor tesisleri’ gibi bir çok etkinlik alanı yer alan Marina Port’un Seyhan Baraj Gölü’nün görüntüsünü, çehresini değiştirip zenginleştireceğini, Adanalıların baraj gölünden daha aktif olarak yararlanmalarını sağlayacağını belirterek; “Bu proje aynı zamanda kent markasının önemli bir öğesi olacak. Şehrimiz adına büyük bir katma değer yaratacak. Adana’nın yeni cazibe markası olacak.” diye konuştu.

 

Çukurova’nın gurur kaynağı olur

 

AGİAD Başkanı Sefa Noyaner’i dikkatle dinleyen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ise, kent adına yapılacak her türlü olumlu proje sıcak baktıklarını kaydetti ve görüşlerini “ Marina Port’u, Adana için çok önemsiyorum. İlçemiz sınırları içinde olması da bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Çok doğru ve Adana’ya zenginlik kazandıracak bir proje. Çukurova Belediyesi olarak, bu projenin içinde yer almak, gerçekleşmesine katkıda bulunmak, bizim için de güzel olacak. Çukurova’nın gurur kaynağı olacağına inandığımız bu projeye üzerimize düşen her türlü desteği vereceğiz” sözleriyle dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2014, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER