CHP milletvekilleri Adanalılar ile buluşuyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin ve Burhanettin Bulut, sendikalar, sivil toplum örgütleri, muhtarlar ve vatandaşlarla buluşmalarına aralıksız devam ediyor.

CHP milletvekilleri Adanalılar ile buluşuyor

ADANA (İLKHABER) – Meclisin tatile girmesinin hemen ardından tüm ilçeleri dolaşan ve ilçe örgütleriyle buluşan milletvekilleri, kent merkezinde toplumun tüm kesimleriyle görüş alışverişine devam ediyor.

Barut, Sümer, Şevkin ve Bulut’un önceki günkü ilk durakları Adana Tabip Odası oldu. Oda Başkanı Prof. Dr. Ahmet Hilal ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşen milletvekilleri, kaliteli, nitelikli ve erişilebilir sağlık hakkından sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin engellenmesine kadar bir çok konuda görüş alışverişinde bulunup birlikte mücadeleyi konuştu. CHP’li milletvekilleri barışı savunan ve insanı yaşatmayı ilke edinen hekimlerin destekçisi olacaklarını vurguladı.
İNSANCA BİR YAŞAM…
CHP’nin yeni milletvekilleri Tabip Odası’nın ardından Devrimci İşçi Sendikaları (DİSK) Çukurova Bölge Temsilcisi Yaşar Gündoğdu, yöneticileri ve üyeleriyle buluşarak birlikte neler yapabileceklerini konuştu. CHP’liler insanca bir yaşam, daha demokratik bir Türkiye için mücadele eden DİSK’le birlikte hareket edeceklerini kaydetti. İşçi ve emekçilerin ‘İş, Ekmek, Özgürlük’ mücadelesinde çok önemli yer tutan Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, bağlı sendika başkanları, üye ve yöneticileriyle de Türk-İş Başkanlar Kurulu’nda bir araya gelen Barut, Sümer, Şevkin ve Bulut, Türkiye’nin iş barışından uzaklaştırıldığını, sendikaların içinin boşaltıldığını, sendikal hakların sadece kağıt üzerinde kaldığını ifade etti. CHP’li milletvekilleri, sendikasızlaştırma, işsizlik, iş güvenliği ve işçi sağlığını masaya yatırarak emek ve özgürlük mücadelesinin yükselmesi için çaba göstereceklerini dile getirdi.
DEMOKRASİNİN VAZGEÇİLMEZ UNSURLARI…
Adana Baro Başkanı Veli Küçük, yönetim kurulu üyeleri, Hacı Bektaşı Veli Kültür Derneği Başkanı Kemal Çelik, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Başkanı Şükrü Şahin ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Akkapı Mahallesi Muhtarı Fikret Gizir, mahalle halkı ve azalarının ardından Akkapı Kültür Yardımlaşma ve Eğitim Derneği’nde (AKYED) Başkanı Hüseyin Cömertpay’la birlikte yurttaşlarla buluşan CHP Adana milletvekilleri, ‘hak, hukuk ve adalet’ mücadelesine büyük katkı koyan, temsil ettikleri kitleleri ve meslek gruplarını toplum gönüllüsü haline getirmeyi ilke edinen sivil toplum örgütlerinin demokrasinin vazgeçilmez unsurları olduğuna işaret etti.
ZİYARETLER DEVAM EDECEK
Ziyaret ettikleri her yerde yakın ilgi gören CHP Adana Milletvekilleri, Türkiye’nin ve Adana’nın birliğine, bütünlüğüne, demokrasinin içselleştirilmesi gereğine olan inançlarıyla her ortamda bulunmaya, tüm kurum ve kuruluşlarla, demokratik kitle örgütleriyle birlikte hareket etmeye devam edeceklerini vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 16:00

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER