banner6

CHP’den birlik mesajları

Demokrat Parti ve Anavatan Partisi’nden CHP’ye destek geldi

CHP’den birlik mesajları

 

 

Bayram BULUT

CHP’ye siyasete küsen çeşitli siyasi parti mensuplarından destek geldi. Anap Eski il Başkanı Namık Akay ve ekibi başta olmak üzere DP ve diğer siyasi parti mensubu kişiler CHP adayları ile dün bir araya gelerek birlik beraberlik mesajları verdi. İlk olarak bina içerisinde kadınlar ile görüşen CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan burada kadınlar çiçekler takdim etti. Daha sonra ise Arıkan ve Beraberinden Seyhan Belediye Başkan adayı Zeydan Karalar ellerindeki karanfilleri kendilerini bekleyen yüzlerce kalabalığa attı.

Türkiye’de en pahalı suyu önce Ceyhan’ın daha sonra ise Adana’nın kullandığına dikkat çeken Arıkan sözlerini şöyle sürdürdü, “Türkiye’de en pahalı suyu 5 TL ile önce Ceyhan sonra 3.8 kuruş ile Adana içiyor. Bunu tüm halkımız biliyor herkes bizlerden daha iyi biliyor. Ama halkın 30 Mart’ta gidip kimin seçeceğini kimse engelleyemeyecek. Adana’yı dünya kenti yapacağız. İşsizlik var yoksulluk hat safhada. Adana’nın 2 yüzü var. Bu iki yüzünü inşallah birlikte değiştireceğiz.” İfadelerini kullandı

::::::::::::::::::::::::::::::::

ADANA (İLKHABER) Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan ve Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, yıllarını siyasete veren fakat çeşitli nedenlerle siyasete küsen kişiler ile bir araya geldi. Birçok siyasi parti üyesi CHP’yi destekleyeceklerini kaydetti.

Anavatan Partisi (ANAP) Eski İl Başkanı Namık Akay başta olmak ANAP’lılar ve Demokrat Partililer, CHP’ye destek verdi. Dün ANAP ve DP’liler ile bir araya gelen CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan ve Seyhan İlçe Başkanı Zeydan Karalar birlik beraberlik mesajları verdi. Sabah saatlerinde Kasım Gülek Köprüsü civarındaki seçim bürosu önünde toplanan yüzlerce kalabalık daha sonra buraya gelen Yıldıray Arıkan ve Zeydan Karalar ile bir araya geldi. İlk olarak bina içerisinde kadınlar ile görüşen CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan burada kadınlar çiçekler takdim etti. Daha sonra ise Arıkan ve Beraberinden Seyhan Belediye Başkan adayı Zeydan karalar ellerindeki karanfilleri kendilerini bekleyen yüzlerce kalabalığa attı. Burada bir konuşma yapan ANAP Eski Başkanı Namık Akay, “Önümüzde bir fırsat var. 30 Mart Pazar günü Adana’dan başlamak üzere ülkenin makus tarihini yeneceğiz. Zeydan Başkan ve Yıldıray Başkana destek vereceğiz” dedi.

Daha sonra konuşan Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar ise, bu kadar güzel insanı bir arada görmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Demokrasinin ortadan kaldırılamayacağını vurgulayan Karalar, “Bu tablodan çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Demokrasi bekçileri varken demokrasiyi ortadan kaldıramazsınız. Bu tablo 30 Mart’ın neyle sonuçlanacağını gösteren tablodur. 30 sene önce siyaset onurlu bir işti siyasetçide onurluydu. Vatandaşın gözünde farklı yeri vardı. Millet vatandaş menfaatine siyaset yapılıyordu. Ama artık değişti. Sizin gibi güzel insanlar sayesinde bu yine düzelecektir. Sizinle umutlanıp cesaretlenip kendimi halka karşı daha borçlu hissediyorum. Ben kendi adıma hem Seyhan hem büyükşehir hayırlı olsun diyorum” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan ise sözlerine, 3 aydır çalıştığını fakat ilk defa bu topluluk önünde gerçekten heyecanlandığını belirterek konuşmasına başladı. Kalabalığı sizlere güveniyorum diyerek devam eden Arıkan, “Birbirinden değerli bu kadar güzel insanı bir arada görmek beni heyecanlandırdı. Ben sizlere çok güvendiğimi ifade ederek sonsuz bir minnet duygumu açıklamak istiyorum. CHP’nin projelerini görenler takdir ediyorlar. Hangi bir projeyi ortaya koysak takdir topluyoruz. Ben Çukurova Belediye Başkanı iken çok önemli projelere imza atım. Birileri dedi ki, “ben büyükşehire aday olacağım sen olma” dedi. Ama kader döndü dolaştı ben büyükşehir belediye başkanı adayı oldum. “ şeklinde konuştu.

Kendisen bir çok konuda iftira atıldığını anlatan Arıkan, “Bu hasta kanser dediler, yürüyemiyor dediler, her türlü iftirayı üzerimize attılar. Siz toplumun direk taşlarısınız. Çocuğunuz ANAP’ta ilçe ve il başkanlığı yapmış yönetimde bulunmuşsunuz. Ev telefon açıyorlar kime oy vereceksin diyorlar. Çukurova’da biz size CHP’ye oy vereceğiz diyorlar. Sizde Seyhan ve büyükşehirde bize oy verin diyorlar. Bu oyunu kim yapıyor. MHP mi? AKP mi? Birileri çıktı dedi ayakta durun ben sizin arkanızdayım. Çıktı bağımsız aday oldu. Ama maalesef kendisi dik duramadı. Karşımıza bir şer cephesi oluşturdular ama CHP’nin Allah’a şükür ki sizin gibi dostları var. Çıktı Namık Akay ekibiyle dedi ki biz Cumhuriyet Halk Partisi’ne destek vereceğiz. Ben bir iddiada bulunuyorum. Adana’da 15 tane merkez ilçe var. Daha önce 4 biliyorsunuz sonrada diğerleri de bağlandı bu sayı oldu. Hiçbiri CHP’li olmasın, yarısı AKP’li yarısı MHP’li olsun 100 kişiyi ilçelere gönderin. Ama vicdanlı olsunlar. En güzel hizmeti en modern ilçeyi sorsunlar Çukurova’nın dışında bir ilçe söylerlerse ben bu işi bırakacağım. “ ifadelerini kullandı.


 

Türkiye’de en pahalı suyu önce Ceyhan’ın daha sonra ise Adana’nın kullandığına dikkat çeken Arıkan sözlerini şöyle sürdürdü, “Türkiye’de en pahalı suyu 5 TL ile önce Ceyhan sonra 3.8 kuruş ile Adana içiyor. Bunu tüm halkımız biliyor herkes bizlerden daha iyi biliyor. Ama halkın 30 Mart’ta gidip kimin seçeceğini kimse engelleyemeyecek. Adana’yı dünya kenti yapacağız. İşsizlik var yoksulluk hat safhada. Adana’nın 2 yüzü var. Bu iki yüzünü inşallah birlikte değiştireceğiz. Tüm çalışmalarımız işsizlik ve Adana’nın çehresini değiştirme yönünde olacak. Allah Adana’ya her türlü güzelliği vermiş. İnşallah Seyhan ve Ceyhan nehirlerini birleştireceğiz. Hemen bir kanalla birlikte cazibe merkezi kuracağız. Uydu kent, strateji merkezi, bilim merkezi, oteller moteller, Disneyland, 5 bin çeşidi olan bir akvaryum. Türkiye’de bir ilk olacak ve Adana’yı cazibe merkezi haline getireceğiz. Yumurtalık, Karataş hattını mutlaka turizm cenneti haline getireceğiz. Adana’da ilk işimiz ulaşım mastır planı olacak. “

Sizin şer cepheniz varsa bizimde ANAP’lı, AKP’li ve MHP’li dostlarımız var ifadelerini kullanan Arıkan, “Adana’da 3 tane köprü yaptılar birinin kendisi yok oldu diğerlerinin de bacakları kırıldı. Bu plansızlıktan oluyor. Adana’da bir kent meydanı yok. Uğur Mumcu Meydan’ı kent meydanı gibi kullanıyoruz. Biz İstasyon binası kalacak ön kısmını kent meydanı yapacağız. 3 bin dönümde arazi Adana’ya yeşil alan olarak kullanılacak. Ama zihni efendi geldi önümüzü tıkadı. Alt geçidi yaptı. Önümüzde bir şer cephesi var ama hiç önemli değil onların şer cephesi varsa bizinde ANAP’lı, AKP’li ve MHP’li dostlarımız var. “ dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2014, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42