banner6

CHP’li kadınlar 8 Mart’ta birleşti

CHP’li kadınlar 8 Mart’ta birleşti

ADANA( İLKHABER) – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Kadın Kolları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Adana Sular Vip’te düzenlenen etkinlikte CHP’li kadınlar gönüllerince eğlenme olanağı buldu. Müzik dinletisiyle başlayan ve belediye başkan adayları, CHP İl Örgütü, CHP PM Üyesi Gökçe Pişkin’in de katıldığı gecede kadınlara özel CHP logolu pasta kesilirken tüm ilçelerin kadın kolları başkanlarına emekleri nedeniyle plaket verildi. Belediye başkan adayı eşlerinin sunduğu plaket töreninde bir de sürpriz yaşandı. CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, Adana’daki tüm seçim çalışmalarına katkı ve çabalarından dolayı CHP Adana Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç’a da teşekkür plaketi verdi.
Gecenin açılış konuşmasını yaparken duygulu anlar yaşayan CHP Adana Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, CHP’li kadınların yerel seçime hazır olduğunu söyledi. Kadınlar olarak CHP’li adayların yanında yer almaya devam edeceklerini belirten Av. Çinkılıç, “Tam 157 yıl önce tekstil işçisi kadınlar, ücretlerini artırmak, çalışma sürelerini kısaltmak için bir mücadele verdi. Kadınlarımızın çoğu bu mücadele sonunda hayatını kaybetti ancak geriye kalanlar yılmadı, mücadeleye devam etti. Onların mücadelesi bugün bize ışık olmuştur. Bizler de yılmadan usanmadan, kadının sosyal, siyasal ve ekonomik alanda hak ettiği değeri görmesi için mücadelemizi sürdüreceğiz. CHP çatısı altında kadınların Türkiye genelinde daha çok değer görmesi için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” dedi.
YILDIRAY ARIKAN: “SEÇİMLERİ KADINLARLA KAZANACAĞIZ”
Gecede kadınlardan büyük ilgi gören belediye başkan adayları da birer konuşma yaptı. CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan, tüm dünyada kadınların üstün bir değere sahip olduğunu söyledi. Seçimlerin kadınların çalışmalarıyla kazanıldığını, 2009’da Çukurova’daki seçimleri kadınların gayretiyle kazandıklarını vurgulayan Arıkan, “CHP, kadınlara ayrı bir değer vermektedir” dedi.
ZEYDAN KARALAR: “KADINLAR AYAKTA!
Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar ise, “Bütün toplum ayakta ama en önemlisi de kadınlar ayakta. 2002’ye kadar Türkiye’de çalışan ve işveren kadın sayısı artmıştı. Sosyal, ekonomik ve siyasal hayatta daha fazla kadın vardı. Ama ne yazık ki 2002 yılında bu gelişmeler durdu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) rakamlarına göre çalışan kadın sayısı ve siyasal hayattaki kadın sayısı azaldı. Yönetici kadın sayısı da tam olarak yüzde 30 azaldı. Kadına şiddet yüzde bin 500 arttı. 2002 AKP iktidarından sonraki olumsuzluklar bir tesadüf müdür, yoksa bir anlayışın, bir zihniyetin tezahürü müdür? Elbette bir anlayışın ve bir zihniyetin tezahürüdür” diye konuştu.
CUMALİ YAKAN: “SARIÇAM’DA ÖNDEYİZ”
Sarıçam Belediye Başkan Adayı Cumali Yakan da Sarıçam’ın Adana’nın en bakir ve geri kalmış bir ilçesi olduğunu söyledi. Bugüne kadarki çalışmalarının sonucunda yaptıkları toplantıda AKP’yi üçüncü sıraya ittiklerinin görüldüğünü vurgulayan Yakan, “Sarıçam’da kadınlara güveniyoruz ve kadınlarımızla birlikte Ahmet Zenbilci’nin pabucunu dama atacağız. Adana Büyükşehir ve merkez ilçelerde CHP’li kadroların göreve geleceğine inanıyorum. 30 Mart’ta tüm Adanalılar’ı CHP’nin zaferini kutlamaya davet ediyorum” dedi.
İLHAN ŞAHİN: “GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
Karaisalı Belediye Başkan Adayı İlhan Şahin ise Karaisalı’daki erkek egemenliğine rağmen aday olmuş bir kadın olarak kadınların desteğine büyük ihtiyaç duyduğunu söyledi. İl Kadın Kolları ve tüm ilçelerin kadın kollarına destekleri için teşekkür eden Şahin, “Karaisalı’nın kadın bir belediye başkanı kazanacağına inanıyorum. Gümbür gümbür geliyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2014, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER