Davutoğlu: Fitne ateşini söndürecek yer Şanlıurfa

Şanlıurfa’da düzenlenen AK Parti mitingine katılan Başbakan Davutoğlu, Topçu Meydanına adaylarla tokalaşarak girdi.

Davutoğlu: Fitne ateşini  söndürecek yer Şanlıurfa

 

 

 

  

SEDAT ATİLLA

 

ŞANLIURFA -

AK Parti’nin Şanlıurfa mitingi için kente gelen AK Parti Genel Başbakanı ve Başbakan  Ahmet Davutoğlu, Topçu Meydanına adaylarla tokalaşarak girdi. Eşi Sera Davutoğlu ile Topçu Meydanına gelen Davutoğlu, platforma çıkarak kalabalığı selamladı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı, AK parti Şanlıurfa Milletvekili adayı  Faruk Çelik, Ankara 2. Bölge 3 . Sıra milletvekili adayı Lütfiye Selva Çam ile AK Parti’nin 12 milletvekili adayları ile birlikte Urfalıları platformda selamlayan Başbakan Ahmet Davutoğlu,  Hz. İbrahim gibi ayakta Şanlıurfa. Bu şehrin mayasında Hz. İbrahim var. Urfa Barış, huzur şehri. Burada Türk Kürt Arap, yürek yüreğe yaşar. Bu şehir mukaddes bir şehir. Her bir Nemruda bir İbrahim gerektirir. Tehditlere rağmen buradayız. Kardeşi kardeşe kırdıranlara karşıyız." dedi

DAVUTOĞLUNUN KONUŞMASINDA SATIR BAŞLARI

  " BİRİLERİNİN TEHDİDİNE RAĞMEN URFADAYIZ"

“Bugün fitne ateşini söndürecek yer Şanlıurfadır” diyen Başbakan Davutoğlu “Fitne ateşini yakanları kendi ateşinde boğacak mıyız?. Kardeşi kardeşe kırdırmak isteyenlere cevap verecek miyiz. Burası Üniversitenin İlmin Başkentidir. Urfa her zaman tevhidin, Musul’un,Saray Bosnanın,Bursa’nın kardeşidir” dedi.

Fitne ateşini Şanlıurfa’nın söndüreceğini söyleyen Davutoğlu “Bu şehrin suyunda iman, irfan var. Her gelişimizde buradan güç alıyoruz. Urfa barış ve kardeşlik birlik şehridir. Kürt Türk Arap burada gönül gönüle yürek yüreğe yaşar. Şanlıurfa yiğitlerini bacılarını yürekten selamlıyorum. Bu şehir şehirlerden bir şehir değil mekanlardan mekan değil Risaleye ev sahipliği yapan mukaddes bir şehir. Kudüs gibi Mekke gibi mübarek bir şehir.  Burası Üniversitenin ilmin başkenti. Urfa her zaman tevhidin Musul’un Halebin, Saraybosna’nın kardeşidir Urfa.  Bugün fitne ateşlerini söndürecek yer Şanlıurfa. Fitneyi yakanları kendi ateşinde boğacak mıyız. Kardeşi kardeşi kıldırmak ,isteyenlere cevap verecek miyiz. Vahdet olacak mıyız. Birlikle geleceğe kıyamete kadar yürüyecek miyiz? Birilerin tehdidine baskısına rağmen Urfadayız.  Biz meydanları terk etmedik etmeyeceğiz. Her Nemru’da bir İbrahim gerek diyerek Urfada’yız. Fitne ateşini yakanlara terörü besleyenlere PKK, DEAŞ, DHKPC terörü olsun Hz İbrahimin ateşe karşı durduğu gibi duracağız. Bu topraklar üzerinde kimseye operasyon yaptırmayacağız. Biz bu topraklara gül muhabbet tohumu ekmeye geldik. Türkiye mutlu ve aydınlık bir geleceğe yürüyor. Bu yürüyüşü kimsenin engellemesine izin vermeyeceğiz” dedi.

SÖZ VERDİK Mİ TUTARIZ

Ak Parti olarak söz verdiklerinde her zaman yerine getirdiklerini söyleyen Davutoğlu “Biz söz verince o iş tamamdır. İnşallah bu ülkeyi her gün daha iyiye taşıyacağız. Yeter ki birliğimiz, dirliğimiz bozulmasın Çok önemli bir seçime gidiyoruz AK Parti olarak hazırlıklarımızı yaptık. Sizlerin vereceğiz kararı bekliyoruz. Sizler en doğru kararı vereceksiniz. Biz milletimizin verdiği her karara saygılıyız” dedi.

BİZİM ULAŞTIĞIMIZ YERLERE ONLARIN HAYALLERİ ULAŞAMAZ

7 Hazirandan sonra Türkiye hükümetsiz kalmasın diye her türlü hassasiyeti gösterdiklerinin altını çizen Davutoğlu Devlet Bahçeli ve Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi.

Davutoğlu “Bahçeli ilk günden dükkanı kapattı. Ne iktidar ve siyaset işinde yokum dedi. Siyaset düğümleri çözme sanatıdır ama Bahçelinin bundan haberi yok. Siyaseti düğümledi. Bundan en fazla MHP’li kardeşlerimiz rahatsız oldu. Milletin birliğini dirliğini savunanlara oy verin. Ama Bahçeli ikna olmadı hayır siyasetinden vazgeçmedi. Sayın Kılıçdaroğlu ise başka alem. Buraya gelip sizlerle buluştular mı gördüler mi? Nasıl ülke yönetecek bunlara parti yönetmek yetiyor Ülke yönetmekte gözleri yok. Geçtiğimiz seçimlerde biri çıktı Biz CHP’liyiz ama başka partiye oy vereceğiz dediler. 7 Hazirandan sonra blok siyasete geçtiler. Blok diyorlar cephe diyorlar bunlar iktidara gelebilirler mi? Bir gün ağızlarından tek başına iktidara geleceğiz dediler mi?. Biz tek başına iş başına diyoruz. Kaybedecek vakit yok. Vakit kaybeden çalışmak istiyoruz. Savundukları tek şey Ak Partiyi iktidardan etmek. Ancak bir şey halledemediklerini gördük.  Ak partinin içinde olmadığı hükümet tutar mı?. Maya olmayan hükümet tutar mı?. Yapabildirler mi? Milletin partisini saf dışı bırakma hesabı çöktü. 13 yıllık başarı hikâyesini reddeden tutuma evet der miyiz?  Hayal hayal hayal. Bizim ulaştığımız yere onların hayalleri ulaşamaz. Biz  yüzde 41’leri aşmak için huzurunuzdayız onların hedefi yüzde 30’lara ulaşmak” ifadelerini kullandı.

"İŞGAL ASKERLERİ BİLE BU KADAR HAİNLEŞMEDİ"

Başbakan Davutoğlu, Ceylanpınar'da şehit edilen iki polisi hatırlatarak çok sert konuştu. Davutoğlu, "İşgal askerleri bile bu kadar alçaklaşmamıştı. Polislerimizin enselerinden vurdular. İki yiğit polislerimizi enselerinden vurdular. Uyanıkken karşılarına çıksaydınız ya bre hainler" dedi.
Partisinin mitingi öncesi Twitter'dan Şanlıurfalıların korkutulduğunu söyleyen Başbakan Davutoğlu, "Birileri miting yapılmadan twitterdan Şanlıurfalıları korkutmaya çalıştı. İşgale boyun eğmeyen Şanlıurfa teröristeler baronlara boyun eğer mi? Eğmez. Son damla kanımıza kadar bu meydanlar bizimdir dedik" diye konuştu.

KARNINDAN KONUŞMAK SİYASETÇİYE YAKIŞMAZ

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Oslo Belgelerini gördüm ama açıklamıyorlar” sözlerine de yanıt veren Başbakan Davutoğlu “Açıklamazsan namertsin. Biz milletimizin huzura çıkamayacak hiçbir sözü ağzımızdan çıkarmayız. Bizlere çamur atıyor. Oslo belgelerini gördüm halka açıklamıyorlar diyor Karnından konuşmak siyasetçiye yakışmaz”

Çözüm sürecine gençler ölmesin analar ağlamasın diye yola çıktıklarını aktaran Davutoğlu “Bunlar siyasi ahlaktan nasibini almamış. Ben şantajlara boyun eğer miyiz.  Bunlara pabuç bırakır mıyız?. Terörün hedefi Milletimizdir, Türkiyedir. Kardeşliğimiz, huzurumuzdur.  İşçimizin esnafımızın çiftçimizin, sanayicimizin alın teridir. Bu ülke yalnız değildir.  Türkiye’ye savaş açanlara asla meydanı bırakmayacağız. Vesayet kurulmasına hukukun askıya alınmasına ret politikalarına asla izin vermeyeceğiz. Bu milletin hiçbir ferdini hangi mezhep ve kültürden olduğuna bakmazsınız hepsini bağrımıza basmışız. Biz hep birlikte Türkiye’yiz. Her insan bizim için çok değerli. Biz bu zihniyetle yol aldık. Çözüm sürecinde de analar ağlamasın diye yola çıktı. Bu yola çıktık yürüyoruz. Silahları tekrar eline alanlar gençleri şehit edenler bundan bahsedemezler” dedi.

Faruk Çelik: Allah’iza Kurban

Giriş konuşması yapan Şanlıurfa Milletvekili adayı ve eski bakan Faruk Çelik konuşmasına  “Allah’ınıza kurban” övgüsünü “ Urfa şivesiyle “Allah’iza Kurban” diyerek başladı. 
Urfalılara verdikleri desteğe teşekkür eden Faruk Çelik 1 Kasım seçim günü de desteklerin devamını istedi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2015, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2