banner6

DURAK, SÖZLÜ'NÜN YANINDA MEYDANLARA ÇIKIYOR

MHP’nin Sarıçam’da “Büyük Buluşma” etkinliğinde Adana’da yer yerinden oynadı, on binler toplandı. Heyecan fırtınası sahne olan etkinlikte Aytaç Durak-Hüseyin Sözlü izdihamı yaşandı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, halefi olan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile birlikte Sarıçam’da düzenlenen mitingde birlikte gövde gösterisi yaptılar. Durak, burada konuşma yaptıktan sonra Hüseyin Sözlü’nün elini havaya kaldırarak halefini ilan etti.

DURAK, SÖZLÜ'NÜN YANINDA MEYDANLARA ÇIKIYOR

ADANA (İLKHABER)   MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Milletvekili Seyfettin Yılmaz, MHP MDK Başkanı A. Fatin Özdemir, Sarıçam İlçe Başkanı Mehmet Koca, Sarıçam Belediye Başkan Adayı Bilal Uludağ ve Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş, İmamoğlu Belediye Başkan Adayı Gazi Adamhasan’ın da iştirak ettiği büyük buluşmada binlerce kişiye seslenen Sözlü, “Geçen hafta İmamoğlu’nda yer yerinden oynamıştı.  İğne atsan yere düşmezdi. Oradaki konuşmamda ‘Adana’ya Kültür ve Turizm Bakanı gelmiş, Tarım Bakanı gelmiş, bir de Melih Gökçek gelmiş’ dedim. ‘İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanınız da, Bakanlar Kurulunuz da gelsin Arkasından da, isterse feriştahınız gelsin’ demiştim. Bugün de feriştahları gelmiş” dedi. Başbakan Erdoğan’ın Adana’da düzenlediği mitingten hemen sonra yapılan bu meydan okuma yoğun alkışlarla  desteklenmesi dikkat çekti.

 “MHP’NİN BÜYÜKŞEHİR BAŞKANLIĞINI FAŞİSTÇE GASPETTİLER”

MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, “Milliyetçi Hareket’in zaferine tahammül edemeyenler, Milliyetçi Hareket’in belediye başkanlığını faşistçe gasbetmişlerdir. Ve sizin seçtiğiniz Adana’nın 5 dönemdir Başkanı olarak seçtiği muhterem Aytaç Durak’ı ikişer aylık dönemler halinde 4 yıldır el çektirmişlerdir. Böylesine arsızlığın, böylesine bir mağduriyetin eşi ve benzeri yoktur. Ama Allah’ın izniyle Adana’da Büyükşehir Belediyesini ikinci kez alacağız. Bu haksızlığı gidereceğiz” ifadelerini kullandı

DURAK SEÇİM OTOBÜSÜ ÜZERİNDEN SESLENDİ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Hüseyin Sözlü’nün seçim otobüsü üzerine çıkarak tüm Adanalılara önemli mesajlar verdi.  “Aytaç Baba” sloganları altında konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, “Sabahleyin Sözlü Başkan ile beraberdik. ‘Bugünkü toplantıdan bahsederek aramızda bulunursanız seviniriz’ dedi. Ben de ‘memnuniyetle’ dedim. Aslında ben söz almayacaktım, konuşma yapmayacaktım.  Ona göre programınız uygulayın dedim. Fakat otobüsün kapısında bir bayan bana dedi ki, ‘Mısırda oy namustur diyenlerim, bizim oylarımızın namus olduğunu bilmiyorlar mı? Lütfen konuşun bu sözü de söyleyin. Adana’nın oylarının namus olduğunu da 30 Mart’ta göstereceksiniz herhalde” dedi.

“AK PARTİDE İKEN İYİ İDİM DE MHP’DE Mİ KÖTÜ OLDUM?”

Durak, konuşmasına şöyle devam etti:

“Ben AK Parti’de Belediye Başkanıyken iyiydim de , Milliyetçi Hareket Partisi’nden seçilince kötü mü oldum?. Aynı adam değil miyim ben? Adanalı ahmak mı? Siz ahmak mısınız beni 5 defa seçtiniz? Sadece beni beş defa seçmediniz, ben de mahcup etmedim sizi. Türkiye Belediye Başkanı seçildiğimde de arkamda durdunuz. Orada da en uzun süre başkanlığı ben yaptım.

Ben MHP’ye geçtiğimde hemen akabinde, beni Belediyeler Birliğinden uzaklaştırdılar. Danıştay’a başvurdum. Danıştay yürütmeyi durdurma kararı verdi. Ancak Danıştay’ın kararını uygulamadılar. Danıştay Davalar Birliği toplantısında benim görevimin devamı için karar verdiler ve tebligatı dün aldım. Nasıl bir Danıştaysa?  Gel yerine otur diyorlar.”

“BEN TERÖRİST MİYDİM?”

AK Parti’nin Adana’da seçimi kaybettikleri için ne yapalım, ne edelim dediklerini ve bir fırsatını yakalayarak kendisini görevden uzaklaştırdıklarını hatırlatan Durak, “86 müfettiş gönderdiler 4 yıl içerisinde. Sabah karanlığında 30 polisle benim evimi bastılar. Ben terörist miydim? Adanalılar beni beş kez seçmiş,  bu milli iradeye saygısızlık değil mi? Beni 42 gün hapse bile attılar. Ama Allah’a şükür duvara çarptılar” şeklinde konuştu.

“DEVLET BAHÇELİ’Yİ MAHÇUP ETMEDİM”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sayın Devlet Bahçeli beni ve ailemi çok iyi tanır, geçmişimi de bilir. Bana inandığı ve güvendiği için ‘istifa et, aklan da gel’, dedi. Çünkü bana güveniyordu. Ben onu da mahcup etmedim. 4 yıl yüzlerce dosya kurcaladılar. Yedi ceddimin hesabını incelediler. Yurt içinde yurt dışında ailemin bütün fertlerimin banka hesaplarını incelediler. Suç olmazsa suç bulunur mu? Suç yok. Suç bulamadılar. Ama sizlerin oy vermediği, seçmediğiniz bir şahsı yerime oturttular. Adana’nın demokratik haklarını çiğnediler. Bunun hesabını ben değil Hüseyin Sözlü başkanın şahsında siz vereceksiniz.”

“BÜTÜN ADANALILARA SESLENİYORUM”

Durak devamla şunları söyledi:

“Ben sadece bunu burada MHP’lilere demiyorum, bütün Adanalılara sesleniyorum. Mısır’daki oyun namus olduğunu söyleyenlere, Adana’daki oyların da namus olduğunu sandıkta her Adanalının vermesi gerekiyor. Kendilerine güveniyorum vereceklerdir.  Ben buraya gelmişken sizin şahsınızda, ananız, teyzeniz, babanız, dayınız Ceyhan’dadır, Kozan’dadır, İmamoğlu’ndadır, Feke’dedir, Saimbeyli’dedir, Tufanbeyli’dedir, Aladağ’dadır. Lütfen onlara selam gönderin, Adananıların da oylarının namus olduğunu gösterelim. Sayın Başkanın şahsında hemşerilerimizin hepsine, ananıza, babanıza ve tüm akrabalarınıza selam ve saygılarımı sunuyorum.”

Durak bu konuşmasında, vatandaşların tezahüratları arasında Hüseyin Sözlü’nün elini havaya kaldırarak büyük destek verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2014, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42