banner6

Engelli vatandaşlarımız mağdur ediliyor

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, engellilerin rapor konusunu gündeme taşıdı. Koncuk, raporların  6 aydan önce çıkmadığını savundu.

Engelli vatandaşlarımız mağdur ediliyor

ADANA (İLKHABER)-İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, engellilerin rapor konusunu gündeme taşıdı. Koncuk, raporların  6 aydan önce çıkmadığını savundu.

Konuşla ilgili İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk yazılı açıklama yaptı. Koncuk açıklamasında, “Engelli heyet raporu olanların vergi indirimi için Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Merkez Sağlık Kuruluşuna” başvuru yapması halinde vergi indirimi işleminin sonuçlanmasının ortalama 6 aydan önce bitmiyor ve raporlar bu süreden önce onaydan geçmiyor. Online sistemin hâkim olduğu kuruluşlarda işlemlerin geç sonuçlanması nedeniyle mağduriyet yaşanması içler acısıdır” dedi.

Koncuk, Hazine ve Maliye Bakanı  Berat Albayrak’a verdiği soru önergesinde, “Engelli vatandaşlarımızın vergi avantajından yararlanabilmeleri için gelirler ve giderler idaresine müracaatlarının akabinde kısa sürede gerçekleşmesi gerekirken sonuçlandırma neden uzun sürmektedir? Raporların incelenmesi ve derecelerinin belirlenmesi Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Merkez Sağlık Kurulunca yapılmaktadır. Online sistemin hâkim olduğu kuruluşlarda işlemlerin sonuçlanması neden uzun sürüyor ve vatandaş mağdur ediliyor? diyerek sözlerine son verdi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER