banner6

Evet mührünü altı okun bağrına basacaksınız

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana’da halka seslenerek yerel seçimlerdeki doğru adresin CHP olduğunu söyledi

Evet mührünü altı okun  bağrına basacaksınız


Bayram BULUT


Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “"Anket manipülasyonları, yok 'CHP şöyleymiş', yok 'bu partiyi destekliyormuş', yok 'buna oy verecekmiş'. Açık ve net söylüyorum, Adana'da CHP birincidir.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Adana mitingine on binler akın etti. Öğlen saatlerinden itibaren alana gelen CHP’liler alanı doldurdu. Havanın sıcak olması nedeniyle zaman zaman bazı kişilerin rahatsızlandığı görüldü. Fenalık geçiren kişilere ilk müdahaleyi alanda hazır halde bekletilen 112 ekipleri yaptı. Saat 16:40 sularında miting alanına giriş yapan Kemal Kılıçdaroğlu, burada "Başbakan Kemal" sloganları ile karşılandı. Kılıçdaroğlu, genel seçimlerden sonra Adana'ya başbakan olarak geleceğini savundu. Kılıçdaroğlu, 30 Mart'ta sandığa gideceklerini belirterek, sandığa el ele, kol kola, bayram havası içerisinde giderek, haramilerin iktidarını yıkıp, halkın iktidarını kuracaklarını kaydetti.

ADANA'DA CHP BİRİNCİDİR

Yerel seçimlerin önemine dikkati çeken Kılıçdaroğlu, "Anket manipülasyonları, yok 'CHP şöyleymiş', yok 'bu partiyi destekliyormuş', yok 'buna oy verecekmiş'. Açık ve net söylüyorum, Adana'da CHP birincidir. Hiçbir manipülasyona girmeyin, hiçbirine inanmayın, kim ne söylerse söyler, yüreğinizden geliyor, gideceksiniz sandığa, altı okun bağrına 'evet' mührü basacaksınız. Söz mü? Ben de söz veriyorum, beraber yapacağız. Türkiye'yi yeniden ama yeniden özgür bir ülke haline getireceğiz. Barış içerisinde, huzur içerisinde yaşayacağız. Hiçbir provokasyona katılmayacağız ve izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

HUZUR VE BARIŞ İÇERİSİNDE YAŞAMAK İSTERİZ

Türkiye’nin, dünyanın en güzel ülkesi olduğunu ileri süren Kılıçdaroğlu,”Her şeyimiz var, huzur ve barış içerisinde yaşamak isteriz, herkesin etnik kimliğine, inancına saygılıyız. Benim düşüncem şu, partinin düşüncesi şu, insan, Allah'ın yarattığı en değerli varlıktır ve benim başımın üstünde yeri vardır. CHP iktidarında hiçbir bakanın kolunda 700 milyarlık saat olmayacak. CHP iktidarlarında hiçbir bakanın oğlunun yatak odalarında para kasaları da olmayacak. CHP iktidarında her inanca saygı gösterilecektir." dedi.

GENÇLERE SESLENDİ

Gençlerin "Atatürk gençliği görev başında" sloganı atması üzerine Kılıçdaroğlu, "Madem ki Atatürk gençliği görev başında, gençlere bir çift sözüm var. Gençler, umudumuz olan gençler, geleceğimiz olan gençler, size inanıyor ve güveniyorum. İlk kez bu seçimlerde 2,5 milyon genç sandığa gidecek ve oy kullanacak. 2,5 milyon gence sesleniyorum, sandığa gideceksiniz, ya özgürlükten yana ya yasaklardan yana. Neden yana oy kullanacaksınız, özgürlükten yana oy kullanacaksınız. Hiçbir zaman aksini düşünmedim zaten. Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy veren saygı değer yurttaşlarım sakın üstüne alınmasın, onlara saygı duyuyorum. Ayrımcılık benim kitabımda yoktur, bölücülük benim kitabımda yoktur, bu ülkeye hizmet eden herkese saygı duyuyorum. AKP'ye oy veren saygı değer yurttaşlarıma şunu söylemek istiyorum. Hükümet size yalan söyledi, bana oy verirseniz yolsuzluğu yoksulluğu önleyeceğim yasakları kaldıracağım dedi. Yasakları kaldırdı mı? O zaman sandığa gideceksiniz oy sizin hakkınız ona da saygı duyarım ama elinizi vicdanınıza koyun öyle kullanın" diye konuştu.

BİR TEMİZLİK DAHA YAPACAĞIZ

Kadınlara seslenen Kılıçdaroğlu, çocuklarını temiz bir çevrede yetiştirdiği için teşekkür etti. Bahar ayının temizlik ayı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “30 Mart'ta bir temizlik daha yapacağız. Siyaseti kirlilikten arındıracağız. Adana’da fabrikalar kapandı başka yerlere gitti, işsizlik burada yoğun. Siyasette siyasetçi zenginleşirse halk fakirleşir. Engelli özürlü maaşlarını kestiler. Çünkü onlara lazım. Çiftçiye neden 5 liraya mazot veriyorlar. Mazot 1.5 lira olacak. Bir esnaf devlete yük olmaz. Emekli aylığıyla geçinemeyen esnafa ‘sen misin işine devam eden’ denilerek emekli aylığından yüzde 15 kestiler. Esnaf emeklisinin emekli ayılığından 5 kuruş bile kesilmeyecek. Alın terine güveniyoruz. Bu ülkeyi hırsızlardan korumanın kurtarmanın güzel bir yolu var. Geçen seçimlerde bize oy vermemiş bir vatandaşımızı bulacaksınız. Onu ikna edeceksiniz. Çocuklarınız işsiz, yolsuzluk var, ülkenin kirli siyasetten ayrılması gerektiğini biliyorsunuz. O zaman Atatürk’ün partisinde buluşacağız deyin.” dedi.

BEYAZ GÜVERCİNLER UÇURULDU

Daha sonra ise partisinin Adana Büyükşehir Başkan Adayını yanına çağırarak elini kaldırıp, “İşte sizin adayınız” diyerek Arıkan’a destek verilmesini istedi. Arıkan’ın ardından 15 ilçe Belediye başkan adaylarını da platforma davet eden Kılıçdaroğlu, adayları tanıttı. Kılıçdaroğlu’na küçük bir kız çocuğu bir buket karanfil takdim etti. Kılıçdaroğlu kızın elini öperek teşekkür etti. Kılıçdaroğlu’na ahşaptan yapılmış üzerinde 'iktidar anahtarı' yazılı bir hediye ve İstiklal Marşı tablosu hediye edildi. Son olarak beyaz güvercinler uçurularak miting sonlandırıldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2014, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER