banner6

Gökmen; “Projelerimiz ile geliyoruz”

Gökmen;  “Projelerimiz ile geliyoruz”

Hande MUŞTU

ADANA (İLKHABER) – Adana’nın merkez Seyhan ilçesine bağlı Havuzlubahçe Mahallesi’nin muhtar adayı olan Ahmet Gökmen çok eksileri olduğunu belirterek, “Mahallemizin öncelikle altyapısı ve çıkmaz sokaklarımız var. Ayrıca sosyal tesis, park ve yol gibi sorunlarımız var. Gerekli girişimlerde bulunarak hazırladığımız projelerimiz ile daha ferah bir mahalle yaratacağız” dedi.

Seçimlere sayılı günler kaldı. Türkiye’de 31 Martta yapılacak yerel seçimler 30 büyükşehir belediyesi, 51 il belediyesi, 922 ilçe, 32 bin 105 mahalle ve 18 bin 306 köyde yapılacak.

Seçim çalışmaları çerçevesinde belediye başkan adaylarının yanı sıra, mahalle muhtar adayları da bölgelerinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Yerel seçimler kapsamında Adana’nın merkez Seyhan ilçesine bağlı Havuzlubahçe Mahallesi’nin muhtar adayı olan Ahmet Gökmen, çok sorunları olduğunu ve seçilmesi durumunda hazırladığı önemli projeler ile mahalleyi daha yaşanabilir hale getireceklerini söyledi.

Havuzlubahçe Mahallesi için önemli işlere imza atacağına değinen Ahmet Gökmen, yapacağı çalışmalar hakkında şu bilgilere yer verdi;

“Ben 45 yaşında ve 6 çocuk babasıyım. Adana Seyhan Havuzlubahçe Mahallesi’nde market işletiyorum. Bu mahallede bir dönem birinci asil azalık yaptım.

Mahallemizin öncelikle altyapısıyla ilgili büyük sorunlar var. Çocuklarımızın sosyal faaliyetleri ile ilgili eksikleri var. Yıldırım Beyazıt ilköğretim okulu ile ilgili çocuklarımızın spor bağlamında çalışma yapması için gerekli girişimleri çoktan yaptık. Çünkü spor çocuklarımızın boş zamanlarını iyi değerlendireceği önemli bir alandır.

Aile bireyleri ile çalışıyoruz. Mahalle büyüklerimizle birlikte bizim geleceğimiz olan çocuklarımızla birlikte hayata geçireceğimiz güzel projeler hazırladık.

Sokaklarımız bakımında baktığımızda çok sıkıntılı sokaklarımız olduğunu görüyoruz. Örneğin dar sokaklar ve çıkmaz sokaklar mahallemizde çok sıkıntı yaratıyor. Bunlarla ilgili çalışmalarımız var.

Ayrıca Havuzlubahçe kentsel dönüşüme girmiyor. Mahalle sakinleri ve belediyemizin destekleri ile çalışmaları yapacağız. Mahallenin altyapı sorunlarını yeni gelen sistemlerle birlikte kesinlikle ortadan kaldıracağız. Kapalı olan sokaklarımızla ilgili çalışmalarımız var bunların sözlerini aldık. Çok çabuk olmayacak tabii bunlar zamanla ama birlik ve beraberlik ile olacak.

Havuzlu bahçe kentsel dönüşüm girmesi üzerine bir şey duymadık. Fazla büyük bir araziye sahip değil havuzlu bahçe. 8 bin 34 seçmenimiz var. o nedenle öncelik bizde değil.

Resmiyette bir muhtar değilsek bile mahallenin bakkalı olduğumuz için gönüllerin muhtarıyız. Bir dertleri oluyor, sorunları oluyor , okulla ilgili sorunu oluyor bize geliyor. Resmiyete ele aldığımız zaman mahalle sakinleri ile ele ele vererek bu sorunları halledeceğiz”

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 11:01

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42