Halk çatışmalı süreci istemiyor

AK Parti Mardin Milletvekili ve Milletvekili adayı Miroğlu, Midyat Kaymakamı Bingöl’ü ziyaret etti

Halk çatışmalı süreci istemiyor

 ADNAN AVUKA

MARDİN-Ak parti Mardin milletvekili ve 26. Dönem AK Parti Mardin milletvekili adayı Orhan Miroğlu Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl' ü ziyaret etti.

Midyat kaymakamlığını ziyaretinin ardından açıklama yapan Miroğlu, 1 kasım seçiminin ülkenin geleceği için taşıdığı öneme değindi.

Halkın oyunu silahı onaylamak için vermediğini belirten Miroğlu, halkın 7 haziran seçimlerinin ardından yaşanan çatışmalı süreci istemediğini kaydetti.

Kandil'in HDP nin mecliste temsil edilmesi ile çözümsüzlüğü derinleştirdiğini ifade eden Miroğlu, " Asker, polis öldürerek bu iş çözülmez. HDP'nin meclisteki varlığını önemsiyoruz. HDP'nin 80 milletvekili ile mecliste temsil edilmesi beklenenin aksine çözüme değil, çözümsüzlüğe yol açtı. HDP'li vekillerin meclisteki varlığı PKK'nin ateşkesi bozması ile işe yaramaz hale dönüştü. HDP yaşanan sürece itiraz etmeyen bir pozisyon aldı." dedi.

PKK'nin halkı yeniden bir savaşa hazırlama gayesi taşıdığını vurgulayan Miroğlu, "Kimse bölge halkını yeniden bir savaşa hazırlayamaz. Halk savaş isteyen bir sistemin varlığına dur demeli. Ülkenin 13 yıldır elde ettiği umudu kırmamalı. Cizre'de elinde silah, mahallelerde, caddelerde, hendekler kazarak halkı yaşamını devam ettiremeyecek hale getirenlere oyları ile dur demeli. Tüm halk bölgenin Cizre gibi olmasını istemiyorsa oyları ile tercihini ve tavrını ortaya koyabilmeli. " şeklinde konuştu. 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2015, 15:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2