banner6

“HARAM YİYENE ZEHİR ZIKKIM OLSUN”

CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram; “Dürüstlük en büyük sözümüzdür” dedi ve ekledi:

“HARAM YİYENE ZEHİR ZIKKIM OLSUN”

ADANA (İLKHABER)-CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram, yönetmeye talip olduğu Yüreğir Belediyesi’ni kul hakkı yemeden, dürüst biçimde yönetme sözü verdi. Bayram; “En büyük sözümüz dürüstlüktür. Ben haram yemem, yedirmem. Haram yiyene de zehir zıkkım olsun.” dedi.

30 Mart tarihi yaklaştıkça seçim çalışmalarındaki yoğun tempoyu daha da arttıran CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram, güne; Cumhuriyet ve Yamaçlı Mahallelerinde esnaf ve pazaryeri gezisiyle başladı. Daha sonra Güney Yüreğir Sulama Birliği’nde üreticilere hitap eden Bayram, köylerin ihmal edilmişliğini dile getirip şöyle konuştu:

“Gezilerimiz sırasında köylerimizin bakımsızlığını görüyoruz. Köy yolları çöplük olmuş. Köylerin içi pislikten geçilmiyor. Yolları yok. Çamur deryası içinde. Altyapıları yok. İlk bakışta bile Mahmut Çelikcan yönetimindeki belediyenin buraya beş yıl hiç uğramadığı hemen anlaşılıyor. Çiftçimiz geçinemiyor. Türkiye’nin en bereketli ovasına sahip Çukurova’ya süt ve yoğurt bin kilometre uzaktan, Balıkesir’den, İzmir’den geliyor. Çukurova, kendi sütünü, yoğurdunu üretebilecek kapasiteye sahip değil mi? Fazlasını bile üretebilir. Ancak üreticinin, besicinin teşvik edilmesi, yol gösterilmesi, altyapıları hazırlanması, kooperatifler kurulması gerek. Ben Belediye Başkanı olduğumda bu sorunların çözümü için de çaba harcayacağım. Hizmette köy-mahalle ayrımını ortadan kaldıracağım”

HARAM YEMEM, YEDİRMEM

CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram, Tahsilli Mahallesi’nde halka hitap ederken yaptığı konuşmada da, “Dürüstlük ilkesi bir belediye yönetiminin ‘Olmazsa olmazıdır’. Anamın bana nasihatı her zaman ‘Oğlum haram yeme. Kul hakkını gözet’ olmuştur. Belediye Başkanı olduğumda adil, haram yemeyen, yedirmeyen bir belediye başkanı olacağım. Haram yiyene zehir zıkkım olsun.”diye konuştu

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2014, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER