banner6

İzgioğlu: MHP, Türk dünyasının geleceğidir

MHP 45. kuruluş yılını kutladı

İzgioğlu: MHP, Türk dünyasının geleceğidir
    ADANA (İHA) - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, “45 yıllık tarihi boyunca çizgisinde tek kırıklık olmayan bir siyasi teşekkül olmanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. 
  İzgioğlu, MHP’nin 45. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle yayınladığı mesajda, “45 yıl önce Başbuğ Alparslan Türkeş’in kumandasına geçerek ölümsüz bir ülküye yelken açan, bu yolda bitmeyen sevda, tükenmeyen sadakatle yüklü Milliyetçi Hareket Partisi, hala aynı rotada devam etmektedir.” diye konuştu.
  İzgioğlu “İçindeki kutlu yolcularla 8-9 Şubat 1969 tarihinde Adana’dan kutlu sefere çıkan o gemi bugün de Türkmen Beyi Sayın Devlet Bahçeli’nin idaresinde dümeni kırmadan yol almaktadır. En ağır çilelere, en büyük sosyal maliyetlere rağmen bu istikamette; Yüce İslam’a hizmetkar olmuş, bayraktarlık etmiş Yüce Türk Milleti’nin güçlenmesini, esenliğini, huzur ve mutluluğunu tesis etmek gayesinden hiçbir zaman vazgeçilmemiştir” ifadesini kullandı.
  MHP: KUTUP YILDIZI
  İzgioğlu “İşte bu vesile ile ifade etmek gerekirse; Milliyetçi Hareket Partisi sadece Türkiye için değil, bütün Türk dünyası için bir Kutup Yıldızıdır. Yolunu kaybetmiş, rotasını şaşırmış, aklı karışık herkes o Kutup Yıldızına bakarak kıbleyi bulabilecektir. Hele hele ihanetin bal tezgahında pazarlandığı, bölücülüğün kutsandığı, fitnenin zirve yaptığı, iyi ile kötünün, güzel ile çirkinin, doğru ile yanlışın, helal ile haramın birlikte harman yapıldığı aziz milletimize reva görülen süreçte, Milliyetçi Hareket Partisi, kirli çekim merkezlerinden etkilenmeyen gerçek bir pusuladır” dedi.
  İZGİOĞLU’NDAN ÇAĞRI
  Başkan İzgioğlu “Bu gerçekler ışığında hiç tereddütsüz ifadeyle, 45 yıllık tarihi boyunca çizgisinde tek kırıklık olmayan bir siyasi teşekkül olmanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Yine bu vesileyle; vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin kardeşliği, arsızlığın, hırsızlığın, soygun ve talanın son bulması namına hassasiyet gösteren, geceleri uykusu kaçan herkesi kutlu yolculuğun kutlu yolcuları arasına katılmaya, Üç Hilalin ışığında aynı ülküye birlikte ulaşmaya davet ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Partimizin Kurucu Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş Bey başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş bütün büyüklerimizi rahmetle, minnetle anıyor, manevi hatıraları önünde saygı ile eğiliyorum; ruhları şad olsun!î
 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2014, 17:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42