Kamalak: Saadet Meclis’te olmalı

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Adana mitingi öncesi seçim otobüsünde bal ve meyve ile özel hazırlanan karışımı içtikten sonra alana gelip konuşmasına başladı.

Kamalak: Saadet Meclis’te olmalı

ADANA (İHA) - Kamalak, 1 Kasım genel seçimleri öncesinde Uğur Mumcu Meydanı'nda halka seslenmek için Adana'ya geldi. Meydanda kendisini bekleyen yaklaşık bin kişilik partiliye seslenmek için seçim otobüsüyle alana gelen Kamalak konfetilerle karşılanırken, seçim otobüsünden inmedi. Kamalak otobüste bir süre bekleyerek burada konuşma öncesinde kendisi için hazırlanan bal ve meyveden oluşan karışımı içti. Kamalak daha sonra alana gelip partililere karanfil attı. Daha sonra konuşma yapan Kamalak, Milli Görüş'ün ilk kez 1974 yılında Necmettin Erbakan liderliğinde iktidara geldiğini, o yıl Kıbrıs Barış Harekatı'nın gerçekleştirildiğini anımsatarak, "Biz yüzde 11 oyla iktidar olduk. O dönem zaferden zafere koştuk. Sanayide, tarımda her alanda atılımlar yaptık. O dönemde birçok fabrika yaptık. Milli Görüş 1995 seçimlerinde yüzde 21 oy alarak birinci parti oldu. Ancak Cumhurbaşkanı hükümet kurma yetkisini bize vermedi. Kurulan hükumet ise mahkeme kararıyla düşünce ikinci kez Necmettin Erbakan hükümet kurdu. Kurulan Refah-Yol hükümeti 11 ayda çok önemli başarılara imza attı. Şimdi mecliste Saadet yok hükumet bile kuramıyorlar. Bu nedenle 1 Kasım seçimlerinde Saadet meclise girmeli" dedi.

"CHP HEM SLOGANIMIZI HEM VAADİMİZİ KOPYALADI"
Kamalak, CHP'nin 7 Haziran seçimi öncesinde de 1 Kasım seçimleri öncesinde de seçim vaadi olarak kullandığı emekliye iki maaş ikramiye vaadini kendilerinden kopyaladığını belirterek, "Biz 1999 yılında Saadet Partisi olarak CHP'nin bugün seçim meydanlarında vaat olarak söylediği emekliye iki maaş ikramiye olayını ilk kez gündeme getiren partiyiz. Biz hatta bunu vaat olarak kullanmadık. Bizzat emeklinin iki maaş biri Kurban diğeri ise Ramazan Bayramı'nda olmak üzere birer maaş ikramiye verilmesi için 1999 yılında meclise bizzat kanun teklifinde bulunduk. Bu CHP kopyacı, hem de kötü bir kopyacı. Ayrıca bizim 16 yıl önce kullandığımız sloganı da kopyalamışlar. Bunların sloganı 'yaşanacak bir Türkiye' biz ise 'yaşanabilir bir Türkiye' demiştik. Bunu bile kopya etmişler. Bunlar çok kötü bir kopyacı" diye konuştu.

"BU SEÇİMDE BARAJ YÜZDE SIFIR"
Kamalak, Saadet Partisi'ne verilen oyların başka partiye gittiğini söyleyenler olduğuna dikkat çekerek, "Neymiş efendim AK Parti'ye verilen oylar AK Parti'ye, CHP'ye verilen oylar CHP'ye, MHP'ye verilen oylar MHP'ye, HDP'ye verilen oylar HDP'ye ancak SP'ye verilen oylar başka partiye gidiyormuş. Bunların hepsi yalan. Bu seçimde SP'ye verilen oylar SP'ye gidecek. Çünkü bu seçimde baraj sıfır olacak. Çünkü biz bir şehirde 40 bin oy alıyoruz, başka parti 30 bin alıyor biz barajı aşamadığımız için milletvekilini 30 bin oy alan parti çıkartıyor. Bunu dağdaki çobana, sokaktaki çocuğu, ilkokul mezununa sorsanız haksızlık olduğunu söyler. Bu bir hak ihlalidir."
Kamalak konuşmasının ardından Adana milletvekili adaylarını tanıtıp birlikte poz vererek miting alanından ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2015, 06:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2