Karaca: Yüreğir’de işsizlik ve yoksulluk sorununu çözen projeler hayata geçireceğiz.

CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Kamuran Karaca, Yüreğir’in en büyük sorununun işsizlik ve yoksulluk olduğunu belirterek, İşsizlik ve yoksulluğu önleyecek, projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

Karaca: Yüreğir’de işsizlik ve yoksulluk sorununu çözen projeler hayata geçireceğiz.

HANDE MUŞTU-RUKİYE UYANIK

ADANA(İLKHABER)- CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Kamuran Karaca, dün basın mensuplarıyla Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Sosyal Tesislerinde bir araya geldi. Toplantıda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlayarak konuşmasına başlayan Karaca, toplantı sonrasında kadın gazetecilere çiçek verdi.    

Basın mensuplarına projelerini açıklayan Karaca, Yüreğir’de işsizlik ve yoksulluğu önleyecek çok önemli projeleri hayata geçireceklerini ve sosyal adaleti sağlayan mutlu bir Yüreğir yaratacaklarını söyledi.

Seyhan Belediyesi’nin uyguladığı Seyhan Kart benzeri bir uygulamayı Yüreğir’de başlatacaklarını belirten Karaca, “Yüreğir Kart’ları hiç bir ayrım yapmadan parti gözetmeksizin yoksul ailelere vereceğiz. Kartı da evin kadınına teslim edeceğiz.  Kart sahipleri ihtiyacı ne ise, kimseye muhtaç olmadan gidip onu alacak” dedi.

Karaca; Spor tesisleri, yüzme havuzları, Meslek Edindirme Merkezleri ve Gençlik Merkezleri kurarak, gençlerin meslek sahibi olmalarını sağlayacak ve spora yönlendirip kötü alışkanlıklar edinmesini önleyeceklerini, kreşler kurarak çalışan annelerin hayatını kolaylaştıracaklarını,  Yaşlı Bakım Evlerinde hasta ve yaşlıların bakımını üstleneceklerini, gerektiğinde hasta ve yaşlıların bakımını yaşadıkları kendi evlerinde de yapacaklarını, gençler ve öğrenciler için ücretsiz Wi-fi hizmeti sunacaklarını, Yüreğir’de yeşil alan,  parklar ve taziye evleri yapacaklarını, Seyhan Nehri kenarının Yüreğir’de kalan kısmını, insanların nehirden faydalanacakları biçimde yeniden düzenleyeceklerini, kadın sığınma evleri kurarak, bu evleri ihtiyaç halinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın da kullanımına açacaklarını belirtti.

Projelerinin sadece bunlarla da sınırlı olmadığını belirten Karaca, Yüreğir’in bir Kent Meydanı’na ihtiyacı olduğunu ve Yüreğir’linin dostlarını, misafirlerini gezdirebileceği, kültürel faaliyetlerin de gerçekleştirileceği bir Kent Meydanı yapacaklarını söyledi.  Yüreğir halkının da görüşlerini alarak bir kentsel dönüşüm projesinin de bulunduğunu ifade eden Karaca, yapılacak evlerin çok yüksel değil, yatay kentleşme biçiminde en çok 6-7 katlı olacağını söyledi.

Yüreğir’de yaşayan birisi olarak Yüreğir’in sorunlarını çok iyi bildiğini belirten Karaca, Sosyal adaletin sağlandığı mutlu bir ilçe yaratacaklarını belirterek, “Bunun için gece gündüz çalışacağız” dedi.

SEÇİMİ KAZANACAĞIZ

 Karaca, “3 hafta  önce sahaya ilk çıktığımızda bizim lehimize bir şey görülmüyordu. Ancak; geçen süre içerisinde şu an itibariyle sahada bir-kaç puan önde olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim. Bu seçimi kazanacağız” diye konuştu.

 

 

  Karaca, Yüreğir’de sosyal adaleti sağlayan mutlu bir ilçe yaratacaklarını belirterek, “Seçimi kazanacağız” dedi.

“ŞU AN İTİBARİYLE BİR-KAÇ PUAN ÖNDEYİZ”

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Sosyal  Tesisleri’nde çok sayıda basın mensubunun katılımıyla kahvaltılı toplantıda projelerini anlatan Karaca, öncelikle  8 Mart  Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayıp, daha sonra kadın basın mensuplarına karanfil dağıttı. CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Kamuran Karaca, Yüreğir’in sorunlarını burada yaşayan birisi olarak bildiğini söyleyerek, “3 hafta  önce sahaya ilk çıktığımızda bizim lehimize bir şey görülmüyordu. Ancak; geçen süre içerisinde şu an itibariyle sahada bir-kaç puan önde olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim” diye konuştu.

“YÜREĞİRLİLER’E HİZMET BORCUMUZ VAR”

Anneler, babalar, çocuklar, gençler, yaşlılar olmak üzere herkese hizmet borçlarının olduğunu vurgulayan Karaca,  450 bin nüfusu  ve 272 bin seçmeni bulunan Yüreğir’de en çok ihtiyaç duyulanlardan birinin de yoksulluk ve işsizlik olduğunu kaydetti. CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Kamuran Karaca, “Bu nedenle ‘Halk Kart’ adı altında özellikle Yüreğirli kadınlarımızın hesabına gıda alımı yapmaları için parti ayrımı yapmadan yardımcı olacağız” dedi. 

BAŞLIKLAR ALTINDA PROJELERİNİ SUNDU

Karaca, başlıklar altında sunumu gerçekleştirdiği “Meslek Edindirme Merkezleri, Taziye evleri, Kapalı semt pazarları, Yaşlı bakımı, Hasta Sevk servisi, Emekli dinlenme evleri, Kreş, Kadın sığınma evi, Nöbetçi kütüphaneler, parklar, Gençlik merkezleri, Sınav hazırlık merkezleri, Spor merkezleri ve Yüzme havuzları, Ücretsiz Wi-fi merkezleri” gibi projeleri hayata geçireceklerini vurgulayan Karaca, “İşsizliğe seyirci kalan bir belediye olmayacağız. Kooperatiflere destek vererek, istihdam alanlarının oluşturulmasını sağlayacağız. Gençlerimizin iş sahibi olması için değişik kurslar açacağız. Çalışan anne ve babaların en büyük ihtiyaçlarından biri olan kreşler açacağız. Her mahalleye park ve taziye evleri yapmak için çalışacağız. Bunun dışında Yüreğirli’nin misafirini, dostlarını gezdirecek ve kültürel etkinliklerin de yer alacağı bir Kent Meydanı yapacağız. Ayrıca; düşük katlı ve yerinde kentsel dönüşüme gideceğiz. Bu projeleri gerçekleştirirken Yüreğirli’nin de görüşünü alacağız ve 6-7 katı geçmemiş olacak” diye konuştu.  CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Kamuran Karaca, Yüreğir’in sundukları projelerin dışında onlarcasını ekleyebileceklerini de  ifade ederken, “Soszyal adaleti sağlayan, mutlu bir Yüreğir için gece-gündüz demeden çalışacağız” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 10:34

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2