banner6

Karalar halka koştu

Seyhan Belediye Başkanı pazar tatilinde, 11 mahallede incelemede bulunarak vatandaşlara yerel seçimlerde verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Karalar halka koştu

ADANA(İLKHABER) - 30 Mart yerel seçimlerinde halkın teveccühü ile Seyhan Belediye Başkanlığına seçilen ve cuma günü mazbatasını alan Zeydan Karalar, pazar tatilinde köy statüsündeyken mahalle olan yerleşim yerlerini ziyaret etti. Sırasıyla, Camusçu, Köylüoğlu, Çaputçu, Mürseloğlu, Dervişler, Salmanbeyli, Karayusuflu (Bahçelievler, Serinevler), Koyuncu, Yalmanlı ve Kayışlı mahallerini ziyaret eden Karalar vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Zeydan Karalar’a Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte CHP İl Yöneticisi Kemal Toros ve Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Süleyman Sönmez’de eşlik etti.

İLK KEZ BELEDİYE BAŞKANINI GÖRDÜK

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Pazar ziyaretlerine Camusçu Mahallesi’nden başladı. Karalar, burada vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanırken mahalle halkı her seçim dönemi adayların gelip oy istediğini ancak seçimden sonra bir daha yüzlerini göremediklerini ancak Zeydan Karalar’ın seçimin hemen ardından kendilerini ziyarete gelmesinden dolayı mutlu olduklarını belirtti. Bu ziyaretlerin her mahalleye yapılacağını ve belli periyotlarla devam edeceğini belirtirken Karalar, “Biz zaten halkın içinden gelen insanlarız, bu yüzden halktan kopmamız söz konusu olamaz” şeklinde konuştu.

KARALAR: BELEDİYE BÜTÇESİNİ ARTTIRACAĞIZ

Camusçu’nun ardından Köylüoğlu Mahallesi’ne giden Zeydan Karalar, vatandaşların sorunlarını dinledi. Bundan sonra meclis üyelerinin ve birim müdürlerinin sürekli olarak mahallelerin sorunlarını dileyip bu sorunların çözümü için çalışacaklarını belirten Karalar, belediye bütçesini arttırarak hizmet kalitesini arttıracaklarını söyledi. Karalar yaptığı açıklamada, “Cuma günü akşamüstü mazbatayı aldık biraz bütçeyi inceledik bu bütçe Seyhan için gerçekten çok az. Bizler bu bütçeyi arttırıp hizmet kalitesini de arttıracağız” ifadelerini kullandı.

Buradaki vatandaşlarla bir süre sohbet eden Karalar daha sonra Çaputçu Mahallesi’ne geçti. Mahalle halkı ilk kez seçimden hemen sonra bir belediye başkanın kendilerini ziyarete geldiğini belirtirken ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

BELEDİYENİN HER KURUŞU SEYHAN İÇİN HARCANACAK

Mahalle ziyaretlerine Seyhan’ın en uzak mahallesi olan Mürseloğlu ile devam eden Zeydan Karalar halka hitap etti. Seyhan’ın her kuruşunun Seyhan’a Seyhanlıya harcanacağını belirten Karalar, “Halkımız büyük bir teveccüh gösterip beni belediye başkanı seçti. Bende bu güveninizi boşa çıkartmayacağım. Biliyoruz buralar uzun süredir hizmet alamıyordu. Bundan sonra Seyhan Belediyesi’nin her kuruşu Seyhan’a Seyhanlıya harcanacak” dedi.

DERVİŞLER MAHALLESİ ZİYARETİ

Dervişler Mahallesi’ndeki ziyaretinde vatandaşlara hizmetin hiç aksamadan geleceğini belirten Zeydan Karalar belediyenin her imkânının sınırsız olmadığını ama imkanlar doğrultusunda hizmetlerin aksamadan artarak devam edeceğini söyledi.

Daha sonra Salmanbeyli Mahallesi’ne geçen Karalar halkın kendilerine yoğun bir destek gösterdiğini ve bu destek ile tüm engelleri aşacaklarını söyledi.

KARALAR’A KARAYUSUFLU’DA YOĞUN İLGİ

Eski Karayusuflu Beldesi olan Bahçelievler ve Serinevler mahallerinde vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar için kurbanlar kesildi. Vatandaşlara seçimlerde verdiği destekten dolayı teşekkür eden Karalar Seyhan’ın sorunlarını çözmek için canla başla çalışacaklarını belirterek meclis üyelerine önemli görevler yüklediklerini ve sorunların çözüm noktasında çalışacaklarını söyledi.

Karayusuflu’nun ardından Koyuncu Mahallesi’ne geçen Karalar Seyhan’da seçimi kazanmanın çok zor olduğunu ancak halkın verdiği destek ile 23 bin civarında fark atarak seçim kazandıklarını belirtti.

SÖNMEZ: ZEYDAN KARALAR MAZBATANIN MÜHRÜ KURUMADAN ÇALIŞMAYA BAŞLADI

Yamanlı Mahallesi’nde konuşan Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Ve ADSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sönmez’de Zeydan Karalar’ın Cuma günü mazbatasını aldığını ve mazbatasının mührü kurumadan çalışmaya başladığını belirtti. Bu hırs ve çalışkanlıkla Karalar’ın Seyhan’ın sorunlarına çözüm olacağını belirten Sönmez bölge insanı olarak Karalar’a ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Karalar ise yıllardır hizmetten mahrum olan güney mahallerine özen göstereceklerini söyledi.

KAYIŞLI’DA DAVULLU ZURNALI KARŞILAMA

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Kayışlı Mahallesi’nde davul zurna eşliğinde konvoy yapılarak karşılandı. Çok amaçlı köy konağı önünde vatandaşlara hitap eden Karalar, Seyhan Belediyesi’ni kazanmanın hiç kolay olmadığını belirterek, tüm engellemelere rağmen Başkanlığı kazandıklarını belirtti. Karalar, “Seyhan Belediyesi kolay kazanılmadı. Zaten kolay kazanılmış olsaydı, 25 yılda 5 defa kazanmıştık. Bundan sonra çok çalışıp Seyhanlıya hak ettiği hizmeti götüreceğiz” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından hep birlikte pasta kesildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2014, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42