banner6

KARALAR: HALKIN BELİDİYESİNİ KURMAYA GELİYORUZ

Bey Mahallesi’nde vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanan CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, hizmette kuzey-güney ayrımına son vereceklerini söyledi.

KARALAR: HALKIN BELİDİYESİNİ KURMAYA GELİYORUZ

ADANA (İLKHABER)   Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar Bey Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Toplantıya eski Milletvekilleri Tacidar Seyhan ile İbrahim Özdiş ve Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Adıgüzel’de katıldı. Halkın yoğun ilgisi ile karşılanan Karalar, Bey Mahallesi’nin Adana’nın en eski mahallerinden biri olduğunu ve stratejik önemlinin olduğuna vurgu yaptı.

 

SEYHANLI ZEYDAN KARALAR’I SAHİPLENDİ

Türkiye’nin kötü yönetildiğini belirten CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, ülkenin artık tüm dünyada güzelliği yerine yolsuzluk iddiaları ile anıldığın söyledi. Karalar, “Seçimlere az bir süre kaldı. Görüyorum ki Bey Mahalleliler kardeşlerini, Zeydan Karalar’ı sahiplenmiş. Siz bizleri sahiplendiniz. Bakın memleket kötü yönetiliyor, bir kardeşiniz aday oluyor siz sahipleniyorsunuz. Ülkede her gün farklı iddialar konuşuluyor. Bir iddia bitmeden başka bir iddia çıkıyor. 20 gündür dünya bizi hırsızlıkla anıyor. ‘Kim kimden ne aldı?’ onu konuşuyor…  hepimizin içi kanıyor. Türkiye güzelliği ile anılması gerekirken hırsızlık iddiaları ile anılıyor” şeklinde konuştu.

“OY KULLANMAK VATANDAŞLIK GÖREVİDİR”

Oy kullanmanın bir yurttaşlık görevi olduğunu belirten Karalar,  vatandaşları oy kullanma konusunda uyardı. Karlar, “Önümüzde önemli bir yerel seçim var. Bu seçimler de hepimizin sandığa gidip oy kullanması gerekli. ‘Bir oydan ne olacak?’ demeyeceğiz. Gidip oyumuzu kullanacağız. Oy vermek önemli bir yurttaşlık görevidir. Sizlerden ricam sandığa gidip oyumuzu kullanalım. Oy kullanmak sıradan bir iş değil, demokrasinin gereğidir” dedi.

KUZEY-GÜNEY AYRIMI OLMAYACAK

Güney mahallerinin yıllardır hizmetten yoksun olduğunu berten Cumhuriyet Hak Partisi(CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, güney mahallerinin talihinin ‘Halkın Belediyeciliği’ anlayışı ile değişeceğini söyledi. Karalar, “ Yıllarca güney mahalleri hizmet yoksun kalmış. En ufak bur sorun olan çıkmaz sokak sorunu bile çözülememiş. İnsan onuruna yakışmayacak mahallerde oturuyoruz. Bizler her Seyhanlının ‘Seyhan’da yaşıyorum’ demekten onur duyacağı bir ilçe oluşturacağız” ifadelerini kullandı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM DEĞİL YERİNDE DÖNÜŞÜM

Mevcut Belediye Başkanı Azim Öztürk’ün yaptığı kentsel dönüşüm uygulamalarını eleştiren Zeydan Karalar, kendi yapacakları kentsel dönüşümün insanları mağdur etmeyeceğini söyledi. Karalar,”Bu gün bir kentsel dönüşüm adı altında portakal bahçesine bina yapıyorlar. İnsanları yerinde yurdundan ediyorlar. Artık TOKİ deyince insanların aklına hiçte iyi şeyler gelmiyor. TOKİ ile insanları mağdur ettiler. ‘Kentsel dönüşüm yapacağız’ diye insanların evlerini aldılar birde üzerine borç yüklediler. Herkes rahatsız oldu. TOKİ isimi insanlara sefaleti, yoksulluğu çağrıştırır hale geldi. Aksine daha müreffeh, daha mutlu günleri çağrıştırmalıydı” şeklinde konuştu.

KARALAR: MANİPÜLASYONLAR SİZLERİ YANILTMASIN

Anketlerde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin gerek Seyhan’da gerekse Anakent Belediyesi’nde açık ara önde olduğunu belirten CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, vatandaşları manipülasyonlara konusunda uyardı. Karalar, “Son birkaç gündür bazı yandaş anket firmaları ‘kamuoyu araştırması’ adı altında yalan yanlış bilgiler paylaşıyor. Benim Seyhanlılardan isteğim bu gibi hileli yönlendirme çabalarına aldırış etmemeleri yönünde. Partimiz çok güvenilir ve ulusal bazda denetlenen anket firmaları ile çalışıyor. Buradan aldığımız sonuç hem Seyhan hem de Büyükşehir Belediyesi’nde seçimleri açık ara kazanacağımız yönünde. Bu nedenle kimse bu gibi yalan yanlış bilgilerle aldırış etmesin. 30 Mart akşamı Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını hem Büyükşehir’de hem de Seyhan’da burçlara dikeceğiz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2014, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER